Messiék az utolsó pillanatban elbukták a csoportgyőzelmet a Bajnokok Ligájában

fbl Horizontal
Paris Saint-Germain's French forward Kylian Mbappe fights for the ball during the UEFA Champions League 1st round day 6 group H football match between Juventus Turin and Paris Saint-Germain (PSG) at the Juventus stadium in Turin on November 2, 2022. (Photo by Filippo MONTEFORTE / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Szerdán este kilenc órától hat mérkőzést rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek zárónapján. Az F csoportban a Szoboszlai Dominikot, Willi Orbánt és Gulácsi Pétert foglalkoztató RB Leipzig kiharcolta a továbbjutást az ukrán Sahtar Donyeck vendégeként, így estére már csak egy kiadó hely maradt a legjobb 16 között, amiért az olasz bajnok AC Milan és az osztrák bajnok Salzburg csatázik majd.

Mindent egy helyen az Eb-ről

21:48
2022. november 2.

Köszöntjük kedves olvasóinkat.

Olivier Giroudék remek formában várják a meccset Forrás: NurPhoto via AFP/Luca Rossini

A Serie A címvédője előnyösebb helyzetben van: már akkor is továbbjut a 16 közé, ha elkerüli hazai környezetben a vereséget. Az már korábban eldőlt, hogy ebből a négyesből a Chelsea megy tovább csoportelsőként.

21:52

Manchester City, Dortmund, Sevilla, Köbenhavn a sorrend.

21:55

A H jelű négyesben a csoportelsőség mellett az a kérdés, hogy a már nyolcaddöntős Paris Saint-Germain és Benfica mögött a Juventus vagy a Makkabi Haifa kerül át az Európa-ligába. Kettejük összevetésében a Zebrák jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előrébb vannak jelenleg. A Juve a PSG-t, a Makkabi a Benficát fogadja.

21:57

A Red Bull Salzburg kezdőjének legidősebb játékosa a 24 éves Maximilian Wöber.  Ő a Bajnokok Ligája történetének legfiatalabb játékosa, aki csapata legidősebb kezdőjátékosa.

21:59

A Celtic (2) és a Rangers (0) együttesen csak két pontot szerzett a Bajnokok Ligája-csoportkörében ebben a szezonban. Ez a valaha volt legalacsonyabb összesített pontszám, amelyet egy nemzet egynél több résztvevővel rendelkező csapatai egy szezonban szereztek a sorozatban.

22:01

A Juventusnak hazai pályán a PSG ellen kell kiharcolnia a harmadik helyet és az El-szereplést.

22:03

A Salzburgról már beszéltünk, a hazaiak ezzel a kezdővel léptek pályára.

22:05

Neymar sárga lapos eltiltás miatt nem játszhat, de a hétszeres aranylabdás Lionel Messi ott van a pályán.

Messi a bemelegítésnél Forrás: AFP/Franck Fife
22:06

Theo Hernández lépett ki a védők mögül, a tizenhatos vonaláról elgurította a labdát Philipp Kohn mellett, azonban a bal kapufáról kifelé pattant.

22:07

Carlo Ancelotti, a Real Madrid olasz edzője a 102. győzelmét aratta a Bajnokok Ligájában, ezzel behozta az élen Sir Alex Fergusont, aki eddig a sorozat történetének legeredményesebb edzője volt.

22:09

A Dinamo Zagreb Bruno Petkovic hetedik percben szerzett góljával megszerezte a vezetést a már továbbjutott Chelsea ellen. A horvát támadó egy visszafejelt labdát stukkolt be négy méterről Mendy kapujába.

22:11

A páriszi csapat az első tíz percben alig lépte át a félpályát.

22:13

Egy védelmi hiba után középen üresen kapott labdát Kjaergaard, azonban a tizenhatoson belülről leadott lövését blokkolni tudták a védők.

22:14

Mbappé góljvál a 13. percben megszerezte a vezetést a PSG ellen. A francia támadó kapott egy labdát a Juventus kapuja előtt, egy befele csellel két védőt is elfektetett, majd 18 méterről eltekerte a labdát a bal alsó sarokba.

22:15

Egy szögletet követően Olivier Giroud fejelt a kapuba, vezet a Milan.

22:18

A Chelsea Raheem Streling góljával egyenlített a Dinamo Zagreb ellen a 18. percben. Az angol válogatott Aubameyang sarokkal visszatett labdáját lőtte 12 méterről a jobb alsó sarokba.

