Vágólapra másolva!
Ha az áprilisi népszavazáson a lakosság többsége igent mond a csatlakozásra, 2004 májusától hivatalosan is az Európai Unió tagjai lehetünk. Bár a politikusok többsége nem győzi hangoztatni, hogy csatlakozásunk elengedhetetlen, valójában nem tudjuk pontosan, hogy mi vár ránk, kikhez is kötjük magunkat jövőre. Ha tudni akarja, hogy kik alkotják a közösséget, ha nem akar elveszni az EU-intézmények rengetegében, ha nem akar felsülni a barátai között azzal, hogy fogalma sincs, ki Pat Cox, és ha már most el akarja kezdeni euróban számolni az árakat, mindenképpen mélyedjen el új európai uniós oldalunkban!
Vágólapra másolva!
Ne tétovázzon, nézze meg most az oldalt!/nagyvilag/index.html

Elindult az [origo] európai uniós oldala, amelyen a legfrissebb hírektől kezdve az elemzéseken át az országriportokig szinte mindent megtalál.

Az EU-történetben vázlatosan összefoglaltuk az Unió kialakulását, a legfontosabb állomásokat. Ha ide kattint, azt is megtudhatja, hogy Magyarország és az EU viszonya hogyan alakult az elmúlt évtizedekben.

Ha csak kicsi igénye is van, hogy tudjon tájékozódni az EU-bürokráciában, mindenképpen nézze meg az intézményekről írt anyagunkat! Talán első ránézésre egy kicsit száraznak tűnik a cikk, úgyhogy ne akarja elsőre az egészet átolvasni és megjegyezni. Jobban jár, ha egy-egy hírhez kapcsolódva mint egy értelmező szótárhoz tér vissza erre az oldalra.

Tudja Ön, hogy melyik EU-állam vár minket tárt karokkal és melyik irtózik a bővítés gondolatától? Tudja, hogy hova mehetünk dolgozni 2004-től, és hol várnak maximum 20 embert a magyar munkaerőpiacról? A csehek vagy mi állunk jobban? Ha foglalkoztatják ezek a kérdések, mindenképpen keresse fel a Tagok és jelöltek oldalt!

Bár 2004-től még nem fizethetünk euróval, de az sincs sokára. Az is elképzelhető, hogy 2006-ban már nem lesz forint. Biztos abban, hogy ez jó lesz, vagy azért vannak kételyei? Nézze meg az Euró oldalt, és azután talán majd tud válaszolni erre a kérdésre is.