Rodman a Dallasszal kacérkodik<br/>

Dennis Rodman állítólag hamarosan szülővárosában, Dallasban tér vissza az NBA-be, ezt izlelgetve a Mavericks balhés meccsen intézte el a Golden State Warriorst. Ennél komyolabb meccseket is rendeztek: az Indiana otthon kimutatta foga fehérjét, és a Phoenixet verte, a Sacramento pedig a Charlotte menetelését állította meg.

Detlef Schrempf (Por.)

Jason Kidd, a Phoenix Suns "Sivatagi Viharja" majdnem meglepte az Indiana Pacerst, de a hazaiak bebizonyították: a Conseco Fieldhouse-t nem véletlenül szeretik annyira. 93-87-es győzelmük sorozatban a 14. volt hazai pályán. Kidd (22 pont, 8 gólpassz, 7 lepattanó) csaknem egymaga mosta el a Suns 15 pontos hátrányát, de az utolsó percekben kifogyott belőle a szusz. Reggie Miller (21 pont) vezetésével a hazai csapatból hatan értek el legalább tíz pontot, és végül a Pacers megszerezte a győzelmet.

Coleman, a Charlotte legjobbja Divaccsal
és Webberrel küzd

Houstonban Kevin Garnett 27 pontot, 12 lepattanót és 6 gólpasszt jegyzett, Terrell Brandon 26 pontot és 8 aszisztot adott hozzá, és a Minnesota Timberwolves 92-84-re verte a Rockets együttesét, megszakítva a hazaiak idei legszebb menetelését, amely hat győzelmet foglalt magába.

Miamiban Voshon Lenard mindössze harmadszor került a kezdőbe, és most nagyszerűen játszott a sérült Dan Majerle helyén, 21 ponttal segítve a Heat együttesét, hogy 115-89-re verjék a Boston Celtics gárdáját.

A San Antonio Spurs 18-1-re módosította hazai mérlegét a Clippers elleni 105-82-es sikerrel. A vendég Los Angeles-iek egymás után kilencedszer hagyták el vesztesen a pályát, és éppen ilyen hosszú a Spurs elleni nyeretlenségük is. Az Ikertornyok uralták a palánkok alatti játékteret: Tim Duncan 24, David Robinson 22 pontot szerzett, valamint fejenként leszedtek 13 lepattanót.

Atlantában Isaiah Rider 28 ponttal, Dikembe Mutombo pedig 23 lepattanóval segítette a Hawks együttesét, hogy kilencpontos félidei hátrányát ledolgozza, majd 96-89-re megverje a Chicago Bullst.

A Washington Wizards New York Knicks elleni meccsét a fővárosban lehullott hatalmas hó miatt március 8-ra halasztották.

Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 116-107 - hu
Gund Arena, 10 930 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sura 31, Kemp, DeClercq 10-10, Sura 9, illetve J. Stackhouse 38, T. Mills 12, J. Stackhouse 7

Dallas Mavericks - Golden State Warriors 117-103
Reunion Arena, 13 164 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 30, Bradley 12, Finley 10, illetve A. Jamison 33, A. Jamison 21, Blaylock 7

Indiana Pacers - Phoenix Suns 93-87
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Miller 21, J. Rose, D. Davis 9-9, M. Jackson 8, illetve C. Robinson 24, Gugliotta 10, Kidd 8

Atlanta Hawks - Chicago Bulls 96-89
Philips Arena, 12 579 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Rider 28, Mutombo 23, Rider 5, illetve Brand 22, Simpkins 11, Kukoc 5

Miami Heat - Boston Celtics 115-89
AmericanAirlines Arena, 19 026 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Lenard 21, Weatherspoon 9, A. Carter, T. Hardaway 8-8, illetve A. Walker 28, Potapenko 8, Overton 5

Charlotte Hornets - Sacramento Kings 99-110
Charlotte Coliseum, 17 370 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Coleman 24, Campbell 11, E. Jones 9, illetve Webber 30, Divac 12, Jas. Williams 9

Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 84-92
Compaq Center, 15 094 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Francis 24, Ke. Thomas 8, S. Anderson 6, illetve Garnett 27, Garnett 12, Brandon 8

San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 105-92
Alamodome, 14 800 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 24, Duncan, D. Robinson 13-13, Daniels, Porter 5-5, illetve D. Anderson 22, Olowokandi 13, Murdock 7

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

A Utah Jazz kétszeri hosszabbítás után tudta csak megverni az LA Lakerst, a siker kulcsfigurája az újonc Quincy Lewis volt. Gary Paytont az első negyedben kiállították New Yorkban, és nélküle a Seattle nem tudott győzni. Az Indiana sorozatban harmadszor is kikapott, ezúttal a Chicagótól.