Történelmi első gól
Majdnem összehozták
2020.02.19. 21:22
Majdnem jött a második
9 perc alatt hozták a meccsrekordot

Horizontal CHAMPIONS LEAGUE FOOTBALL
RB Leipzig's Czech striker Patrik Schick (C) vies with Tottenham Hotspur's Colombian defender Davinson Sanchez (L) during the UEFA Champions League round of 16 first Leg football match between Tottenham Hotspur and RB Leipzig at the Tottenham Hotspur Stadium in north London, on February 19, 2020. (Photo by Adrian DENNIS / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Az RB Leipzig először jutott az egyenes kieséses szakaszba. A másik mérkőzésen: Valencia–Atalanta 0-0.

Mindent egy helyen az Eb-ről

21:25
2020. február 19.

Újabb két mérkőzést izgulhatunk végig, ezúttal ráadásul magyar résztvevővel, hiszen a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig fennállása első egyenes kieséses meccsére készülhet a tavalyi döntős Tottenham Hotspur otthonában.

21:41

Milánó és London a két mérkőzés helyszíne:

21:42

A Tottenham utóbbi 14 hazai BL-meccséből tízet megnyert a Tottenham Stadiumban, azaz nem vár könnyű 90 perc a lipcseiekre.

21:43

A milánói San Siro már számtalan nagy BL-mérkőzést látott, és már már az Atalanta is belakta ideiglenes otthonát.

21:45

Amiben nincs semmi meglepő. Az már inkább váratlan húzás Julian Nagelsmanntól, hogy Ampadut a kezdőbe nevezte, míg Dani Olmo csak a kispadon kezdi a mérkőzést.

21:47

A PSV-ből télen érkező Steven Bergwijn először játszhat BL-meccset a Spurs színeiben.

21:48

Papu Gómez és Josip Ilicic bármilyen védelmet képes megkavarni:

21:50

A Valencia a visszatérő Goncalo Guedesszel biztosan nem gyengült.

21:56

Az RB Leipzig és az Atalanta is története során először szereplhet a BL egyenes kieséses szakaszában, míg a Tottenham az előző idényben a döntőig jutott, ahogy a Valencia is rutinos BL-résztvevőnek számít.

21:58

Az RB Leipzig eddig 76 gólt lőtt szezonban, azaz nem vár könnyű este a londoniak védelmére:

22:00

A Spurs kapusai a magyar találmánnyal tesztelték a reflexeiket és a rugóikat a nyolcaddöntő előtt:

22:04

A Spurs portugál szakvezetője 150. alkalommal ül BL-meccsen a kispadon, amivel az örökranglista negyedik helyén álló Sir Alex Ferguson, Arsene Wenger és Carlo Ancelotti mögött.

22:05

A németek nagyon bekezdtek: az első három percben három gólhelyzetet is kialakítottak, különösen Timo Werner volt aktív, aki elől kétszer is mentenie kellett a Spurs kapujába visszatérő Hugo Llorisnak.

22:06

A tizenhatos előteréből végezhetett el szabadrúgást az olasz csapat, Gómez fölérúgja.

22:06

31 meccsen 25 gól – pedig öltönyben nem is tűnik olyan veszélyesnek:

22:07

Az Atalanta a milánói San Siróban kénytelen játszani BL-mérkőzéseit ebben a szezonban, ez alól ez a mostani nyolcaddöntő sem jelent kivételt.

22:08

Villámgyors kontra végén Werner lőhetett 15 méterről, de ketten is belevetődtek a ballábas lövésbe.

22:09

Pasalic került ziccerbe a 8. percben, a Valencia kapusa, Jaume Doménech bravúrral szögletre tudta ütni a labdát.

22:10

Bergwijn tekerte el a hosszú alsóra 14 méterről, de Gulácsi óriási vetődéssel kitolta a labdát.

22:11

Lo Celso kapta, aki a lipcsei kapitányt, Sabitzert  nyomta bele a földbe.

22:13

Nyolc különböző nemzet játékosai kaptak helyet az Atalanta kezdőjében. Egy-egy játékossal képviselteti magát Gian Piero Gasperini csapatában Brazília, Németország, Szlovénia, Svájc, Horvátország, két-két focistát delegál Olaszország, Argentína és Hollandia.

22:14

Most Sabitzer kapott sárgát Gedson Fernandes felrúgásáért.

22:18

A 16. percben megszerzi a vezetést a hazai csapat. Hateboer a gólszerző.

22:19

22:21

A labdát 60-40 százalékban birtokló RB Leipzigban az utóbbi percekben különösen a cseh Robert Schick jelent veszélyt.

