Palesztin merénylő gyilkolt egy izraeli házasságkötő teremben

Vágólapra másolva!
Egy palesztin fegyveres szervezet vállalta magára, Izrael pedig válaszlépéssel fenyegetőzött pénteken arra a csütörtök esti merényletre, amely a legfrissebb közlések szerint összesen hét halottat és 30 sebesültet hagyott maga után az izraeli Hadera városában.
Vágólapra másolva!

A támadást egy palesztin fegyveres követte el. Eredetileg valószínűleg öngyilkos robbantásra készült, majd egy kézigránát eldobásával kísérletezett, de - a rendőrség újabb beszámolói szerint - mindkettőben sikerült megakadályozni, és végül egy M-16-os automata fegyverből nyitott tüzet egy házasságkötő- és bálteremben összegyűltekre. Akciójának a biztonsági őrök vetettek véget, akik lelőtték őt. Rajta kívül hat izraeli halottról és harminc sebesültről tettek jelentést.

A lövöldözést követően a Jasszer Arafat palesztin vezető radikális Fatah mozgalmához is kötődő Al-Aksza Mártírjainak Brigádja nevű fegyveres szervezet több nemzetközi sajtószervet értesített arról, hogy vállalja a merényletet, amely a legsúlyosabb volt a térségben december 16. óta, amikor Arafat tűzszünetet hirdetett. Az AP hírügynökséggel a szervezet részéről azt is közölték, hogy túl-karmi vezetőjük, Raed Karmi halálát kívánták megbosszulni.

Túl-Karmban palesztin fegyveresek egy csoportja hangosan ünnepelt a csütörtöki merénylet után - írja az AP hírügynökség. Izrael viszont a Palesztin Hatóságot és személyesen Jasszer Arafat elnököt tette felelőssé a merényletért. A kormány szóvivője válaszlépéseket helyezett kilátásba, és az izraeliek azt is jelezték, hogy új korszak kezdődik kapcsolataikban. Külföldről az Egyesült Államok reagált leggyorsabban a haderai tragédiára, borzalmasnak minősítve és elítélve a merényletet.

A külügyminisztérium illetékes szóvivője egyúttal sürgette Arafatot, hogy azonnal tegyen lépéseket a tettesek kézre kerítésére. Washington együttérzését fejezte ki az áldozatok hozzátartozóinak és Ariel Saron miniszterelnökön keresztül az egész lakosságnak.