22:19

A bekapott gól óta az osztrákok támadnak: kétszer is jó labdát kapott Junior Adamu a tizenhatoson belül, ám egyikből sem sikerült jó lövést összehoznia.

22:23

A H csoportban már továbbjutott Benfica megszerezte a vezetést a Maccabi Haifa otthonában. A portugál együttes Goncalo Ramos 10 méteres fejesgóljával került előnybe a 20. percben.

22:24

A Dortmund megszerezte a vezetést Koppenhágában Thorgan Hazard találatával.

22:26

Sergio Ramos köszönti a gólszerző Kylian Mbappét Forrás: AFP/Filippo Monteforte
22:28

Philipp Kohnről középre pattant ki Theo Hernández újabb lövése, amit Olivier Giroud könnyedén a kapuba passzolt, ám a francia néhány centivel lesen tartózkodott.

22:28

Tjarron Chery tizenegyesével az izraeli csapat a 26. percben egyenlített a Benfica ellen, ezzeé pedig a Juventus jelen állás szerint leszorult a csoport negyedik helyére.

22:31

23 évével, 10 hónapjával és 13 napjával Kylian Mbappé a legfiatalabb játékos, aki 40 gólt szerzett a Bajnokok Ligája történetében, ezzel megelőzte Lionel Messit, aki 24 évesen, négy hónaposan és nyolc naposan érte el ezt a mérföldkövet 2011 novemberében.

22:31

Okafor esett át a becsúszó Kalulu lábán, ám a videobíró végül hosszas vizsgálat után nem hívta ki a játékvezetőt visszanézésre.

22:33

Az angol csapat fordított a Dinamo Zagreb ellen. A 30. percben a svájci válogatott Denis Zakaria lőtt a jobb alsóba egy visszagurított labdát 12 méterről.

22:33

A már tét nélküli csoport angliai meccsén a Sevilla Rafa Mir góljával szerezte meg a vezetést a City ellen.

22:36

Egy szép támadás végén Fabio Miretti kirelt ziccerbe, az olasz támadó azon eltotojázta a helyzetet, és mire lőtt volna, Marquinhos belevetődött a labda útjába.

22:40

A 39. percben gyönyörű gólt lőtt az olasz csapat. Egy beívelt labdát a jobbhátvéd Cuadrado fejelt középre, az előre húzódó Leonardo Bonucci pedig közelről a hálóba sodorta a labdát.

22:42

A Köbenhavn Hakon Arnar Haraldsson góljával kiegyenlített a Dortmund ellen, ami a csapat első találata volt a csoportkör során.

22:44

Hiába van enyhe mezőnyfölényben a Salzburg Giroud gólja óta, ez helyzeteket nem eredményez, sőt inkább a Milan kontrái a veszélyesebbek. Az állás azonban továbbra is 1-0.

22:47

Az első igazán nagy védését mutatta be a Milan román kapusa, egy középre lőtt labda után Adamu lövésébe vetődött bele jól. Nem sokkal ezután vége is a félidőnek Milánóban, 1-0-s hazai vezetéssel.

22:49

Utoljára Izraelben vonultak pihenőre a csapatok, ám már ott is zajlik a szünet.

23:04

Oumar Solet az első félidő végén láthatóan megsérült, a második játékrészben pedig már nem is lép pályára. A brazil Bernardo a helyén, így egyelőre posztra cserél a Salzburg.

23:04

A szünetben a Juventus és a PSG sem cserélt.

23:05

Nem telt el egy perc a második félidőből, máris megduplázza az előnyét a hazai csapat Rade Krunic fejesgóljával.

23:11

Így ünnepelte Leonardo Bonucci a PSG elleni gólját Forrás: AFP/Filippo Monteforte
23:12

Rico Lewis élete első BL-góljával egyenlített a Manchester City a Sevilla ellen.

23:14

A sérült Zlatan Ibrahimovic civilben szurkolja ki az AC Milan továbbjutását Forrás: AFP/Miguel Medina
23:17

A második félidőben az olasz csapat rendkívül agresszívan játszik, telejsen beszorítja a PSG-t.

23:17

Rafael Leao keresztben átvezette a labdát szinte a teljes pályán, a beadása után pedig egy rosszul eltalált felszabadítást követően Olivier Giroud lőtt könnyedén a kapuba.

