Ez volt a Lipcse gólja
2020.03.10. 21:12
Egy szurkoló mindig van a Mestallában
2020.03.10. 21:13
15. perc: támad a Valencia
2020.03.10. 21:15
Újabb gól Lipcsében
2020.03.10. 21:19
Szögletig jutott el a Valencia
2020.03.10. 21:20
22. perc: egyenlt a Valencia, kettővel vezet a Lipcse
2020.03.10. 21:30
30. perc: három gól az Atalanta előnye összesítésben
2020.03.10. 21:42
41. perc: a játékvezető videózik
43. perc: 2-1-re vezet az Atalanta
2020.03.10. 22:09
51. perc: újra egyenlít a Valencia
2020.03.10. 22:24
67. perc: vezet a Valencia!
2020.03.10. 22:26
Ezzel a góllal vezet a Valencia
2020.03.10. 22:28
Nem a védelméért szeretjük az Atalantát
2020.03.10. 22:30
Két perc alatt három sárga lap Lipcsében
72. perc: megint döntetlen!
Cserél a Valencia is
82. perc: Ilicic mesternégyest szerez!
Cikkünk folyamatosan frissül
Két mérkőzéssel megkezdődik a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek visszavágója. A számukra fontosabb, magyar érdekeltségű találkozón, az RB Leipzig, kapujában Gulácsi Péterrel a londoni 1-0-s siker után hazai pályán, ráadásul szurkolók előtt fogadja az előző szezon ezüstérmesét, a Tottenham Hotspurt, míg az Atalanta magabiztosnak tűnő 4-1-es előnyről kezdi a valenciai visszavágót.

Mindent egy helyen az Eb-ről

21:23
2020. március 10.

Biztosan elhangzott ez a mondat Lipcsében és Bergamóban is, hiszen mind az RB Leipzig, mind az Atalanta fennállása első egyenes kieséses BL-párharcában vesz részt, így továbbjutás esetén először lehetnek ott a legjobb nyolc között.

21:27

Ez főleg az első meccsen hazai pályán (egészen pontosan a milánói San Siróban) a Valencia ellen 4-1-re nyerő Atalantára igaz, mert a spanyolok számos nagy helyzetet tudtak ellenük kidolgozni idegenben is. De a Londonban 1-0-ra nyerő lipcseiek sem dőlhetnek hátra, hiszen a Tottenham az előző kiírásban az egyenes kieséses szakaszban Dortmundban és Amszterdamban is nyerni tudott.

21:29

Lipcsében lesznek nézők (illetve reméljük, inkább szurkolók), Valenciában azonban ugyanilyen üres lesz a stadion a kezdő sípszó pillanatában.

21:36

A Valencia drukkereit nem olyan könnyű távol tartani kedvenc csapatuktól, pláne nem egy BL-nyolcaddöntő napján. A Mestalla környékén már jóval a kezdős előtt elég komoly tömeg gyűlt össze. Bízunk benne, hogy a koronavírus nem szereti a focit...

21:37

A magyar kapus nagyszerű februárt tudhat maga mögött, teljesen megérdemelten került be a hónap európai álomcsapatába.

Gulácsi Péter bekerült a februári európai álomcsapatba

Az Európai Sport Média (ESM) szervezet - amelynek tagja a Nemzeti Sport is - ezúttal megválasztotta az elmúlt hónap álomcsapatát, amely a magyar válogatott kapus, Gulácsi Péter nevével kezdődik. A 31-szeres magyar válogatott kapusnak ismét remek szezonja van - a Kicker osztályzatai alapján tavaly a szezon legjobbjának választották.

21:39

Ahogy azt már megszokhattuk és Lipcsében is megszokták, az RB Leipzig összeállítása Gulácsi Péter nevével kezdődik. A csapat magyar válogatott védője, Willi Orbán továbbra is sérült.

21:44

José Mourinho Tottenhamjét továbbra is sérülések sújtják, a portugál szakember nem számíthat Harry Kane-re, Szon Heung-Minre, a francia Mamadou Sissokóra és Steven Berwijnre sem (mások mellett).