22:21

Hateboer szerezte meg a BL-újonc Atalanta történetének első találatát az egyenes kieséses szakaszban. A gólpasszt "természetesen" Papu Gómez adta.

22:22

Ampadu húzta le rossz ütemben a fejét, így Lucas Moura indulhatott a kapu felé, de ott volt még Halstenberg, aki az utolsó pillanatban fejjel elpöccintette a labdát a brazil támadó elől.

22:22

A 21. percben Robin Gosens éles szögből a Valencia kapujának oldalhálóját találta el.

22:28

A lipcseiek az első 9 percben annyit lőttek kapura, mint a keddi két gyorstüzelő csapat, a PSG és a BVB.

22:29

Hans Hateboer, 26 éves, Atalanta Forrás: AFP/Miguel Medina
22:29

Schick szöktette Angelinhót a bal szélen, aki középre is adott, de Timo Werner egy lépéssel lemaradt a labdáról. Igaz, a német csatár lesen volt a beadás pillanatában.

22:32

A 30. percben egyenlíthetett volna a Valencia, azonban Ferrán Torres közelről a kapufát találta el.

22:33

A vendégek szögletrúgása nem hozott veszélyt, viszont lehetőséget adott egy gyors Spurs-kontrára, aminek a végén Bergwijn maradt le Lo Celso labdájáról. A hazai szöglet is veszélytelenül múlt el az akciót követően.

22:35

Harry Winksnek rúgott oda térd magasságban. Jogos volt a lap.

22:37

A 35. percben Gonzalo Guedes élesen középre tett labdájáról Kondogbia marad le éppenhogy.

22:37

Sabitzer rúgta fel Gedsont, a kb. 25 méterről elvégzett szabadrúgás nevű gyenge ívelést könnyen fejelték ki a német védők. A bedobást követően aztán eljutott a labda a lipcsei kapuig, amire Gulácsi feküdt rá nagy nyugalommal.

22:38

Laimer adott tökéletes ütemű passzt Timo Wernernek, aki balról nyolc méterről lőtt is, de Hugo Lloris jó helyen állt és védett.

22:39

A 37. percben Marten de Roon távoli bombája elkerülte Domenech kapuját.

22:39

11-2 a kapura tartó lövések száma az RB Leipzig javára. A kaput is találó labdák száma pedig 3-1 a németek javára.

22:41

Gedson Fernandes beadására Dele Alli érkezett, de egy kicsit magas volt neki a labda, amit így nem tudott irányítani, pedig az ötösről csúsztathatott volna kapura.

22:42

A 40. percben Ilicic ugratta ki Pap Gómezt, aki nem találta el a Valencia kapuját. Mint később kiderült, lesen is volt az argentin irányító középpályás.

22:43

Kb. nyolc másodperc alatt értek fel a németek az angolok kapuja elé, Timo Werner beadását Davinson Sánchez sodorta végül szögletre – amiből ezúttal sem termett veszély.

22:43

A 41. percben Josip Ilicic pályafutása első BL-gólját szerzi, miután a tizenhatoson átveszi a labdát, majd bődületes erővel belövi. 2-0 az Atalantának.

22:44

22:48

Ami egy Spurs-szöglettel kezdődik (Dele Alli harcolta ki), de úgy látszik, szögletből ezen a meccsen nem alakul ki veszély.

22:48

Bajban a spanyolok a párharc első negyede után. Egy idegenben rúgott góllal a második félidőben mégis előnyösebb helyzetbe kerülhetne Albert Celades csapata.

22:49

Cüneyt Cakir nem erőltette a hosszabbítást, lefújta az első félidőt, ami 0-0-val ér véget.

22:54

A BL-újonc Atalanta eddigi 10 gólját kilenc különböző játékos szerezte.

23:04

A Tottenham vezetheti az első támadást.

23:05

Nagyjából ez az üzenete a Lloris kapuja mögött csoportosuló német szurkolók drapijának, amit egy nagy adag pénztárgépszalag pályára dobálásával is nyomatékosítanak.

23:07

Bergwijn lövésébe éppen csak beleteszi a lábát az ötösön Lucas Moura, Gulácsi Péter pedig óriási bravúrral tolja ki a sarokra tartó labdát.

23:08

Az Atalanta esetében ez nem annyira meglepő. A Valencia az orosz Cserisev és a francia Gameiro személyében is gólerős játékosokat küldhet majd pályára a későbbiekben.

23:09

Papu Gómez beadásába Diakhaby ér bele, a labda majdnem a védő saját kapujában köt ki.

23:09

Nem sok dolga van Gulácsi Péternek, de eddig mindkét veszélyes Spurs-akció végén ő mentette meg csapatát a góltól.

