A Napoli kiütötte a Liverpoolt, Lewandowski három gólt lőtt a Barcelonában

SSC Napoli v Liverpool FC - UEFA Champions League Andre Anguissa SSC Napoli Liverpool FC Stadio Diego Armando Maradona UEFA Champions League Calcio Match - Sport General News Sports foreignfootball Club Soccer Club Football Stadio Diego Armando Maradona N
Andre Anguissa of SSC Napoli celebrates after scoring during the UEFA Champions League match between SSC Napoli and Liverpool FC at Stadio Diego Armando Maradona Naples Italy on 7 September 2022. (Photo by Franco Romano/NurPhoto) (Photo by Franco Romano / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Az előző szezonban döntős Liverpool, valamint a hozzá hasonlóan a végső győzelemre esélyes csapatok közé sorolt Bayern München szerdán egyaránt idegenbeli rangadóval kezdi meg szereplését a labdarúgó Bajnokok Ligája 2022/23-as kiírásának főtábláján. Kövessék velünk élőben a játéknap legfontosabb eseményeit.

Mindent egy helyen az Eb-ről

22:30
2022. szeptember 7.

A csoportkör első fordulójában az A jelű négyesben a Liverpool Nápolyban lép pályára, ahol már háromszor vendégeskedett, és nemcsak nyeretlen, hanem ráadásként még gól nélkül is áll. Egy gól nélküli döntetlent - az Európa-liga csoportkörében - két olasz győzelem, 1-0, illetve 2-0 követett, már a BL-ben. Az edzők esetében valamelyikük jó sorozata megszakad, a Napolit irányító Luciano Spalletti ugyanis legutóbbi három hazai BL-meccsét megnyerte angol ellenféllel szemben, viszont liverpooli kollégája, a német Jürgen Klopp három idegenbeli fellépésén győzött olasz rivális ellen.

22:36

Az aktuális formából kiindulva a Napoli felé billenhet szerdán a mérleg nyelve, tekintve, hogy a gárda a Serie A-ban veretlen, öt meccséből hármat megnyert, szombaton a Laziót győzte le vendégként 2-1-re. A Liverpool a Premier League-ben ugyanakkor egyelőre adós a kiegyensúlyozott, jó játékkal, mert a Bournemouth ellen gálázott ugyan (9-0-s siker), háromszor viszont döntetlent játszott - legutóbb szombaton a városi rivális Everton vendégeként ért el 0-0-t -, a Manchester Uniteddel vívott idegenbeli rangadón pedig 2-1-re kikapott.

A Virgil van Dijk vezette liverpooli védelemnek nem lesz könnyű dolga Forrás: NurPhoto via AFP/Giuseppe Maffia/NurPhoto/Giuseppe Maffia
22:40

A C csoport szerdai rangadóján a vendég Bayern Münchennek alapos oka van visszavágni a házigazda Internazionalénak. Legutóbbi találkozójuk alkalmával ugyanis - a 2010/11-es kiírás nyolcaddöntőjében - az olaszok jutottak tovább, az első felvonásban otthon elszenvedett 1-0-s vereség ellenére, míg egy évvel korábban a döntőben győzött az Inter 1-0-ra a Bayernnel szemben. A bajorok ma is kulcsemberek közé sorolt játékosa, Thomas Müller előbbi meccsen gólt is szerzett, utóbbit végigjátszotta. Érdekesség, hogy ebben a párosításban nem született hazai győzelem: a németek mindhárom milánói meccset megnyerték, Münchenben a milánóiak mérlege két győzelem és egy döntetlen.

22:43

A most zajló idényben az Inter lendülete két győzelmét követően megtört a Serie A-ban, mert a Cremonesét ugyan legyőzte, a Laziótól, valamint a városi rivális, bajnoki címvédő AC Milantól úgy kapott ki, hogy mindkét rivális háromszor vette be a kapuját. A Bayern óriási lendülettel kezdte a Bundesligát - három meccsét nyerte meg, 15-1-es, rekordot jelentő gólkülönbséggel -, utána viszont veretlenségét megőrizte ugyan, de a Mönchengladbach, majd szombaton az Union Berlin gárdájával sem bírt, mindkétszer 1-1-re végzett.

