Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Cikkünk folyamatosan frissül
A rövidpályás úszó-Eb zárónapján az éremtáblázatot toronymagasan vezető magyar csapat mindegyik éremből szerzett még egy-egy érmet. ban még benne van néhány arany. 200 pillangón Cseh László leiskolázta a mezőnyt, óriási fölénnyel nyert, 400 gyorsan Hosszú Katinka három századmásodperccel lemaradva a második, a csodálatosan hajrázó Kapás Boglárka a harmadik lett.

Mindent egy helyen az Eb-ről

17:08
2015. december 6.

Szép estét kívánunk

Ma este zárul a rövidpályás úszó Európa-bajnokság, búcsúzzunk el szépen Netanyától. Erre minden esélyünk megvan, két klasszisunk is a legjobb idővel jutott a döntőbe.

17:10

Hosszú Katinka-Európa 6-5

Hosszú Katinka egyedül is vezetné az éremtáblázatot, hiszen a 10 arannyal álló magyarok mögött az olaszok állnak öttel, a mi első helyeink közül pedig Hosszú egymaga hatot szerzett. Mondhatjuk, hogy nincs rossz formában az Iron Lady.

Hosszú ma 400 gyorsan a mezőnyre szabadítja a szörnyet Forrás: Hosszú Katinka Facebbok
17:18

Értük szorítunk ma

Hosszú Katinka és Kapás Boglárka 400 gyorson, Cseh László és Verrasztó Dávid 200 pillangón döntős. Kellemes meglepetés, hogy 200 mellen Sebestyén Dalma, a férfiaknál pedig 4x50-es vegyesváltó is bejutott a fináléba. Jakabos Zsuzsának az 50 gyors elődöntőjében szoríthatunk (ettől a számtól Hosszú Katinka visszalépett).

17:20

Ilyen sorrendben izguljunk!

16.30: női 50 m gyors elődöntő (Jakabos Zsuzsanna)
16.38: férfi 50 m hát elődöntő
16.46: női 200 m mell döntő (Sebestyén Dalma)
16.53: férfi 100 m gyors döntő
16.58: női 100 m pillangó döntő
17.03: férfi 100 m vegyes döntő
17.14: női 400 m gyors döntő (Hosszú Katinka, Kapás Boglárka)
17.29: férfi 200 m pillangó döntő (Cseh László, Verrasztó Dávid)
17.42: női 50 m gyors döntő
17.52: férfi 50 m hát döntő
18.08: női 4x50 m vegyesváltó döntő
18.27: férfi 4x50 m vegyesváltó döntő (Magyarország)

Kromowidjojo nem viccelt

A női 50 gyors első elődöntőjét a holland Ranomi Kromowidjojo nyerte 23.55 másodperces idővel, megelőzve a fehérorosz Aliaksandra Herasimeniát és az olasz Erika Ferraiolit.

Felkészül Jakabos Zsuzsanna!

17:37

Jakabos a 10. lett

A második futamot Sarah Sjöström nyerte (23.75), Jakabos Zsuzsanna ugyan javított délelőtti eredményt, de 24.52-vel csak a 10. lett és nem jutott döntőbe.

Jakabos Zsuzsanna Forrás: AFP/Martin Bureau
17:41

Nem is várt döntőt

"Nagyon elégedett vagyok, egyéni csúcsot úsztam, jó, hogy tudok javulgatni. nem is vártam, hogy döntős leszek" - nyilatkozta az M4 kamerái előtt Jakabos Zsuzsanna.

17:44

Holtversenyes elődöntő

Az 50 méteres férfi hátúszás első elődöntőjét a brit Christoph Walker-Hebborn nyerte (23.35), a második futamban az olasz Simone Sabbioni és a lengyel Tomasz Polewka azonos idővel, 23.23-mal nyert és jutott fináléba.

A magyarok közül Nagy Péter a 30. (24.79), Földházi Dávid a 39. helyen (24.89) zárt.

17:52

Hosszú magyar csúcsa a múlté

Nem várt kellemes meglepetésként 200 mellen döntős lett Sebestyén Dalma, aki 2:23.20 perccel a hetedik időt érte el. A fináléban aztán óriásit úszott, 2:22.40-es eredménnyel Hosszú Katinka országos csúcsát megdöntve a hatodik lett.

Sebestyén Dalma Forrás: Magyar Úszó Szövetség

Az Európa-bajnoki arany a belga Fanny Lecluyse-é lett (2:18.49)

17:58

Olasz sprintarany

100 gyorson az olasz Marco Orsi az Európa-bajnok (46.05) a belga Pieter Timmers és a lengyel Sebastian Szcsepanski előtt.

17:58

Sebestyén a szívével úszott

"Nem találom a szavakat, a végén nagyon a szívemmel úsztam, bennem volt a négy és fél nap. Teher nélkül versenyezhettem. Beállítottunk egy utazó sebességet, és nyugodt tempószámmal tudtam végigmenni" - nyilatkozta Sebestyén Dalma.

18:00

Sjöström robbantott

A női száz pillangón a dán Jeanette Ottesen és a svéd Sarah Sjöström fej-fej mellett haladt, de az utolsó 25 méteren Sjöström robbantott és 55.03 másodperces Európa-bajnoki rekorddal nyert. A harmadik Alexandra Wenk lett.

Sarah Sjöström Forrás: AFP/Jack Guez
18:06

Orosz arany 100 vegyesen

100 méter férfi vegyesen már a középdöntőbe sem jutottak magyarok: Földházi Dávid a 19. (54.10), Nagy Péter a 20. (54.15), Sós Dániel a 34. (55.34), Grátz Benjámin pedig a 41. (56.10) lett.

