2014.03.15. 23:06
Vége
2014.03.15. 23:15
Cikkünk folyamatosan frissül
A balszélső Huszti Szabolcs jobb lábbal remek gólt lőtt a Bundesligában, kikapott a BL-döntős Dortmund, a Manchester City viszont 80 percet emberhátrányban játszva is simán nyert, a Chelsea kettős emberhátrányban bukott. Federer 61 perc alatt jutott döntőbe, Debrecenben valóra vált az rg-s Vass Dóra álma. A szombati sporthírek egy helyen.

Mindent egy helyen az Eb-ről

14:00
2014. március 15.

Szombat este 20 órától a Málaga vendége lesz a spanyol bajnokságot vezető Real Madrid. A csapat Twitter-oldala szerint 400 rajongó várta Cristiano Ronaldót és társait a málagai reptéren.

14:05

Legutóbbi hat mérkőzéséből az ötödiket veszítette el a Miami Heat az NBA-ben. A legutóbbi játéknapon a címvédőre a Denver Nuggets mért négypontos vereséget, ráadásul vendégként, elsősorban Kenneth Faried teljesítményének köszönhetően, aki 24 pontot dobott, és 10 lepattanó labdát szerzett.

14:11

Nicklas Backström, a svéd jégkorong-válogatott csatára nem léphetett pályára a téli olimpia döntőjében, miután az allergiagyógyszere miatt fennakadt egy doppingvizsgálaton. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság szabályai értelmében addig nem is kaphatta meg az ezüstérmét, a csapattársaival ellentétben, amíg nem tisztázódott az ügye.

Ez most megtörtént, így a NOB Fegyelmi Bizottsága megállapította a doppingvétséget és helybenhagyta a döntőről való felfüggesztést, de további szankciókat nem tart indokoltnak. A részletekről bővebben a Jégkorongblog cikkében olvashat.

14:20

A Milan az olasz bajnokságban csak a 10. helyen áll, a kupában a negyeddöntőben búcsúzott, és a BL-től is elköszönt, miután 5-1-es összesítéssel esett ki az Atlético Madrid ellen. A csapat szurkolói egy ideig csendesen tűrtek, de a vasárnapi, Parma elleni bajnokira tüntetést szerveznek. Az ultrák Adriano Galliani alelnököt tartják az egyik bűnbaknak, és nem értik, hogy lehetett elengedni olyan ikonokat, mint Massimo Ambrosini és Andrea Pirlo.

A szurkolók a játékosokat sem kímélik, pozitív példaként hozták fel Abbiatit, De Jongot, Kakát, Pazzinit és De Scigliót, viszont úgy érzik, vannak, akiknek csak az a fontos, hogy milyen képet tesznek fel magukról a közösségi oldalra, vagy hogy milyen étteremben vacsoráznak.

14:23

Szezonbeli ötödik győzelmét aratta, és megvédte szakági elsőségét Mikaela Shiffrin női műlesiklásban az alpesi sízők Világkupa-sorozatának szombati döntőjében a svájci Lenzerheidében. Az amerikaiak szocsi olimpiai bajnoka, aki két napja ünnepelte 19. születésnapját, csaknem másfél másodperccel volt gyorsabb a két futam alapján a második helyezett svéd Frida Hansdotternél. A harmadik helyen az osztrák Marlies Schild végzett.

eredmények:
1. Mikaela Shiffrin (amerikai) 2:04,54 p  (1. futam: 1:05,42 p/2. futam: 59,12 mp)
2. Frida Hansdotter (svéd) 2:05,98 (1:06,99/58,99)
3. Marlies Schild (osztrák) 2:06,20 (1:07,50/58,70)

A szakági Világkupa végeredménye 8 verseny alapján: 1. Shiffrin 638 pont, 2. Hansdotter 488, 3. Schild 385

Az összetett vk állása 31 verseny után (még 1 van hátra): 1. Anna Fenninger (osztrák) 1271 pont, 2. Maria Höfl-Riesch (német) 1180, 3. Lara Gut (svájci) 1056

14:28

Annak ajánljuk, hogy böngéssze végig a mai kínálatot, mert bár NB I-es meccset a nemzeti ünnepre való tekintettel nem rendeznek, azért így is elég sok néznivaló lesz.

14:37

13.45-kor kezdődik a Hull City-Manchester City angol bajnoki, amelyen a vendégeknél sérülés miatt nem léphet pályára Sergio Agüero. Amikor az argentin csatár a pályán volt, akkor a bajnokságban átlagban 3,2 gólt ért el a City, nélküle viszont csak nagyjából feleannyit, 1,7-et.