A Bayern egyelőre nem érzi meg Lewandowski hiányát Forrás: AFP/Ina Fassbender
22:43

22:44

22:46

A csoport másik mérkőzésén a szezont kiválóan kezdő FC Barcelona otthon játszik a cseh Viktoria Plzennel. Xavi Hernández együttese első négy bajnoki meccsén 12 gólt lőtt, a Bayern Münchentől igazolt Robert Lewandowski pedig négy meccsen öt találtnál jár.

22:47

22:51

23:00

Kezdünk!

Elkezdődtek a meccsek.

23:02

Egy hosszú indítás után Alisson, a Liverpool kapusa rossz ütemben jött ki, a nigériai Victor Osimhen megtolta mellette a labdát majd éles szögből kapura lőtt, de a kapufát találta telibe. Jól kezdődik a meccs,

23:02

Hamar magához ragadta a kezdeményezést a bajor sztárcsapat.

23:04

Az Inter nyáron igazolt kapusa, Onana fogta a labdát, majd a német középpályás második lövését bravúrral tolta oldalra a 4. percben.

23:04

Egy gyors kontra végén Piotr Zielinski kapott labdát a 16-os előtt, megcélozta a kapu jobb oldalát, de a lövése James Milner kezén iránytváltoztatott.

23:05

A labda mögé Zielinski állt oda, és higgadtan a jobb alsóba lőtt a balra vetődő Alisson mellett. A gól linkre kattintva megtekinthető.

23:07

A 6. percben villant az Inter is, Dzeko passza után Martínez éles szögből lőtt, de lövése elzúgott keresztbe.

23:10

Támadásban a Bayern, Müller lőtt kapásból a bal alsó felé a 9. percben, de az Inter kapusa odaért a labdára és megfogta.

23:10

A Liverpool csapatkapitánya a 10. percben Zambo Anguissába szállt bele óriási erővel. Sárgát kapott az angol középpályás. Szerencséjére a tizenhatoson belüli kezezéséért nem kapott lapot.

23:14

A Viktoria Plzen elleni meccen a 13. percben szereztek vezetést a katalánok. Az AC Milantól igazolt Franck Kessié fejelt a kapuba egy szöglet után továbbcsúsztatott labdát.

23:17

Van Dijk futott versenyt Victor Osimhennel, a holland védő rálépett a nigériai támadó lábára, aki elesett a tizenhatoson belül. A játékvezető elsőre továbbot intett, de kihívták, hogy nézze vissza az esetet, a megtekintése után pedig újabb 11-est ítélt az olasz csapatnak.

23:18

A 16. percben szép támadás után D'Ambrosio lőtt kapura, de középre tartó löketét fogta a Bayern világbajnok kapusa.

23:18

A labda mögé ezúttal a sértett Victor Osimhen állt oda, de a gyenge középre tartó lövését Alisson védeni tudta.

23:22

A Milantól igazolt Franck Kessié szerzett vezetést a Plzen ellen Forrás: AFP/Pau Barrena
23:23

A 23. percben Alexander-Arnold nyesett be egy tökéletes labdát a védők mögé, a kilépő Mohamed Szalah-nak csak át kellett volna vennie a labdát, és akkor ziccerbe kerül, de a labda elpattant a lábáról.

23:24

Mané készítette le a labdát Müllernek a 22. percben, ám az Inter kapusa fantasztikus mozdulattal tolta ki a léc alól, majd a szöglet után is fogta Müller újabb kísérletét.

23:26

A 25. percben Sané kapott egy remek hosszú passzt Kimmich-től, szépen kicselezte a kapust, majd a kapuba helyezett.

