Egymillárdot visszaadott a K&H Equities a Vegyépszernek

Vágólapra másolva!
Több mint egymilliárd forintjához jutott hozzá a Vegyépszer Rt. a K&H Equities Rt.-nél az [origo] információi szerint. Mindezt egy birtokunkban levő adásvételi szerződés is bizonyítja. A dokumentumból kiderül, hogy több cég számláit rendezték, más cégeknek viszont köztudottan hatalmas veszteséget hozott az ügy. Ugyanakkor a Vegyépszer vezetője szerint egy tavaly nyáron vásárolt egyéves futamidejű államkötvény ellenértékét kapták meg csupán.
Vágólapra másolva!

A K&H Equties és a Vegyépszer tranzakciójáról a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) is érdeklődött. A felügyelet megkeresésére a brókercég felvette a kapcsolatot a Vegyépszerrel, amelynek képviselői úgy nyilatkoztak a dokumentum szerint, hogy az Equties Rt. az ügyletek megkötése során nem sértette az érdekeiket. "Ennek megerősítése érdekében a Vegyépszer a mellékelt adásvételi szerződést aláírtan megküldte"- olvasható a brókercég által a PSZÁF-nek írt faxban.

Az adásvételi szerződést június 16-ra dátumozták (azon a napon verték meg a PSZÁF elnökét, Szász Károlyt), amikor még látszólag minden rendben volt az Equitiesnél. A több mint 1 milliárdos tranzakciót igazoló szerződést figyelmetlenül írhatták alá: a lap alján vevőként a Vegyépszer, eladóként pedig az Equities képviselője szignálta a szerződést, noha, mint a dokumentum is meghatározza, valójában a Vegyépszer volt az eladó, amelynek az államkötvényét az Equities vette meg.

Elfogták Rejtőt, házkutatás a Brittonnál/itthon/20030905hazkutatas.htmlKőbánya MSZP-s polgármesterét támadja a Fidesz K&H-ügyben/itthon/20030905kobanya.html

A rendelkezésre álló dokumentumok szerint a Vegyépszer - sok más céghez hasonlóan - a brókercégnél fellelhető megbízások nélkül rendezte ügyletét a K&H Equitieszel. Azaz vagyonkezelésre adott át pénzt, miközben a brókercég csak konkrét megbízásokat teljesíthetett volna. A botrány kirobbanása előtt és közben több cég számláit rendezte Kulcsár Attila és a brókercég, így például az Állami Autópálya Kezelő is visszakapta milliárdjait, de volt olyan vállalkozás, például a Betonút Rt, amelyiknek milliárdjai hiányoztak.

"A Vegyépszer Rt. nem kötött megbízási szerződést a K&H Equitieszel a portfóliójának kezelésére" - jelentette ki a cég elnök-vezérigazgatója, Timár Gyula. "Tavaly júliusban 1 milliárd forintért államkötvényt vásároltunk az Equitiesnél, amelynek most nyáron visszafizették az ellenértékét, mivel egyéves futamidejű kötvénybe fektettük pénzüket" - mondta a vezérigazgató, aki szerint ezért szó sincs arról, hogy "protekcióból" jutottak a pénzükhöz.

A Vegyépszer az Orbán-kormány idején nőtt naggyá, amikor közbeszerzés nélkül százmilliárdos nagyságrendű autópálya-építési megbízásokhoz jutott, noha korábban nem végzett ilyenfajta tevékenységet.