14:48

Továbbra sem csitultak el a Buducnost Podgorica-Győr nőikézilabda BL-meccs körüli viharok, amit az okozott, hogy Milena Knezevic az utolsó támadásnál lefejelte Görbicz Anitát. A Nemzetközi Kézilabda Szövetség kétmeccses eltiltással büntette Knezevicet, ami kiverte a biztosítékot, és nem csak a győriek háborodtak fel a túl enyhe ítéleten.

"A látvány is megdöbbentett. Hosszú pályám során nemhogy női meccsen, férfin sem láttam hasonlót. Ez nem tartozik a kézilabdapályára. Egyértelmű, hogy azonnal ki kellett volna állítani a játékost, és hosszú eltiltással sújtani. Ehhez képest a két meccs nevetséges ítélet" - nyilatkozta Róth Kálmán, a győri utánpótlásrészleg vezetője az Utanpotlassport.hu oldalnak. Róth szerint a mostani ítélet azért is nagyon rossz, mert azt sugallja, nyugodtan lehet valami brutális a pályán, mert ilyen könnyen megúszhatja.

"Ha megkérdezné egyik játékosom, miért ilyen enyhe a büntetés, nem tudnám megértetni vele a történteket, mert csak sportpolitikai indokokat tudnék mondani. Márpedig nem lenne szabad, hogy fiataloknak ilyenekről kelljen beszélnem".

15:00

Úgy tűnt, nagy bajba került a Manchester City, a csapatkapitány Kompany ugyanis nagy butaságot csinált, előbb elhagyta a labdát, majd a gólhelyzetben kilépő Jelavicot lerántotta. Bár a City védője nem értette, miért kapott pirosat, teljesen jogos volt a kiállítás. Csapata azonban nem zuhant össze, és David Silva a 14. percben gyönyörű gólt csavart 25 méterről, ezzel vezet a City a Hull otthonában. Silvának ez volt az ötödik gólja a bajnokságban, az első,  amit a decemberi, Arsenal elleni 6-3-as siker óta szerzett.

15:13

Király Gábor csapata, az 1860 München az Erzgebirge Aue vendége a Bundesliga másodosztályának 25. fordulójában. A müncheniek 1-0-ra vezettek az első félidő után, de a 49. percben Sylvestr egyenlített. A fordulótt előtt az 1860 a 8., az Aue a 15. volt a tabellán.

15:20

Centik hiányoztak a Manchester City második góljához, de Zabaleta nagy lövése után a lécről a gólvonal elé vágódott a labda. A Hull Meyler révén szerzett egy szép gólt, de ez érvénytelen volt, a bíró már korábban sípolt, mert hárman is lesen álltak.

15:27

"Éppen a kormányon lévő gombokkal játszadoztam, amikor az egyik kerekem kicsit kipörgött, és nekiütköztem a falnak. Az autóm azonban többé-kevésbé rendben van" - mondta Kimi Raikkönen, aki a falnak csapta a Ferrarit, így csak a 12. helyről rajtolhat a Forma-1-es Ausztrál Nagydíjon. További részletek itt.

15:35

Az amerikaiak szocsi olimpiai bajnoka, Ted Ligety nyerte az idény utolsó férfi óriás-műlesikló viadalát az alpesi sízők Világkupa-sorozatának szombati svájci döntőjében; az összetettben az osztrák Marcel Hirscher diadalmaskodott.

Hirschernek az összetettbeli elsőséghez elegendő volt a szakági versenyben elért negyedik hely is, főleg azután, hogy a végső sikerre legalább annyira esélyes, addig éllovas norvég Aksel Lund Svindal az első futamban bukott, így a végső rangsorban az osztrák mögé szorult.

Hirscher amúgy nagy bravúrt mondhat magáénak, hiszen 2012 és 2013 után megszakítás nélkül harmadszor lett összetettben a Világkupa győztese. Hasonló triplázásra előtte legutóbb az amerikai Phil Mahre volt képes bő három évtizede, a nyolcvanas évek elején. Az osztrák a szakági Vk-ban második lett, s azért szorult a szintúgy 560 pontot gyűjtött Ligety mögé, mert két Világkupa-versenyt nyert, míg az amerikai öt alkalommal végzett az élen óriás-műlesiklásban.

eredmények:
1. Ted Ligety (amerikai) 2:15,63 p (1. futam: 1:08,22 p/2. futam: 1:07,41)
2. Alexis Pinturault (francia) 2:15,66 (1:08,72/1:06,94)
3. Felix Neureuther (német) 2:15,89 (1:08,09/1:07,80)