Leroy Sané szerzett vezetést a Bayernnek Forrás: AFP/Marco Bertorello
23:29

A 27. percben Joe Gomez eladott labdája után Osimhen lépett ki ziccerben, lövés helyett azoban leadta a labdát az érkező Khvicha Kvaratskheliának, azonban a grúz támadó közeli lövését a visszasprintelő Van Dijk egy önfeláldozó becsúszással kirúgta a gólvonalról.

23:31

A 31. percben a Napoli a sokadik helyzetéből megszerezte a második gólját. Egy szép támadás végén az első gólt szerző Zielinski adott remek labdát Anguissának, aki ziccerbe került, és higgadtan ellőtte a labdát Alisson mellett.

23:33

Kimmich lövését könnyedén fogta Onana a 33. percben.

23:34

A lengyel sztárcsatár növelte a Barcelona előnyét a 34. percben. Lewandowski a 16-os vonalánál csinált egy szép lövőcselt, majd gyönyörűen lőtt a bal alsó sarokba. A katalánok már 2-0-ra vezetnek a cseh Plzen ellen.

23:36

A 23. percben a belga játékvezető 11-est adott a Plzennek, mert Christensen utolsó emberként felrúgta a 16-oson belül az uruguayi Mosquerát. Sőt, Visser a piros lapot is elővette, és már csak azt várta, hogy Christensen felálljon. A lassításból azonban kiderült, hogy Mosquera könyökkel leütötte a dánt, aki estében véletlenül rúgta meg a plzeni légióst. Végül Mosquera örülhetett, hogy megúszta sárgával.

23:40

A bosnyák csatárt durván letaglózta a Bayern osztrák középpályása, de Dzeko tudja folytatni a játékot.

23:42

Felrúgta Brozovicot a Bayern holland sztárigazolása.

23:43

A 42. percben Sylla góljával a hazai pályán játszó belga csapat került előnybe.

23:45

A csehek nem adják fel, Sykora közeli fejesével a szünet előtt szépítettek.

23:46

A 45. percben a Napoli belőtte a harmadik gólját. Kvaratskhelia verte meg a bal oldalon Alexander-Arnoldot, majd középre passzolt a megsérült Osimhen helyére beállt Giovanni Simeonének, az argentin támadó pedig közelről az üres kapuba lőtt.

23:50

Második BL-gólját is meglőtte a Barcában Bayerntől igazolt lengyel sztár, újra két góllal vezet a hazai csapat. Lewandowski ezúttal Dembélé beadását fejelte előrevetődve a kapuba.

Robert Lewandowski már az első félidőben két gólt lőtt a Plzen kapujába Forrás: AFP/Pau Barrena

2022. szeptember 8.

A Liverpoolban a második félidőre Joel Matip érkezett Joe Gomez helyett.

00:05

Hiába a változtatás, a Napoli a 47. percben belőtte a negyedik gólját. Egy hosszú indítást után a kilépő Simeone játszott a középen érkező Zielinskihez, aki 12 méterről a kapu bal oldalába gurított.

00:06

Lautaro Martínez lövés helyett passzolt, D'Ambrosio kísérlete pedig elszállt a kapu fölött.

00:07

A 49. percben a kolumbiai Luiz Díaz húzot befelé, majd 16 méterről a kapu bal oldalába tekert.

00:08

Mbembát a 48. percben azonnali pirossal kiállították, Antonio Conte csapata emberelőnyben harcolhatja ki a győzelmet a Marseille ellen, de egyelőre még nem esett gól.

00:09

A bosnyák csatár az 50. percben a 16-oson belül azonnal kapura lőtt, de Neuer fogta a labdát.

00:11

Maradt a gól nélküli állás az Atlético-Porto meccsen.

00:13

Támadóbb felfogásban futballozik Simone Inzaghi csapata Forrás: AFP/Miguel Medina
00:15

A Bayern felpörgette a tempót, Skriniarnak kellett nagyot mentenie az osztrák középpályás elől. A szöglet után Müller lövését blokkolta saját csapattársa, Mané.