A fináléban végül az orosz Szergej Feszikov volt a legjobb (52.00).

18:15

Jön az első aranyesélyünk

400 gyorson két magyar is a döntőben: Hosszú Katinka a 4-es, Kapás Boglárka a 2-es pályán úszik.

18:22

Hosszú-ezüst, Kapás-bronz

100 méter után még a holland Femke Heemskerk vezetett Hosszú Katinka és Jazmin Carlin előtt, féltávnál annyi változott, hogy a brit kicsit előbb érte el a falat, mint Hosszú, de így is 28 századmásodpercen belül voltak egymáshoz képest.

300 méternél Heemskerk leszakadt, kétesélyessé vált az aranyért folytatott csata. Hosszú óriásit hajrázott, de az utolsó 15 méteren Carlin döbbenetesen jött és három századdal legyőzte a magyarokat. Hosszú mögött ugyanis a szintén félelmetesen hajrázó Kapás lett a harmadik.

A végeredmény:
1. Jazmin Carlin 3:58.81
2. Hosszú Katinka 3:58.84
3. Kapás Boglárka 3:59.02

18:27

Ha van még öt méter...

"Rég versenyeztem ilyen jót, úgy történt minden, ahogy terveztem. Láttam előre, hogyan fogok a táv második felében feljönni, örülök az éremnek. Bíztam magamban, hogy jobban bírom a hajrát, ha van még öt méter, akkor második vagyok" - mondta Kapás Boglárka.

Kapás Boglárka Forrás: AFP/John MacDougall
18:33

Elképesztő Cseh-diadal

200 pillangón is két magyarért szoríthattunk, Cseh László a négyes, Verrasztó Dávid a nyolcas pályán úszott. Cseh ötven méter után egy testhossz előnnyel vezetett, úgy tűnt, nem véletlen, hogy a fináléba két másodpercet várt a második legjobb időt úszóra.

Szinte végig az Európa-rekordon belül úszott, Cseh elképesztő fölénnyel, 1.49.00-s új Európa-csúccsal győzött a dán Viktor Bromer és a svéd Simon Sjödin előtt. Verrasztó Dávid 1:54.32 perces idővel a nyolcadikként ért célba.

18:41

Meglepő, de Cseh elégedetlen

"Elégedetlen vagyok. A világcsúcsot céloztuk meg, úgy éreztem, nem elérhetetlen, de így egyedül más azért úszni. Próbáltam az iramot tartani, és figyeltem, hogy bírjam végig. Egy kis edzés nem ért, látszott, hogy szeptembertől kevesebbet edzhettem" - nyilatkozta Cseh László.

Cseh László Forrás: AFP/Jack Guez
18:47

Volt egy túl erős Cseh-ötven

"Nagyon tetszett az úszása, de talán volt benne egy túl erős ötven. A világcsúcsra próbáltunk koncentrálni, de a képessége és felkészültsége alapján képes lett volna rá" - nyilatkozta az M4-nek Plagányi Zsolt, Cseh László edzője.

18:55

Aranyak 50 méterről

A női 50 gyors döntőjét a holland Ranomi Kromowidjojo nyerte 23.56 másodperces idővel, a férfiak 50 méteres hátúszásában a lengyel Tomasz Polewka 22.96 másodperccel győzött.

19:06

Hosszú besavasodott a végére

"Nagyon nem lenne szép, ha most savanyú képet vágnék csak azért, mert most hat arany után egy ezüst jött, még ha kemény is elveszíteni egy 400-as versenyt három századdal. Az a helyzet, hogy már nagyon besavasodtam a végére, ugyanaz a fájdalom kínzott, mint Kazanyban, a 400 vegyes végén. Itt az volt a különbség, hogy volt is valaki mellettem, aki a végén előbb ért a falhoz. Ettől függetlenül megvan az ország csúcs, amit oly régóta szerettem volna megdönteni, nyertem hat aranyat és egy ezüstöt, azaz úgy gondolom, ez összességében egy csodálatosan sikerült Európa-bajnokság volt" - idézte Hosszú Katinkát a Magyar Úszó Szövetség Facebook-oldala.

19:10

Még két váltó

Már csak két szám maradt az Európa-bajnokságon, előbb a nők, majd a férfiak 4x50 méteres vegyes váltója csobban vízbe. Utobbiban a magyarok is érdekeltek lesznek.

19:17

Kromowidjojo megállíthatatlan

A holland női csapat nyerte a 4x50-es vegyes váltót, amely Tessa Vermeulen, Moniek Nijhuis, Inge Dekker, Ranomi Kromowidjojo összetételben 1:44.85-ös időt úszott. a második Svédország, a harmadik Olaszország lett.

19:32

Eb-búcsú országos csúccsal

A férfiak 4x50 méteres váltójában a magyar csapat a Földházi Dávid, Gyurta Dániel, Cseh László, Takács Krisztián összetételben vágott neki a döntőnek, annyi változás történt a délelőtt 1:35.63-at úszott csapat összetételében, hogy Lobonovszkij Makszim helyére Cseh került be.

A magyar váltó végül 1.33:62 perces óriási országos csúccsal az 5. helyen zárt, Olaszország nyert Oroszország és Fehéroroszország előtt.

19:43

A legeredményesebb: Magyarország

Véget ért az Európa-bajnokság, az éremtáblázat élén végül a tizenegy aranyat, három ezüstöt és egy bronzot szerzett magyar válogatott zárt, a második Olaszországnak hat aranyérme lett.