MotoGP: Talmácsi a leggyorsabb Le Mans-ban

A gyorsaságimotoros-világbajnokság mezőnye ezúttal Franciaországban méri össze a tudását a hétvégén. Az edzéseket pénteken a nyolcadliteresek kezdték, akik közül Talmácsi Gábor tette meg a leggyorsabb kört a Le Mans-i pályán.

Az edzés vége előtt - Talmácsi Gábor csapattársa - a finn Mika Kallio volt az élen 1:46.766-al, de Talma az utolsó körben gyorsabb volt 0.051 másodperccel és így 1:46.715-ös idejével az időtábla élére ugrott. Kallio mögött a spanyol Joan Olivé futott be a harmadik helyre 1:47.016-os idejével, őt pedig a negyedliteresektől visszatérő Manuel Poggiali követte.

A harmadik KTM-es Julian Simon csak a 10. helyre tudta behozni az osztrák motort, de a svájci Thomas Lüthi is gyengélkedett ezen az edzésen, mivel 1:48.489-el, 1.774 másodpercre lemaradva Gábortól, csak a 13. helyen zárt. Sajnos a kategóriában versenyző másik magyar, Tóth Imre problémákkal küzdött és csak az utolsó helyre volt elég az elért 1:57.251-es ideje, ami 10.536 másodperccel gyengébb mint Gáboré.