00:17

Skriniarról vágódott szögletre a francia szélső életerős lövése az 58. percben.

00:18

A Barcelona lengyel támadója 107 BL-meccsen lépett eddig pályára, és közvetlenül 107 gólban vállalt szerepet.

00:20

Az angol Sky Bet fogadóirodánál 66/1-hez adták a meccs előtt, hogy Jürgen Klopp lesz a következő edző, akit kirúgnak egy Premier League-csapattól.

Nem sokkal később ez az odds 20/1-re csökkent.

00:20

A 61. percben Alexander-Arnold beadására Luiz Díaz robbant be, de a közeli fejesét Alex Meret szögletre tudta paskolni.

00:22

Szándékosság nem történt a horvát játékosnál, nem kapott büntetőt a Bayern.

00:24

Egy Inter-játékos fejelt bele a labdába, amely Onana kezéből kicsúszott és csak a kapufa mentette meg.

00:25

Elképesztő módon váltott ritmust a Bayern. Gyönyörű, gyors támadás után Sané lőtt a kapuba a 66. percben, a labda D'Ambrosio testéről pattant be, aki már nem tudott menteni. Öngól.

00:27

Coman passza után kissé kisodródott a szenegáli sztár, éles szögből leadott lövését védte Onana a rövid saroknál.

00:29

A lengyel világsztár nagyon bekezdett a Barcában, a Plzen ellen klasszikus mesterhármast szerzett. Lewandowski a 16-os előterében a lövésre lekészített labdát szenzációsan küldte a bal alsó sarokba. 4-1-re vezetnek a katalánok.

00:32

Ferran Torres is feliratkozott a gólszerzők közé, a spanyol szélső a 71. percben a 16-oson belülre bejátszott labdát kapásból bombázta a léc alá. Gyönyörű gól.

00:34

A Tottenham a 73. percben a brazil válogatott Richarlison góljával megszerezte a vezetést a Marseille ellen.

00:34

A BL-ben az utóbbi 5 mesterhármasból 3 a lengyel sztár nevéhez fűződik. A másik kettőt a Real klasszisa, Karim Benzema érte el.

00:37

Sané lőtte az első gólt és a másodikban is főszerepet játszott Forrás: AFP/Marco Bertorello
00:39

A 81. percben Richarlison a második gólját lőtte az emberhátrányban futballozó Marseille ellen, ezzel a Spurs eldönti a meccset.

00:41

Sané adott jó passzt a csereként beálló Gnabrynak, aki nagy helyzetben jócskán a kapu fölé bombázott a 82. percben.

00:42

A csereként beálló Correa szemben állt Neuerrel, bárhová lőhette volna a labdát, de a kaput sem találta el ziccerben.

00:45

A hajrában emberelőnyben küzdhet a győztes gólért az Atlético, mert a Porto játékosát, Taremit műesés miatt második sárgával kiállította a játékvezető. A meccs eredménye továbbra is 0-0.

00:48

Az utóbbi tíz percben a Liverpool mindent megtesz azért, hogy kozmetikázza az eredményt, a Napoli pedig teljesen beszorult a saját kapuja elé.

00:50

Egy hosszú passzal iramodott meg a Bayern szélsője, aki befelé cselezett, ám lövésébe beledobta magát Dimarco.

00:52

Julian Nagelsmann együttese összességében jobban futballozott az Internél és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

00:52

Az Atlético Madrid a 92. percben a csereként beállt Mario Hermoso találatával megszerezte vezetést a Porto elleni meccsen.

00:57

Úgy tűnt, megnyeri a meccset az Atlético, azonban a 95. percben Hermoso kezezése miatt a 11-est kapott a portugál csapat, amit Mateus Uribe értékesített.

01:02

A 102. percben megnyeri a meccset az Atlético. A 60. percben csereként beállt Griezmann egy szöglet után közvetlen közelről fejelt a hálóba.