21:48

"Szeretnénk egy kis örömet adni ebben a nehéz helyzetben" – mondta Gian Piero Gasperini, az Atalanta vezetőedzője a találkozó előtt, a klub 112 éve történetének legfontosabb meccseként jellemezve a valenciai fellépést.

Gian Piero Gasperini Forrás: AFP/Vincenzo Pinto
21:48

21:51

21:58

A bemelegítés alatt a Valencia játékosai saját szurkolóik Twitter-üzeneteit olvashatták. De ez a videó sem sikerült rosszul:

21:59

A FIFA-kerettag aradi gyógyszerész, Ovidiu Hategan fújja a sípot Valenciában.

22:01

Papu Gómez védők mögé emelt labdáját Cillesen vette kézbe.

22:01

A hazai csapat 1-0-s előnyből vághatott neki a második meccsnek a Tottenham ellen.

22:02

Josip Ilicic cselezte be magát a 16-oson belülre, a becsúszó Diakhaby pedig kihúzta alóla a lábát.

22:03

3. perc: Ilicic a jobbra elugró Cillesen helyére, középre rúgta a labdát. Összesítésben 5-1-re vezet az Atalanta.

22:06

A német védőknek kellett tisztázni egy tizenhatoson belülre érkező beadásnál a saját kapujuk előtt.

22:07

Nem sok vita van, hogy jogos volt-e a büntető:

22:07

A Lipcse játékosa nyolc méterről lőtt, de a védők blokkolták a próbálkozást.

22:11

A csapatkapitány lőtt 19 méterről és a labda meg sem állt a jobb alsó sarokig, így 1-0 a Lipcsének, összesítésben pedig már 2-0 a németeknek a Tottenham ellen.

22:12

22:13

A Valencia örökös szurkolója, a 2019-ben meghalt Vicent Navarro szobrot kapott a Mestallában, ő minden meccsen a kedvenceivel van.

22:15

A spanyolok egyelőre nem tudnak mit kezdeni az olaszok védelmével, igaz, egyszer azért már megmozgatták Sportiello kapust.

22:19

Timo Werner hiába lő a kapuba a 19. percben, a bíró leshelyzet miatt érvénytelenítette a találatát.

22:20

Kicsit felpörögtek a spanyolok, míg az olaszok kicsit elkényelmesedni látszanak. A szögletből nem lett helyzet, a tizenhatoson kívülről visszatett labdára ugró Kondogbia lesen volt.

22:22

Zajlanak az események, Valenciában Gameiro egyenílt, míg Lipcsében Sabitzer érkezik pontosan egy beadásra.

22:24

Kevin Gameiro pedig jobb játékos annál, mint, hogy ezt ne használja ki:

22:24

Sabitzer megszerezte saját maga és a csapata második gólját a meccsen a 21. percben, így összességében már 3-0 a Lipcsének a Tottenham ellen.

22:25

Ilicic lövése után jöhet az első szöglettel az Atalanta ezen a mérkőzésen. A szlovén beadását a horvát Pasalic csúsztatta a kapu mellé.

22:29

A hazaiak egy gyors kontra végén Werner révén lőttek a tizenhatoson belülről kapura, de Lloris védte a próbálkozást.

22:30

A 2020-as naptári évben Josip Ilicic már 11 gólnál jár. Az összes Serie A játékos közül csak a 13-nál járó Cristiano Ronaldo eredményesebb a szlovén támadónál.

Josip Ilicic (középen) szinte tarthatatlan az idei évben Forrás: NurPhoto/Giuseppe Maffia/NurPhoto/Giuseppe Maffia
22:31

A mai mérkőzés félóra után 1-1-re áll, összesítésben 5-2-re vezet az Atalanta.

22:35

A Tottenham beszorul a saját térfelére.

