Cseh a 2. helyen ment tovább 200 vegyesen

A második legjobb időt úszva jutott tovább a 200 méteres vegyes úszás előfutamaiból Cseh László, Kerékjártó Tamás számára három századon múlt a bravúr, így csupán a 17. helyen végzett. Kiesett Tompa Orsolya (100 gyors, 40.), Balog Gábor (200 hát, 19.), Rudolf Roland (200 hát, 31.) és Bor Katalin (200 mell, 27.) is. A magyar női 4x200 m-es gyorsváltó remek úszással, országos csúccsal bejutott a nyolcas döntőbe.

A délutáni programban első magyarként Tompa Orsolya csobbant a medencébe, ám 100 m gyorson nem jutott a 16-os elődöntőbe. A magyar úszó 56.57 mp-es egyéni csúccsal csapott célba, ez összesítésben a 40. helyre volt elegendő

Férfi 200 háton Balog Gábor és Rudolf Roland is kiesett. Rudolf 1:59.44-gyel összesítésben a 19., az ifjúsági Eb-második Balog 2:01.42-vel pedig a 31. helyen végzett.

200 mellen Bor Katalin futamában a harmadik lett szerezte meg, 2:29.95-ös időeredménye egyéni csúcsot jelentett ugyan, de ez is csupán a 27. helyre volt elegendő.

Férfi 200 m vegyesen Cseh László és Kerékjártó Tamás is elindult. A 4. előfutamban Cseh az 50 pillangót követően a második helyen fordult a brit Liam Tancock mögött, háton átvette a vezetést, amit meg is tartott, végül 1:58:29 perces idővel csapott a célba.

"Nagyjából sikerült kipihenni magam - mondta a Kőbánya SC világ- és Európa-bajnoka. - A továbbjutásnak megfelelt ez az úszás, de nem volt túl jó, mert kicsit koncepció nélkül vágtam neki. A többiek valamivel erősebben teljesítettek, mint gondoltam, azért arra odafigyeltem, hogy megnyerjem a futamot. Most egy jó nagyot kell aludni a holnapi elődöntőig."

A következő előfutamban Kerékjártó jó egy testhosszt kapott pillangón, háton 4-5. helyen fordult, mellen visszacsúszott a 7. pozícióba, végül 2:00.60 perces idővel a 6. lett.

Összesítésben Cseh a 2. idővel került a középdöntőbe, míg Kerékjártó három századdal lemaradva a továbbjutásról 17. helyen zárt.

A női 4x200 m-es gyorsváltó remek úszással, országos csúccsal bejutott a nyolcas döntőbe. A Mutina Ágnes, Verrasztó Evelyn, Dara Eszter, Jakabos Zsuzsanna összeállítású kvartett 7:55.26 perc alatt ért célba, és ezzel összesítésben a hetedik idővel ment tovább.