23:18

A H csoport másik meccsén a Benfica megszerezte a vezetést a Maccabi Haifa ellen. Petar Musa lőtt gólt at 59. percben, ezzel pedig jelen pillanatban a portugál csapat a csoportelső, a PSG csak csoportmásodik.

23:24

A csapat eddigi legveszélyesebbje, Adamu hagyja el a pályát, helyén a szlovén Sesko. Majd a Theo Hernández felrúgásáért sárga lapot és sérülést szerző Gourna-Douath is a csere sorsára jut, őt Kameri váltja. Ha a Dinamo Zagreb nem nyer Londonban, akkor a harmadik hely biztos a Salzburgnak, ebbe úgy tűnik, már ők is beletörődtek.

23:26

Rafael Leao óriásit harcol, különösen a második félidőben, ám a kapu előtt nincs szerencséje. Legutóbb egy becsúszás után felsőlécig jutott, ezután azonban lecserélte őt Pioli – Messias a helyén.

23:27

17 évesen és 346 naposan Rico Lewis lett a legfiatalabb játékos, aki az első kezdőként játszott BL-meccsén gólt szerzett, ezzel megdöntötte Karim Benzema rekodját, aki pályfutása első kezdőként lejátszott BL-meccsen 17 évesen és 352 napos gólt lőtt a Rosenborgnak a Lyon játékosként.

23:28

A 69. percben Mbappé kiugratásával az imént beállt Nuno Mendes lépett ki ziccerben, és higgadtan értékesítette a helyzetét.

23:29

A csoport másik meccsén a Benfica Alejandro Grimaldo góljával növelte az előnyét a Maccabi Haifa ellen, ez pedig azt jelenti, hogy a Juventus a hátrány ellenére is a csoport harmadik helyén áll.

23:33

Julian Alvarez góljával már 2-1-re a manchesteriek vezetnek a Sevilla ellen.

23:33

A portugál csapat Rafa Silva 74. percben lőtt góljával már 4-1-re vezet a Maccabi Haifa ellen, ezzel pedig a Juventusnak is megvan lassan az El-szereplést érő harmadik hely a csoportban.

23:39

Eddig sem volt túl magas a pályán lévő játékosok átlagéletkora, de a hazaiaknál a 21 éves De Keteleaere pályára lépése ezt tovább csökkentette. A Salzburgban azonban a 37 éves klublegenda, Andreas Ulmer is lehetőséget kap.

23:40

Luka Susic lövése centikkel ment el a kapu mellett, Benjámin Sesko próbálkozsánál pedig Tatatrusanunak kellett nagyot védenie.

23:42

Riyad Mahrez kétgólosra növeli a manchesteriek előnyét a Sevilla ellen.

23:43

Amióta az Opta gyűjti az ilyen jellegű adatokat (2003/04-es szezon óta), Olivier Giroud 36 évesen és 33 naposan a legidősebb játékos, aki három gólban vállalt szerepet egy Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

23:47

A portugál csapat a 88. percben már az ötödik gólját lőtte a Maccabi Haifának. Ezúttal Henrique Araujo volt eredményes.

23:50

Újabb Giroud-gólpassz, ám ezúttal Messias talált be, ahogy elkezdődött a hosszabbítás. 4-0.

23:52

A 92. percben Joao Mario is betalált, ezzel a portugál csapat megszerezte a hatodik gólját és a gólkülönbségét tekinte befogta a PSG-t.

23:52

Vége a meccsnek, Milan-Salzburg 4-0.
A kilenc év szünet után továbbjutó olasz klub sikerével véglegessé vált a nyolcaddöntő mezőnye. Összesen 4 angol, 4 német, 3 olasz, 2 portugál, 1 spanyol, 1 francia és 1 belga csapat van ott a BL legjobb 16 csapata között, ők várják a november 7-ei sorsolást.

23:54

A Juventus ugyan kikapott, de a Maccabi Haifa vereségével így is megszerezte a csoport harmadik helyét.

23:54

A félidei hátrányt megfordították és 3-1-re nyertek a Sevilla ellen a csoportelsőséget már korábban bebiztosító angolok.

23:56

Mivel a PSG és a Benfica ugyanannyi gólt lőtt és ugyanannyit kapott, ráadásul a két egymás elleni meccs végeredménye is egyaránt 1-1 lett, így a portugál csapat végzett a csoport élén, mert több gólt lőtt az idegenbeli meccsein, mint a párizsi csapat.