2017.01.28. 20:28
Búcsú
2017.01.28. 20:31
Cikkünk folyamatosan frissül
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO és az FTC is győzött, az FA-kupában óriási meccset játszott a Tottenham, a Bundesligában ismét nyertek Gulácsi Péterék, a Mönchengladbach pedig kétgólos hátrányból nyert Leverkusenben. Így alakult a szombat délután percről percre.

Mindent egy helyen az Eb-ről

15:49
2017. január 28.

A kedves sportbarátok már biztosan a tévé előtt ülnek, és a Wolverhampton ellen az FA-kupából éppen hazai pályán kiesni készülő Liverpool kínlódását nézik (60. perc, 0-2). Az első használható hírünk legyen akkor az, hogy megmutatjuk az élő sportközvetítések mai listáját, hogy, ha nem is képernyőre, de mindenki képbe kerülhessen

15:51

A nap legfontosabb és minden elhomályosító sporthíre, hogy Piros Zsombor megnyert a junior fiú egyes versenyét az Australian Openen!

Piros Zsombor megnyerte az Australian Opent
15:53

...kell még pár óra, mire felfogja, hogy AusOpent nyert. Érthető, nekünk is kell még. Azt viszont máris büszkén mutathatjuk meg, hogy az ifjú bajnok a helyszínen tartózkodó kollégánknak adta diadala utáni első nyilatkozatát:

Hihetetlenül boldog a melbourne-i magyar teniszhős
15:55

És akkor azt se hallgassuk el, hogy Serena Williams nővére, Venus legyőzésével 23. GS-trófeáját nyerte, és megelőzte Steffi Grafot az ezt számon tartó ranglistán!

16:18

Délután több topliga is aktív lesz, a legaktívabb pedig a Bundesliga. A program: 15.30: Wolfsburg-Augsburg, Ingolstadt-Hamburg, Werder Bremen-Bayern München, Darmstadt-Köln, Leipzig-Hoffenheim. 18.30: Leverkusen-Mönchengladbach.

16:19

Két rangadó

A Bundesliga magyar rangadója a Lipcse-Hoffenheim lesz ma (Gulácsi vs Szalai Ádám), este pedig két német BL-csapat találkozik majd a Leverkusen-Mönchengladbachon.

16:22

A Villarreal 2-0-ra verte a Granadát, ezzel jelenleg hatodik a táblázaton. A többi spanyol csapat azonban még csak ezután kezd neki a 20. fordulóbeli meccsének.

16:23

A másodosztály 18. helyén szerénykedő Wolverhampton 2-1-re legyőzte, ezzel kiejtette a Liverpoolt az FA-kupából.

16:26

Best of FA

Ma még tíz FA-kupa-meccset rendeznek, közülük kiemelkedik a Tottenham-Wycombe Wanderers, a Chelsea-Brentford, a Crystal Palace-Manchester City (mind 16.00), illetve a Southampton-Arsenal (18.30).

16:30

A Wolves kilenc év után először jutott el az FA-kupa ötödik fordulójáig. A Liverpool múlt szombaton 370 nap után először veszített otthon bajnokit, szerdán kiesett a Ligakupából, most pedig az FA-kupából.

16:37

Elkezdődtek

Elkezdődtek a Bundesliga délutáni meccsei, a Lipcse-Hoffenheimen a hazai kapuban Gulácsi Péter áll, a vendégeknél Szalai Ádám csere.

16:44

A Bundesliga és az FA-kupa mellett még a Serie A-ra és a Primera Divisiónra figyelhetünk, de nagy rangadót egyikben sem rendeznek. Serie A: Lazio-Chievo (18.00), Inter-Pescara (20.45). PD: Alavés-Atlético Madrid (16.15), Eibar-Depor (18.30), Leganés-Celta Vigo (20.45).

16:45

Csak Gómez

Az első 15 perc után egyetlen gól van a Bundesligában: a Wolfsburg vezet az Augsburg ellen Mário Gómez góljával.

16:54

A Hoffenheim Nadiem Amiri góljával vezet az RB Leipzig otthonában.

17:03

Nem kezdett túl acélosan Brémában a Bayern, de fél óra után megszerezte a vezetést: Ribéry passzolt keresztbe a 16-os bal csücskéről, Robben kapásból a rövidbe bombázott.

17:13

A Blackburn-Blackpool FA-kupa-meccs előtt együtt tüntetett a két csapat mintegy ezer szurkolója. Nem tetszik nekik, ahogy a külföldi tulajdonosok működtetik a klubjaikat. A hazaiaknál például felbukkant egy "Blackburnben született, Indiában tették tönkre" tacepaó.

17:14

Egyenlített a Leipzig a Hoffenheim ellen, Timo Werner góljával. A húszéves támadó a 11. bajnoki gólját jegyezte a szezonban.