A szakági Vk végeredménye 8 verseny után: 1. Ligety 560 pont, 2. Marcel Hirscher (osztrák) 560, 3. Pinturault 458

Az összetett Vk állása 33 futam után (még 1 futam van hátra): 1. Hirscher 1122 pont, 2. Aksel Lund Svindal (norvég) 1091, 3. Pinturault 999

15:41

A tíz emberrel játszó Manchester City 1-0-ra vezet David Silva szép góljával a Hull ellen. A két csapat összesen egy alkalommal találta el a kaput az első félidőben.

15:53

A Sydney FC nem hosszabbítja meg Alessandro Del Piero nyáron lejáró szerződését. A klub igazgatótanácsa a héten ült össze, és úgy döntött, nem ajánl újabb egyéves szerződést a 39 éves olasz klasszisnak. Del Piero az előző idényben 14 gólig jutott, a mostaniban 19 meccsen nyolcszor volt eredméynes, de többször is sérülések hátráltatták. Klubja az ötödik helyen áll a tízcsapatos mezőnyben.

16:15

A japán fociválogatott a Pokemon nevű sorozat egyik szereplőjét, Pikachut választotta kabalafigurának a nyári vébére. A japánok kapitánya, Alberto Zaccheroni is jelen volt a sajtótájékoztatón, ahol a nagy bejelentés elhangzott.

16:29

Izgalmas a hajrá a Hull-Manchester City meccsen, a vendégek tíz emberrel játszanak, de még mindig vezetnek 1-0-ra. Könnyen lehetett volna kétgólos is a vezetést, de Edin Dzeko ziccerben a kapust találta el.

16:33

Csak összejött a Hull második gólja, David Silva nagy passzal ugratta ki Dzekót, aki ezt már nem hibázta el, ballal a jobb alsóba gurított.

16:36

A Green Bay leigazolta az NFL egyik legjobb defensive endjét, Julius Pepperst. A Pro Bowlba nyolcszor beválasztott 34 éves játékost négy napja tette ki a Chicago Bears, de gyorsan talált magának csapatot. A Packersnél három év alatt 30 millió dollárt (kb. 6,75 milliárd forint) fog keresni.

16:38

A Manchester City David Silva és Edin Dzeko góljaival 2-0-ra győzött a Hull City otthonában a Premier League 30. fordulójának nyitómeccsén. A City győzelmének értékét növeli, hogy Vincent Kompany kiállítása miatt 80 percet emberhátrányban játszott. Manuel Pelllegrini csapata ezzel feljött a második helyre a tabellán. A manchesteri gárda 105 év után diadalmaskodott újra bajnokin a Hull City otthonában, legutóbb 1909-ben, a két csapat történetének első ottani találkozásakor nyert, azóta négy vereség és három döntetlen volt a mérlege.

1-0:

2-0:

16:51

A Manchester United az angol bajnokság rangadóján vasárnap a Liverpoolt fogadja. Wayne Rooney, a hazaiak csatára szerint az idén már 24 gólnál járó Luis Suárezre kell figyelniük. "Ha őt megfogjuk, nagy gond nem lehet, de nem lesz olyan egyszerű. Nálam Suárez ugyanaz a szint, mint Ronaldo és Messi."

17:11

A Hull City-Manchester City meccsen a játékvezető már a 10. percben kiállította a vendégektől Vincent Kompanyt, igaz, a Kékek így is nyerni tudtak 2-0-ra. De hogy Jelavic lerántásáért jogos volt-e az azonnali piros, ráadásul úgy, hogy a Hull csatára előtte mintha szintén szabálytalankodott volna... Határeset.

17:25

A Borussia Mönchengladbach idegenben 2-0-ra vezet a szünetben a Borussia Dortmund ellen a Bundesligában. Utoljára 2003 novemberében tudott kétgólos hátrányból nyerni a Dortmund, akkor a Hamburg ellen győzött 0-2-ről 3-2-re. A Hannover 0-0-ra áll a Hertha otthonában, a vendégeknél Huszti Szabolcs kezdett.

17:49

A Stoke City-West Ham meccsen a vendégek nyakigláb csatára, Peter Crouch akrobatikus mozdulattal lőtt kapura, és bár Odemwingie még beleért, és neki adták a gólt, de a tudósítások szerint Crouch érdeme volt.

