ASZTALITENISZ (Galaci olimpiai csarnok)
10.00: női páros negyeddöntő; 12.00: férfi páros 3. forduló; 17.00: női egyes 4. forduló; 19.00: férfi egyes 4. forduló
ATLÉTIKA (Olümpiai stadion)
7.30: női súlylökés selejtező (KÜRTI ÉVA); 9.00: férfi súlylökés selejtező (BÍBER ZSOLT), 15.00: női súlylökés döntő; 16.30: férfi súlylökés döntő
BASEBALL (Olimpiai baseball központ)
9.30: Hollandia-Olaszország; 10.30: Japán-Ausztrália; 17.30: Görögország-Kanada; 18.30: Tajvan-Kuba
CSELGÁNCS (Ano Ilioszion olimpiai csarnok)
9.30: női 70 kg selejtezők, vigaszág; 9.30: férfi 90 kg selejtezők, vigaszág; 15.30: női 70 kg elődöntő és helyosztók; 15.30: férfi 90 kg elődöntő és helyosztók
EVEZÉS (Szkiníasz evezős és kajak-kenu centrum)
középdöntők: 8.40: férfi kétpár (BENCSIK GÁBOR, HALLER ÁKOS 8.50)
GYEPLABDA (Gyeplabda központ)
nők: 7.30: Kína-Spanyolország (A); 9.30: Hollandia-Németország (B); 17.00: Dél-afrikai Köztársaság - Koreai Köztársaság (B); 19.00: Japán - Új-Zéland (A)
ÍJÁSZAT (Panathinaikó-stadion)
7.30: női egyéni nyolcaddöntő; 16.12: női egyéni elődöntő; 17.14: női egyéni döntő
KAJAK-KENU (Elenikó kajak-kenu és evezőspálya)
szlalom: 9.00: férfi c-1 elődöntő; 9.40: női k-1 elődöntő; 10.50: férfi c-1 döntő; 11.20: női k-1 döntő
KERÉKPÁR (Vuliagméni Olimpiai Centrum)
országúti verseny: 12.00: női egyéni időfutam; 14.00: férfi egyéni időfutam (BODROGI LÁSZLÓ 16.13)
KÉZILABDA (Fáliro sportpavilon)
férfiak: 8.30: Horvátország-Koreai Köztársaság (A); 10.30: Izland-Szlovénia (A); 13.30: MAGYARORSZÁG-Franciaország (B); 15.30: Görögország-Egyiptom (B); 18.30: Spanyolország-Oroszország (A); 20.30 ó: Németország-Brazília (B)
KOSÁRLABDA (Elenikó olimpiai csarnok):
nők: 8.00: Kína-Csehország (B); 10.15: Japán-Ausztrália (A); 13.30: Koreai Köztársaság-Egyesült Államok (B); 15.45: Görögország-Nigéria (A); 19.00: Brazília-Oroszország (A); 21.15: Spanyolország - Új-Zéland (B)
LABDARÚGÁS
férfiak: 19.30: Japán-Ghána (B), Volosz; 19.30: Paraguay-Olaszország (B), Athén; 19.30: Marokkó-Irak (D), Pátra; 19.30: Costa Rica-Portugália (D), Iraklió
LOVAGLÁS (Markópulu olimpiai lovasközpont)
14.30: lovastusa, egyéni, díjugratás, selejtező; 14.30: lovastusa, csapat, díjugratás, döntő; 19.15: lovastusa, egyéni, díjugratás, döntő
ÖKÖLVÍVÁS (Periszteri ökölvívócsarnok)
13.30 és 18.30: 48 kg 1. forduló (BEDÁK PÁL 13.30); 14.00 és 20.00: plusz 91 kg 1. forduló
RÖPLABDA (Béke és Barátság Stadion)
nők: 8.00: Dominikai Köztársaság-Egyesült Államok (B); 10.00: Koreai Köztársaság-Kenya (A); 13.00: Kuba-Kína (B); 15.00: Japán-Görögország (A); 18.30: Németország-Oroszország (B); 20.30: Brazília-Olaszország (A)
STRANDRÖPLABDA (Faliró olimpiai komplexum)
8.00: férfi és női selejtező
SOFTBALL (Olimpiai Softball Stadion)
8.30: Tajvan-Olaszország; 11.00: Kína-Ausztrália; 16.00: Kanada-Egyesült Államok; 18.30: Görögország-Japán
SPORTLÖVÉSZET (Markópulu lövőcentrum)
8.00: női sportpisztoly alapverseny (CSONKA ZSÓFIA, ERDŐS DOROTTYA); 8.00: női duplatrap alapverseny; 9.00: férfi futócél alapverseny; 12.00: női duplatrap döntő; 14.15: női sportpisztoly döntő
SÚLYEMELÉS (Nikaia súlyemelőcsarnok)
9.30: férfi 69 kg B csoport; 12.00: női 63 kg B csoport; 15.30: női 63 kg Acsoport; 19.00: férfi 69 kg A csoport (KECSKÉS ZOLTÁN)
TENISZ (Olimpiai teniszközpont)
16.00: férfi egyes 3. forduló, férfi páros negyeddöntő, női egyes 3. forduló, női páros 2. forduló
TOLLASLABDA (Gudi olimpiai csarnok)
8.00: férfi egyes negyeddöntő; 10.00: női páros negyeddöntő; 15.10: vegyespáros elődöntő; 18.30: női egyes elődöntő
TORNA (Olimpiai fedett csarnok)
19.30: férfi egyéni összetett döntő
ÚSZÁS (Olimpiai víziközpont)
9.00: női 100 m gyors előfutam (MUTINA ÁGNES); 9.39: férfi 200 m hát (BODROGI VIKTOR); 10.10: női 200 m mell előfutam (KOVÁCS ÁGNES); 10.47: férfi 200 m vegyes előfutam (CSEH LÁSZLÓ, KERÉKJÁRTÓ TAMÁS); 11.35: női 4x200 m gyorsváltó előfutam; 18.30: férfi 200 m mell döntő (GYURTA DÁNIEL); 18.37: női 100 m gyors elődöntő; 18.48: férfi 200 m hát elődöntő; 1911 ó: női 200 m pillangó döntő (RISZTOV ÉVA); 19.17: férfi 100 m gyors döntő; 19.23: női 200 m mell elődöntő (KOVÁCS ÁGNES); 19.35: férfi 200 m vegyes elődöntő (CSEH LÁSZLÓ, KERÉKJÁRTÓ TAMÁS); 19.56: női 4x200 m gyorsváltó döntő
VITORLÁZÁS (Agiosz vitorláscentrum)
12.00: Finndingi (HAJDU BALÁZS); 470-es (WEÖRES MÁRTA ÉS PAYR ANNA, CZÉGAI PÉTER ÉS CSERÉP CSABA), Yingling és 49-es futamok
VÍVÁS (Elenikó vívócsarnok)
9.00: női tőr egyéni, 32-es tábla (VARGA GABRIELLA 10.00); 10.30: női tőr egyéni, 16-os tábla (MOHAMED AIDA); 12.40: női tőr egyéni, negyeddöntő; 17.30: női tőr egyéni, elődöntő (MOHAMED AIDA); 18.30: női tőr egyéni, a 3. helyért; 18.55: női tőr egyéni, döntő
VÍZILABDA (Olimpiai víziközpont)
nők: 8.30: Ausztrália-Kazahsztán (A); 9.45: Egyesült Államok-Kanada (B); 15.30: MAGYARORSZÁG-Oroszország (B); 16.45: Görögország-Olaszország (A)