17:18

A Bayern már 2-0-ra vezet: David Alaba balról, 23-ról a rövid felsőbe tekert. Vége is az első félidőnek.

17:20

Bundesliga, félidei eredmények: Wolfsburg-Augsburg 1-1, Ingolstadt-Hamburg 2-0, Werder Bremen-Bayern München 0-2, Darmstadt-Köln 0-3, Leipzig-Hoffenheim 1-1.

17:21

17:24

Anthony Modeste (Köln) a 48. Bundesliga-gólját lőtte Darmstadtban. Frank Ribéry az egyetlen francia focista, aki messzebb jutott a liga történetében (72).

17:25

17:44

Max Kruse góljával 2-1-re felzárkózott a Bayern ellen a Werder. Nem lazíthatnak a bajorok.

17:49

Ég a Spurs

A Liverpoolnak is kellemetlen volt a másodosztályú Wolverhampton ellen kiesni az FA-kupából, de mit szóljon akkor a Tottenham? A londoniak a félidőben hazai pályán 0-2-re állnak a negyedosztályú Wycombe Wanderers ellen. Mindkét gólt a 33 éves Paul Hayes szerezte, aki a legszebb napjaiban a másodosztályban focizott. A Chelsea bezzeg 2-0-ra veri a Brentfordot.

Ez Hayes szebbik gólja (a másik 11-es volt):

17:52

Kellemetlen

Thomas Müllert egyórányi játék után lecserélte Ancelotti, a helyére az Eb nagy felfedezettje, Renato Sanches érkezett.

17:56

Müller után Robbent is lecserélte, az utóbbi helyére Coman érkezett.

18:00

Először állítottak ki Hoffenheim-játékost a Bundesligában tavaly február óta: akkor Sebastian Rudyt, most Sandro Wagnert küldték le. Nem mellesleg ezzel nőttek a Leipzig esélyei a győzelemre.

18:09

Irigyeljük a Bayern kispadját: lement Müller, Robben és Ribéry, beállt helyettük Renato Sánches, Coman és Douglas Costa.

18:10

A hajrára fordulva fordított a Hoffenheim ellen Gulácsiék csapata. Sabitzer a gólszerző.

18:11

Sabitzer gólja előtt egy perccel állt be a Hoffenheimbe Szalai Ádám. Két magyar a pályán Lipcsében.

18:19

Sandro Wagner a Bundesliga történetének második focistája lett, akit négy különböző csapatból is kiállítottak. Az elődje: Michael Tarnat.

18:26

Werder-Bayern 1-2, Leipzig-Hoffenheim 2-1, Darmstadt-Köln 1-6, Ingolstadt-Hamburg 3-1, Wolfsburg-Augsburg 1-2. A Bayern 45 ponttal vezeti a bajnokságot, a Leipzig 42-vel a második, és jelen pillanatban elég biztosnak tűnik a BL-főtáblás pozíciója.

18:32

Hol a gól?

Egy óra eltelt az Alavés-Atlético meccsből, és még mindig 0-0. Az Atlético kevésbé versenyképes, mint az előző években, és ezen a meccsen nyomatékosítja ezt.

18:39

Négy perc alatt egyenlített 0-2-ről a negyedosztályú Wycombe Wanderers ellen az FA-kupában. Bő tíz perce maradt a győztes gól megszerzésére.

18:47

A Tottenham feltámadása után azt gondoltuk, itt már egyirányú forgalom lesz a pályán, erre a Wycombe a 83. percben újra vezetést szerzett. Toronymagasan a nap meglepetése lenne.

18:52

Conte csapata nem kínlódott annyira, mint a Liverpool és a Tottenham: 4-0-ra verte a Brentfordot.

18:58

Bármi is lesz a Tottenham-Wycombe párharc vége, a vendégek történelmet írtak: három gólt élvonalbeli csapat pályáján az FA-kupában eddig csak két negyedosztályú csapat lőtt (a Fulham a Millwallnak 1965-ben, a Derby a Bristolnak 2002-ben).

18:59

Márpedig a Wycombe-nak marad a lenti hőstett, mert végül 4-3-ra kikapott. A 4. ligás csapat vezetett 2-0-ra, majd 2-2 után még egyszer előnybe tudott kerülni a 83. percben. A Tottenham viszont a 89. és a 97. percben is betalált.

19:00

City-gála

A Manchester City is összeszedte magát, legalábbis a Crystal Palace otthonában 3-0-ra nyert, Yaya Touré szabadrúgásgóllal lepte meg a drukkereket.

19:05

A Wycombe úgy vezetett 2-0-ra a félidőben a Tottenham ellen, hogy csupán húsz százalékban birtokolta a labdát. Kapura lövésekben viszont jóval szorosabb volt a küzdelem a Spurs 11 kísérletből kétszer, a Wycombe kilencből négyszer találta el a kaput.

