Talmácsi 10. az első időmérőn

A Japánban lévő Motegiben rendezik vasárnap a gyorsaságimotoros-vb következő futamát. Az első időmérő edzésen Talmácsi a 10. legjobb időt motorozta, míg a 125 köbcentis kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre a 22. lett.

A múlt heti ausztrál futam után, ismét a föld túloldalán folytatódik a gyorsaságimotoros-vb, amelynek a 15. fordulóját rendezik Motegiben. Az első napon Talmácsi Gábor a 12. helyen végzett a szabadedzésen, az időmérőn viszont már 2 helyet tudott javítani, így a 10. lett. A kvalifikációt az apriliás Alvaro Bautista nyerte, aki már biztos várományosa az idei vb-címnek. A nyolcadliteres kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre a 22. helyet tudta megszerezni a középmezőnyben.

Talmácsi Gábor nyilatkozata a pénteki időmérő után:
"A motorblokkal minden rendben van, jó a végsebessége is erre a pályára. Viszont mivel nagyon nagyok a féktávok, így fontos a motor rugózása, ami ma még nem volt tökéletes. Kipróbáltunk több rugót is, de holnap még mindig egy ennél is keményebbet kell feltennünk, mert vannak kanyarok, ahol a nagy fékezés miatt leér az első futómű."