Kim Dzsongun háborúra készül

KIM Dzsong Un A KCNA észak-koreai hírügynökség által közreadott dátummegjelölés nélküli képen Kim Dzsong Un első számú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt első titkára látogatást tesz egy légibázison egy meg nem nevezett helyszínen
A KCNA észak-koreai hírügynökség által közreadott dátummegjelölés nélküli képen Kim Dzsong Un első számú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt első titkára látogatást tesz egy légibázison egy meg nem nevezett helyszínen
Vágólapra másolva!
Kim Dzsongun észak-koreai vezető pénteken teljes harckészültségbe helyezte a két Korea határának térségében állomásozó fegyveres erőket.
Vágólapra másolva!

„Kim Dzsongun arra utasította a Koreai Néphadsereg Legfelsőbb Parancsnokságát, hogy a határ közelében állomásozó egyesített erők teljesen álljanak készen a harcra és a meglepetésszerű műveletek indítására" - közölte a KCNA hivatalos phenjani hírügynökség.

Az észak-koreai vezető az országot hat évtizede irányító Koreai Munkapárt központi katonai bizottságának sürgősségi ülésén jelentette be a harckészültség elrendelését.

Kim a Koreai Néphadsereg Legfelsőbb Parancsnokságának tagjaival Forrás: MTI/EPA/YONHAP/-------------------

Nem tetszettek a hangszórók

A Koreai-félszigeten azután éleződött ki a feszültség, hogy a dél-koreai hadsereg Észak-Korea felé kilőtt tüzérségi sorozatok tucatjaival válaszolt csütörtökön arra, hogy a területén egy feltételezhetően északról kilőtt lövedék csapódott be a phenjani rezsim elleni propagandát harsogó hangszórói közelében.

A két Korea határán húzódó demilitarizált övezetben az előző héten felrobbant egy akna, és súlyosan megsebesített két dél-koreai katonát.

Az eset arra késztette Szöult, hogy tizenegy év után újraindítsa a határon túlra irányuló, propagandatartalmú műsorszórást.

Észak-Korea tagadta, hogy az ő emberei telepítették volna az övezetbe az aknát.

Kim gúnyfiguráját égetik dél-koreai tüntetők Szöulban Forrás: MTI/EPA/Jang Dzsi Vung

Pszichológiai hadviselés

A KCNA pénteki tájékoztatása szerint a hadsereg parancsnokokat vezényelt a határtérségbe, hogy irányítsák a „pszichológiai hadviselés eszközeinek megsemmisítését célzó katonai műveleteket, ha az ellenség 48 órán belül nem hagy fel a propaganda sugárzásával”.

A Koreai Népi Demokratikus Köztársaság és a Koreai Köztársaság hivatalosan máig hadban áll egymással, mivel a koreai háború hadműveleteit lezáró 1953-as tűzszünet után nem kötöttek békeszerződést.