19:06

19:10

Nemhogy nyerni nem tudott az Atlético Madrid, a meccs második felében az Alavés játszott jobban. Ettől függetlenül a madridiak is nyerhettek volna, ha Gaitán nem pepecsel túl sokat ziccerben. Azért a 0-0 sokkal igazságosabb.

19:27

Fél hétkor kezd a Leverkusen a Mönchengladbach ellen. Az utóbbi 71 meccsen kezdett kétszer egymás után ugyanazzal a 11-gyel a Leverkusen. Ez bizony klubrekord.

19:42

Az Alavés (holtversenyben a Barcával) lőtt legtöbbet eddig az Atlético kapujára a szezonban: 19-szer. Az eredmény 0-0 lett.

19:49

A Lazio-Chievo bajnoki 0-0 a félidőben. A Lazio a harmadik BL-helyért megy, a Chiveo gyenge középcsapat, a kiesés réme nem fenyegeti.

19:55

Welbeck először kezdett az idényben az Arsenalban, először is lőtt kapura, és mindjárt be is ment. Szép gól lett belőle:

Aztán Welbeck duplázott, így vezet most 2-0-ra az Arsenal a Soton ellen.

20:00

Két német BL-csapat birkózik a Leverkusen-Mönchengladbach meccsen, félóra játék után gól és lap sincs még.

20:13

Fél óráig nyugalom volt, aztán viszont három perc alatt Jonathan Tah, majd Javier Hernández is betalált, ezzel 2-0-ra vezet a Bayer a Gladbach ellen.

20:16

Csak egy gól a különbség a női kézi-BL-meccsen, Meztben:

20:18

Feltámadás

Javier Chicharito Hernández október óta, több mint 1400 perce nem talált be semmilyen tétmeccsen.

20:20

Félidő: Southampton-Arsenal 0-3. Na, hányszor találta el a kaput az Arsenal? Igen, háromszor.

20:42

Közben zajlik még egy topligás meccs, az Eibar 2-1-re vezet a Depor ellen. Ha a Depor nem vigyáz, a kiesőzóna közelébe sodródhat a bajnokság második felében.

20:47

Stindl talált be mindjárt a második félidő elején. Nem ártana igyekeznie a mönchengladbachiaknak, mert BL-csapat létükre két pontra vannak a már osztályozós helyen álló Ingolstadtól.

20:50

És Stindl megint betalált (52. és 58. perc), ezzel már 2-2 a Bayer-Gladbach.

20:53

A Lazio felborogatta a pályát a Chievo ellen, de képtelen volt gólt lőni, egyszerűen nem ment, sehogy sem. Erre fel Roberto Inglese beteljesítette a legnagyobb sportos közhelyet, megbosszulta a kihagyott helyzeteket, a 90. percben mattolta a fővárosiak védelmét.

20:54

Igaz, inkább csak ábránd volt a BL-szereplés, de biztos nem örülnek a Sasok a Chievo elleni hazai zakónak.

20:56

Jürgen Klopp a Liverpool újabb fiaskója (1-2 az FA-kupában a másodosztályú Wolverhampton ellen) után úgy érzi, a csapata ennél rosszabbul már nem tud játszani.

21:01

A második félidőben fordított a Fradi női kézilabdacsapata a Metz otthonában. A hajrát online is megnézheti:

21:03

Végképp eldőlt a Southampton-Arsenal: Theo Walcott is betalált, 0-4.

21:04

Fordított a Mönchengladbach Leverkusenben: Raffael góljával a 71. percben már 3-2 a vendégeknek.

21:06

Az FTC női kézisei 28-25-re nyertek Metzben, a Bajnokok Ligája középdöntőjében.

21:11

Kemény dió

Az Eibar 3-1-re vezet a Depor ellen öt perccel a lefújás előtt. A La Coruna-iak az elszürkülés ellen harcolhatnak most egy ideig.

21:15

Már 5-0-ra vezet az Arsenal, simán kiejti a Sotont a kupából.

21:22

Az Arsenal 5-0-ra verte a Southamptont az FA-kupában, az Eibar 3-1-re a Deport a spanyol bajnokságban.

21:28

A szorult helyzetben lévő Mönchengladbach 0-2-ről is nyerni tudott Leverkusenben, ezzel elmozdult a tabella nyomasztó mélységéből. A forduló előtt két pont választotta el az osztályozós Ingolstadtól.

21:31

Búcsú

Köszönjük olvasóink figyelmét, a zöld-feketék győzelmével zárjuk a mai percről percre sportdélutánt. Ne feledjék: este még pályára lép az Inter, és lesz egy Leganés-Celta Vigo spanyol bajnoki is.