18:05

Hétfőn 13 órától búcsúztatják a Szent István-bazilikában Novák Dezső február 26-án elhunyt kétszeres olimpiai bajnok labdarúgót. A család arra kéri a rajongókat, hogy 11 és 12.30 között róják le kegyeletüket a Ferencváros örökös bajnoka előtt.

18:14

A világbajnok japán Kamejama Koheit is megelőzve az olimpiai bajnok Berki Krisztián megnyerte a cottbusi Világkupát lólengésben. (Részletek, nyilatkozat.)

18:29

A Bundesliga hétvégi fordulójában hazai pályán 2-1-re kikapott a tavalyi BL-döntős Borussia Dortmund a Borussia Mönchengladbach csapatától. A Hannover 3-0-ra nyert Berlinben a Hertha ellen, Huszti Szaolcs végig a páyán volt, és ő szerezte az utolsó gólt a 91. percben

18:55

Hetedik főcsoportos mérkőzésén hatodik vereségét szenvedte el az Eger férfivízilabda-csapata a Bajnokok Ligájában: a hevesi együttes a görög Olympiakosz otthonában kapott ki nyolc góllal a szombati összecsapáson.

Bajnokok Ligája, főtábla, 7. játéknap, A csoport:
Olympiakosz (görög) - ZF-Eger 13-5 (4-1, 3-1, 3-1, 3-2)
a magyar csapat góldobói: Biros, Kovács G., Lőrincz B., Varga II. Zs., Bátori

(A részletekről itt olvashat.)

19:01

Premier League: Everton-Cardiff 2-1, Fulham-Newcastle 1-0, Southampton-Norwich 4-2, Stoke-West Ham 3-1, Sunderland-Crystal Palace 0-0, Swansea-WBA 1-2. Utóbbi meccsen Gera Zoltán a 75. percben állt be csereként. (A meccs góljait itt nézheti meg.)

19:26

"Lehet, hogy érdemes lenne elindítanom egy vállalkozást: Hívd Sanyit, jön és segít!" - olvasható az MTK-csatár Torghelle Sándor Facebook-oldalán.

20:10

A kalapácsvető Pars Krisztián a második helyen végzett a portugáliai Leiriában rendezett téli dobó Európa Kupán. Ismét a lengyel mumustól, Pawel Fajdektől kapott ki. (Részletek itt.)

20:43

Az erős szél miatt törölték a mára tervezett harmadik és negyedik sorozatot, így a pénteki kettő alapján a csapatban olimpiai bajnok Severin Freund nyerte a csehországi Harrachovban zajló sírepülő-világbajnokság egyéni viadalát.

A német versenyző még pénteken előbb 203,5, majd 191,5 méterre szállt, ezzel a norvég Anders Bardalt és a szlovén Peter Prevcet megelőzve nyert.

Vasárnap a csapatversenyt rendezik - a tervek szerint.

21:05

Huszti Szabolcs állította be a Hertha-Hannover (0-3) meccs végeredményét, nem is akárhogyan, a volt válogatott balszélső jobbal vágta be a labdát a rövid felsőbe. Bravó!

1.40-től látható:

21:12

A bennmaradásért küzdő Rayo Vallecano hazai pályán 3-1-re nyert az alsóházi rivális Almería ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában. A madridi kiscsapat sorozatban harmadik találkozóján diadalmaskodott a Primera Divisiónban. A Celta Vigo 1-0-ra győzött a Levante vendégeként.

21:45

A Bayern München 2-1-re nyert a vendég Bayer Leverkusen ellen a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. A címvédő ezzel új Bundesliga-rekordot állított fel, ugyanis az első csapat lett, amely 25 veretlenül megvívott találkozóval kezdi az idényt. A korábbi csúcsot, a Bayer Leverkusen 2009/10-es szezonkezdetét a múlt héten állította be a Bayern. Sorozatban a 17. bajnokiján diadalmaskodott, ami szintén rekord. Valami lett a Bayernnel.

Bundesliga, 25. forduló:
Bayern München-Bayer Leverkusen 2-1 (1-0)
Mandzukic (44.), Schweinsteiger (52.), illetve Kiessling 90.

Nézze meg Huszti gólját!

21:55

A listavezető Chelsea 1-0-s vereséget szenvedett az Aston Villa otthonában. A londoni együttes Willian kiállítása miatt a 69. perctől kezdve emberhátrányban futballozott, sőt a lefújás előtt Ramirest is kiállították, majd José Mourinho edzőt is a lelátóra küldte a játékvezető. A portugál tréner csapata 14 veretlenül megvívott összecsapás után kapott ki újra. Az Aston Villa legutóbb 2009 októberében győzte le hazai pályán a Chelsea-t a Premier League-ben.

