Kabulban tárgyalt a pakisztáni hadsereg vezetője

Gáni, Asraf Közéleti személyiség foglalkozása politikus SZEMÉLY SZIMBÓLUM zászló Közéleti személyiség foglalkozása SZEMÉLY SZIMBÓLUM zászló Kabul, 2014. szeptember 22.
Asraf Gáni, Afganisztán újonnan megválasztott államfője támogatóihoz beszél egy ünnepsé
Kabul, 2014. szeptember 22. Asraf Gáni, Afganisztán újonnan megválasztott államfője támogatóihoz beszél egy ünnepségen Kabulban 2014. szeptember 22-én. Előző nap Gáninak sikerült megállapodnia egy nemzeti egységkormány felállításában riválisával, Abdulla Abdullával, aki az egyezség értelmében egyfajta miniszterelnöki tisztséget tölt majd be. (MTI/EPA/Dzsavad Dzsalali)
Vágólapra másolva!
Afganisztán és Pakisztán folytatja a béketárgyalásokat a tálib csoportokkal - erről állapodott meg az afgán elnök és a pakisztáni hadsereg főparancsnoka Kabulban.
Vágólapra másolva!

A tálibokkal való béketárgyalások felújításával kapcsolatban folytatott megbeszélést Kabulban Asraf Gáni afgán elnök és a pakisztáni hadsereg főparancsnoka, Rahíl Saríf vasárnap, a két ország közti közelmúltbeli közeledés legfrissebb jeleként.

Asraf Gáni Kabulban tárgyalt a pakisztáni hadsereg főparancsnokával Forrás: MTI/EPA/Dzsavad Dzsalali

Az afgán elnöki hivatal közlése szerint a találkozón a két fél egyetértett abban, hogy

A közlemény szerint megállapodtak arról, hogy összehangolják terrorellenes műveleteiket a két ország határ menti hegyvidékein, amelyek a tálibok hátországának számítanak.

Évek óta rossz a viszony

A pakisztáni hadsereg politikai ügyekben is befolyásos főparancsnoka azután látogatott Kabulba, hogy

az utóbbi hetekben Asraf Gáni kétszer is találkozott Navaz Saríf pakisztáni miniszterelnökkel

az Iszlámábád által koordinált békefolyamat felújítása végett.

Rahíl Saríf a múlt hónapban Washingtonba is ellátogatott, ahol ugyanerről a kérdésről tárgyalt amerikai tisztségviselőkkel.

Elemzők fontos lépéseknek tartják ezeket a találkozókat, mivel

Afganisztán és Pakisztán viszonya évek óta igen rossz.

A kabuli vezetés szerint Pakisztán az afganisztáni tálib felkelést eszközként használja arra, hogy befolyást gyakoroljon az afgán belpolitikai folyamatokra. Kabul gyanúja szerint a pakisztáni kormány segítette hozzá a tálibokat ahhoz is, hogy szeptemberben átmenetileg elfoglalták az észak-afganisztáni nagyvárost, Kunduzt.

A tálib békefolyamat felújítását az is hátráltatja, hogy a szélsőséges felkelők az utóbbi hetekben számos támadást hajtottak végre, s évek óta nem látott harci sikereket értek el Afganisztánban.