Csökken a napi megbetegedések száma Spanyolországban

koronavírus, Spanyolország
Barcelona, 2020. március 31. Egészségügyi dolgozók a barcelonai Dos de Mayo Kórház egyik ajtajában, miközben a környéken lakók az országossá terebélyesedett napi szokásnak megfelelően tapssal megköszönik a gyógyítók munkáját az új koronavírus járványának idején, 2020. március 30-án. MTI/EPA/EFE/Quique García
Vágólapra másolva!
Annak ellenére, hogy már több mint 100 ezerre tehető az új koronavírussal fertőzött emberek száma Spanyoloroszágban, az adatok azt mutatják, hogy a fertőzés terjedésének üteme folyamatosan csökken - írja a BBC. 
Vágólapra másolva!

A szaktárca napi összesítése szerint egy nap alatt 7719 új esetet jelentettek, ezzel az eddig regisztrált fertőzések 102 136-ra emelkedtek. A számok azt mutatják, hogy

arányaiban kevesebben betegedtek meg, tehát lassul a járvány terjedése.

A SARS-CoV-2-vírus okozta Covid-19-megbetegedés következtében kedd óta 864-en haltak meg, összesen pedig 9053-an. A kórházi ellátásra szorulók száma 2175-tel emelkedett, egészségügyi intézményben eddig 51 418 beteget kezeltek a fertőzéssel összefüggésben.

Súlyos állapotuk miatt 265 embert szállítottak intenzív osztályra az elmúlt 24 órában, ilyen terápiát összesen 5872 páciensnél kellett alkalmazni.

Egészségügyi dolgozók a barcelonai Dos de Mayo Kórház egyik ajtajában, miközben a környéken lakók tapssal köszönik a munkájukat Forrás: MTI/EPA/EFE/Quique García

Katalóniában kerültek a legtöbben intenzív osztályra, 1769-en, az igazolt mintegy 20 ezer fertőzött közül. Ez a szám magasabb mint a madridi tartományban, ahol a legtöbb a fertőzött. 1524 embert kezelnek intenzív osztályon a mintegy 30 ezer kiszűrt eset közül.

Tovább emelkedett a fertőzésből meggyógyult esetek száma is,

egy nap alatt 3388-cal, és összesen már meghaladta a 22 ezret.

Spanyolországban két hete szükségállapot van érvényben, amely alapján az oktatási intézmények zárva tartanak és csak meghatározott esetekben, például munkába járás vagy bevásárlás miatt lehet elhagyni a lakhelyet. Ez a korlátozás április 11-ig van érvényben.

Hétfőtől leálltak a nem létfontosságú ágazatok is, mint például az autóipar vagy az építőipar. Az április 9-ig tartó korlátozás nem érinti a többi között az egészségügyet, a mezőgazdaságot, az élelmiszeripart, az áruszállítást, az áram-, gáz-, vízellátást, a gyógyszeripart, a telekommunikációt és a médiát sem.

António Guterres ENSZ főtitkár azt mondta, a világjárvány a második világháború óta az emberiség előtt álló legnagyobb kihívás.

A járvány hatásait a gazdaságban is érezni, a fertőzés miatt

világszerte akár 25 millió munkahely is megszűnhet.