22:36

Valenciai támadásnál a hazaiak határozottan álltják, hogy ez olasz játékos keze állította meg a labdát kb. 18 méterre az Atalanta kapujától, majd a következő lövésből szöglet lett, a szögletből pedig Cillesen zsákmányaként végezte a labda.

22:38

A leforduló Rodrigo kapott bele az Atalanta holland középpályásának a szemébe, aki gyorsan meggyógyult, mehet tovább a játék.

22:40

Már 40 perc eltelt a mérkőzésből, de az angolok még egyszer sem veszélyeztették Gulácsi Péter kapuját.

22:42

A magyar válogatott kapus leért a jobb alsó sarok irányába tartó, kellemetlenül pattogó lövésre.

22:42

És újabb 11-est kap az Atalanta! Megint Diakhaby volt a ludas, aki kézzel nyúlt egy labda után. Ezért még egy sárgát is kapott a francia.

22:44

Josib Ilicic másodszor is túl jár Jesper Cillesen eszén, aki megint jobbra vetődik, míg a labda a bal kapufa mellé megy. 2-1 az Atalanta javára, összesítésben pedig 6-2 az olaszoknak.

22:45

22:46

A hazai játékosra a védők lőtték a labdát, a kapu irányába pattanó blokkolt lövést Lloris védte.

22:47

2-0-ra vezet Gulácsi Péter csapata, összesítésben pedig már 3-0 a Tottenham ellen.

22:47

De Roon szeme nem jött szembe, Gian Piero Gasperini pedig 2-1-es vezetésnél és 6-2-es előnynél persze, hogy a középcsatár Duvan Zapatát küldte be.

22:49

Ahol az Atalanta Josip Ilicic két büntetőjével 2-1-re vezet a spanyolok ellen, aik 0-1 után Kevin Gameiro góljával még egyenlíteni tudtak.

22:52

Összességében már három találat az előnye Gulácsi Péteréknek a Tottenham ellen.
A hazaik futballistája, Sabitzer lett az ötödik osztrák játékos, aki két gólt is szerzett egy Bajnokok Ligája mérkőzésen.

22:59

Az Atalanta első BL-szezonjának (eddigi) 13 gólját 9 nemzet 10 futballistája szerezte. A szlovén Josip Ilicic triplázni, míg a kolumbiai Duván Zapata duplázni tudott ezen a listán.

23:03

A hazaiak 2-0-ra vezetnek a Tottenham ellen, összességében pedig 3-0 a német előny.

23:04

A hazai csapatnak még öt gólt kellene rúgnia a továbbjutáshoz, feltéve, hogy egyet sem kap a második 45 percben.

23:05

Az Atalanta mindkét 11-esét "kiharcoló" Diakhaby helyére Guedes érkezett a spanyol csapatba.

23:09

Remo Freuler vállalkozott lövésre.

23:10

Ferran Torres beadására Kevin Gameiro érkezik tökéletes ütemben, és bólint az olaszok kapujába. Valamiért visszanézték a gólt, de szó sem lehetett szabálytalanságról. 2-2, összesítésben 3-6.

23:11

A hazaiak játékosa, Mukiele borzasztó nagy lövést kapott a fejére, egyelőre a pályán belül kell kezelni az egészségügyiseknek.

23:12

23:14

Guedes beállása több mint jót tett a Valencia támadójátékának, gyorsabb és kreatívabb lett a csapat, amelyik most már rugdossa a szögleteket.

23:14

A hazaiak labdarúgóját csúnyán fejbe lőtték a labdával, nem is tudta folytatni a mérkőzést. Az 55. percben a helyére Adams érkezett a lipcseiekhez.

23:17

Kondogbia rúgja föl Ilicicet a hazai tizanhatos jobb sarkának közelében, amiért a szlovén szabadrúgást, a közép-afrikai védő pedig sárga lapot kap.

23:17

Ezúttal nem kényszerűségből, az 59. percben lejött Nkunku, a helyére Haidara érkezett a hazai együtteshez.

