Elfogyott a 130 milliárdos Jeremie-keret

kamat, hozam, kötvény, profit
bankjegy fizetési eszköz FOTÓ FOTÓTÉMA HASZNÁLATI TÁRGY húszezer forintos bankjegy papírpénz pénz TÁRGY tárgyfotó
Debrecen, 2016. január 4. A megújított húszezer forintos bankjegy részlete. Magyarország ma is hivatalos fizetőeszközét, a forintot, 70 évvel ezelőtt, 1946. augusztus elsején vezették be. A pengőt felváltó új pénz nevét I. Károly történelmi aranyforintjáról kapta.
Vágólapra másolva!
Az Európai Unió Jeremie-programjában több mint 350 kis- és középvállalkozás 130 milliárd forint értékű kockázati tőkét kapott - írta kedden a Világgazdaság.
Vágólapra másolva!

A lap a Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatására hivatkozva felidézi, hogy 28 helyi alapkezelőnek május végéig kellett odaítélnie a felhasználható pénzösszegeket. A határidőt tavaly decemberben az Európai Bizottság jóváhagyásával hosszabbították meg öt hónappal, mivel októberben még csak 90 milliárdnyi befektetés sikerült elhelyezni.

A 130 milliárd forint 65 százaléka uniós forrás, a maradék magánbefektetők pénze.

A Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) szerint azonban az induló, úgynevezett magvető típusú cégeknél a Jeremie-alapokból származó befektetések a tavalyi tapasztalatok alapján nem bizonyultak elég hatékonynak, és ezen az segíthetne, ha az ilyen vállalkozásoknak nyújtott források akár 90 százaléka uniós támogatás lenne, az

érettebb cégeknél viszont az uniós arány lemehetne 40-60 százalékra.

A Világgazdaság szerint az NGM-nél már dolgoznak is olyan tőkeprogramokon, amelyek "keretösszegei, feltételrendszere és működési struktúrája eltérő lenne".