Gulácsi Péterre mindig számíthat a csapata Forrás: Picture-Alliance/AFP/Verwendung weltweit/Frank Hoermann/Sven Simon
23:11

Az 51. percben Ferrán Torres passzol középre, Carlos Soler a rövid alsó mellé lő.

23:11

Szabadrúgást lőhetett 20 méterről a Leipzig, de Nkunku elég ramatyul tekerte el a sorfal fölött, méterekkel a kapu fölé küldve a labdát.

23:15

Benjamin Davies rúgta meg teljesen fölöslegesen Konrad Laimert. Davies sárgát, a RB Leipzig 11-est kapott.

23:16

Timo Werner jobbal a jobb kapufa mellé küldte a labdát. Vezet az RB Leipzig!

23:18

Az 57. percben Remo Freuler tekerte be a hosszú fölsőbe. Bajban a Valencia!

23:18

23:20

Legutóbb a BL-ben az előző kiírás elődöntőjében kapott ki hazai pályán 1-0-ra a Spurs, akkor viszont a visszavágón 3-2-re legyőzte az Ajaxot Amszterdamban. Most pedig még nagyon sok idő, fél óra van hátra.

23:21

A 61. percben Maxi Gómez teljesen üresen lőhetett öt méterről, Pierluigi Gollini úgy védett, hogy ki sem jött róla a labda. Óriási hiba az uruguayi csatártól.

23:21

Az egyik oldalon a magyar kapus ölelte magához biztosan a labdát egy lövés után, a kontrából pedig Schick lőhetett nyolc méterről, de a francia kapus óriási bravúrral hárított.

23:23

Már 4-0-ra vezet az Atalanta! A 63. percben Hateboer futotta le labdával Diakhabyt, majd lőtt a kapuba. A holland játékos második, csapata negyedik gólja volt ez a mérkőzésen. Mindez nincs, ha Maxi Gómez belövi az ordító ziccerét másfél perccel ezelőtt.

23:24

Dele Alli és Gedson Fernandes hagyta el a pályát, helyükre pedig Ndombele és Eric Lamela érkezett. Alli a kispadra lehuppanva dühösen vágta földhöz a csukáját.

23:24

23:26

A pár másodperccel ezelőtt beállt Cserisev góljával szépít a Valencia.

23:29

23:30

Ferrán Torres és Cserisev közeli lövéseit is bravúrral védi Gollini. Ha jobban koncentrálna a Valencia a helyzetek befejezésénél, simán lehetne 4-4 is az eredmény. Így azonban 4-1 az Atalantának.

23:30

Lo Celso harcolt ki szabadrúgást 25 méterre Gulácsi kapujától, Nkunku pedig kapott egy sárga lapot.

23:32

Ujjheggyel tolta a kapufára a labdát a remek szabadrúgás után. Ez volt a harmadik bravúrja a magyar válogatott kapusának.

23:33

Nkunku helyére Haidara érkezik 73. percben.

23:36

Schick helyére Yussuf Poulsen érkezik a 77. percben.

23:37

Lo Celso szabadrúgását tolta a kapufára a magyar kapus:

23:37

Caldara helyét Duván Zapata veszi át az utolsó negyedórára.

23:39

A Spurs minden energiáját mozgósítja az egyenlítő gólért.

23:42

Diakhaby nem tudja folytatni a játékos, első látásra a diagnózis: agyrázkódás.

23:42

A vállát fájlaló Laimer helyére Emil Forsberg érkezik. Majd Lo Celso bombáz a sorfalba egy szabadrúgást 26-28 méterről.

23:44

Megint Lo Celso szabadrúgása után kellett védenie.

23:49

Gulácsi újra munkában: egy görcsöt kapó csapattársa, Ampadu lábfejét feszíti vissza nagy szakértelemmel.

23:50

Ennyi ideje maradt a Valenciának tovább szépíteni az eredményen.

23:50

Amit egy orrvérzés miatt tíz emberrel kezd meg a Leipzig.

23:53

Lo Celso szöglete érintés nélkül ment ki a hosszú oldalon, miközben az imént görcsöt kapó Amapdu csak sántikálni tud a pályán. Közben még Lamela is begyűjt egy sárgát.

23:54

A Valencia idegenben szerzett gólja reményt adhat a szurkolóknak, hogy ez a párharc még nem lefutott.

23:56

Itt a vége!

Timo Werner 11-esből szerzett góljával és Gulácsi Péter bravúrjaival az RB Leipzig 1-0-ra győzni tudott  a Tottenham Hotspur otthonában. Visszavágó március 10-én, kedden, Lipcsében.