MotoGP: Talmácsi dobogón zárta a Sanghaji Nagydíjat

Talmácsi Gábor a harmadik helyen végzett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság harmadik futamán, a vasárnapi Kínai Nagydíjon. A remek formában lévő magyar versenyző a harmadik helyről kezdte a 100 km-es száguldást, és a későbbi győztes olasz Mattia Pasinitől végül közel 5 másodperces hátránnyal ért célba.

A rajt félórát késett felhőszakadás miatt. A kezdés után Pasini és honfitársa, Fabrizio Lai az élre állt, Talmácsi pedig nem kockáztatva üldözte őket, így sikerült bejönnie a harmadik helyre. A magyar pilóta pályafutása során először állhatott dobogóra.

Talmácsi az eredményhirdetés után elmondta, hogy a rajt csúszása miatt kicsit izgatottabb volt a kelletténél, de motorja nagyon jól ment, csupán az egyik kanyarban akadtak gondjai. Az utolsó két körben kétszer is megcsúszott, s inkább nem vállalt rizikót, kicsit lassított, és lett harmadik. "Megízleltem, milyen érzés a dobogón állni. Jó lenne minden versenyen itt lenni" - jegyezte meg.