Bárdosi Sándor aranyérmes lett a 85 kg-os súlycsoportban a szumó Európa-bajnokságon, a budapesti Nemzeti Sportcsarnokban. A birkózásról váltó magyar versenyző a döntőben a bolgár Sztilian Georgijevet győzte le.

"Sztiliannal már régóta küzdünk egymással mint szumósok, a pszichológia döntött ezen a meccsen. Ismerjük egymás stílusát és személyiségét, most én bírtam jobban koncentrálni" - nyilatkozott Bárdosi.

Ugyanebben a kategóriában Czakó Zoltán az ötödik helyet szerezte meg. A női nehézsúlyban Kálló Gyöngyi szintén ötödikként zárt.

Forrás: MTI

Pénteken a kadett korúak között Farkas Éva a 60 kg-os súlycsoportban aranyérmet nyert, Varga Botond (60 kg) ezüst-, Hlavati Dániel (80) és Szelp Dénes (100) bronzérmes volt. A juniorok mezőnyében a 115 kg-os kategóriában Barta Péter győzött.