23:21

Írnánk, amikor jön Ilicic és Hateboer közvetítésével Zapatához játszik, de a kolumbiai sem ezzel a labdával, sem a Papu Gómeztől érkező újabbal nem tud a kapu felé fordulni.

23:23

Egy óra játékot követően 50-50% a labdabirtoklás aránya a csapatok között, a Lipcse továbbra is 2-0-ra vezet a Tottenham ellen, összességében pedig 3-0 a németeknek.

23:24

A Valencia dán védője, Daniel Wass volt túl kemény egy sárga lapért cserébe. Ha továbbjut(na) a Valencia, ő kihagyná a negyeddöntő első meccsét.

23:26

Ferran Torres emeli át húsz méterről a kapujából kifutó Sportilellót. 3-2-re vezet a Valencia, de még mindig három gól kellene nekik a továbbjutáshoz.

23:28

Első alkalommal a párharc során. Összesítésben azonban még mindig 6-4 az Atalanta javára.

23:30

A Valencia támadói egy villámgyors kontrával összezavarták a vendégek védelmét, de nem jutottak el kapura lövésig.

23:30

A Tottenham csapatából ketten, a hazaiak közül egy játékos kapott figyelmeztetést a bírótól rövid időn belül.

23:31

Josip Ilicic mesterhármast szerzett! A szlovén ugratta ki Zapatát, akitől visszakapta a labdát, amit 14 méterről laposan a bal alsóba lőtt. 3-3, összesítésben 7-4 az Atalanta javára.

23:32

A magyar kapus magabiztosan fogta a labdát a vendégek lövése után az utolsó negyedórához közeledve.

23:32

23:34

A szlovén támadó már a gólja után azonnal jelezte, hogy szíve szerint ő itt befejezné ezt az estét, ehhez képest még a 77. percben is pályán van.

23:37

De nem Ilicic megy le a 78. percben, hanem Alejandro Gomez, akinek a helyére az ukrán Ruszlan Malinovszkij érkezik.

23:38

A Tottenham és a Lipcse is sok labdát „ajándékoz" a másik félnek a mérkőzés vége felé közelítve.

23:38

Rodrigo helyére egy olasz támadó, Alessandro Florenzi érkezik.

23:41

Az első szlovén mesternégyes a Bajnokok Ligájában! Az idei szezonban hasonlóra csak Lionel Messi, Serge Gnabry és Robert Lewandowski volt képes. 4-3, összesítésben 8-4 az Atalanta javára.

23:43

A Lipcse játékosa egy ütközést követően maradt lent a földön.

23:43

Társbérletben a kollégákkal: soha korábban a BL-ben nem volt még ennyi mesterhármas korábban.

23:45

Sabitzer helyére Forsberg érkezett a 87. percben a hazaiaknál.

23:45

Az öt top ligában senki nem lőtt nála több gólt:

23:47

A hazaiaknál frissen beállt Forsberg gyakorlatilag első labdaérintéséből gólt szerzett a 87. percben, ezzel 3-0, összesítésben pedig már 4-0 a Tottenham ellen.

23:49

Amit Duván Zapata ég felé lőtt labdája nyitott meg.

23:49

Ennyi idő választja el Gulácsi Péteréket a történelmi továbbjutástól a BL-ben.

23:50

Remek labdát kapott a kétgólos csatár, de ezúttal nagyon jól jött ki Sportiello.

23:51

A bergamói csapat Josipi Ilicic mesternégyesével 4-3-ra legyőzte a Valeciát, így összesítésben 8-4-es eredménnyel jutott be a legjobb nyolc közé.

23:53

Újabb próbálkozás hal el a magyar válogatott kapus kezei között a 95. percben.

23:54

A hazai csapat 3-0-ra nyert a Tottenham ellen a nyolcaddöntő visszavágóján (első meccsen pedig 1-0-ra győzött).

23:54

Gulácsi Péter csapata fennállása során először jutott be a sorozat legjobb nyolc együttese közé. A németek ráadásul a tavalyi BL-döntős Tottenhamet verték ki kettős győzelemmel, összességében 4-0-s eredménnyel.