Premier League, 30. forduló:
Aston Villa - Chelsea 1-0 (0-0)
Delph (82.)
piros lap: Willian (68.), Ramires (90. - mindkettő Chelsea)

22:02

A Pick Szeged hazai pályán nyolc góllal nyert a szlovák Tatran Presov ellen a férfi kézilabda EHF-kupában. A száz százalékos szegediek jövő vasárnap a Nantes elleni idegenbeli összecsapáson biztosíthatják be negyeddöntőbe jutásukat, ráadásul ha pontot szereznek Franciaországban, akkor csoportelsőként kerülnek a legjobb nyolc közé.

Férfi EHF Kupa, 16-os főtábla, 4. forduló, C csoport:
Pick Szeged - Tatran Presov (szlovák) 37-31 (19-9)

A csoport másik mérkőzésén:
Nantes (francia) - Kristianstad (svéd) 25-23 (15-11)

Az állás: 1. Szeged 8 pont, 2. Nantes 6, 3. Presov 2, 4. Kristianstad 0

22:22

A Dinamo Moszkva idegenben 1-1-re végzett a Kuban Krasznodarral az orosz bajnokságban, a jobbszélsőként szereplő Dzsudzsák Balázs a 62. percig volt pályán. Ekkor Kuranyi góljával még vezetett a Dinamo, de Popov a 73. percben egyenlített. A moszkvai csapat negyedik a bajnokságban.

22:44

A nőknél a dél-koreai Park Szeung Hi, míg a férfiaknál a kínai Vu Ta-csing nyerte a montreali rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság második napján rendezett 500 méteres versenyt. A magyarok közül egyedüliként a szám junior világbajnoka, Liu Shaolin Sándor jutott a negyeddöntőig, de aztán az ötfős futamában szabálytalanság miatt kizárták, így végül a 18. helyen zárt. A másik három magyar közül a szocsi téli olimpián szintén szerepelt Heidum Bernadett a selejtező első körét még sikerrel vette, de aztán búcsúzott, s 18. lett, míg Lóth Dávid Manó 35., Tóth Patrícia pedig 38. helyen végzett.

22:52

A listavezető Real Madrid az aranylabdás Cristiano Ronaldo első félidőben szerzett góljával 1-0-ra nyert a Málaga vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában. Jövő vasárnap a Barcelona látogat Madridba.

Primera División, 28. forduló:
Málaga - Real Madrid 0-1 (0-1)
gól: Ronaldo (23.)

23:16

Vass Dóra és a magyar együttes kéziszer-csapat is remekelt a debreceni ritmikus gimnasztika (rg) Világkupa második napján. Vass elsőként buzogánnyal mutatkozott be a közel telt házas debreceni Főnix Csarnokban, különösebb hiba nélkül adta elő gyakorlatát, amelyre 16 400 pontot kapott, ezzel 13. lett. Nagy álma volt, hogy szalaggal bekerüljön a vasárnapi nyolcas döntőbe. Ez a gyakorlat nagyon jól sikerült, nyolcadik helyen finalista lett 16 267 ponttal. A négy szer eredménye alapján egyéni összetettben a 10. helyet érte el 64 950 ponttal. Böröcz Bianka buzogánnyal 22., szalaggal 23., egyéni összetettben 21. lett.

A Boldizsár Blanka, Horváth Csinszka, Kiss Barbara, Raub Nóra, Ludányi Laura, Wehovszky Vivien összeállítású együttes kéziszer-csapat hibátlanul mutatta be 3 szalag 2 labda gyakorlatát, a negyedik helyen zárt 15 883 ponttal, így ezen a szeren is döntős. A kvalifikációban bemutatott két gyakorlat alapján összetett eredményt is hirdettek, a magyarok hatodikként zártak 30 450 ponttal.

23:24

Elsőként a korábbi világelső Roger Federer jutott az egyesült államokbeli Indian Wellsben zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyének a fináléjába, miután az elődöntőben két sima szettben legyőzte az ukrán Alekszandr Dolgopolovot. A 17-szeres Grand Slam-győztes svájci klasszisnak mindössze 61 percre volt szüksége a sikerhez. Az Indian Wellsben korábban négyszer (2004, 2005, 2006, 2012) diadalmaskodó Federer karrierje 116. ATP-torna döntőjére készülhet egyesben, a fináléban a szerb Novak Djokovic és a hazai környezetben szereplő John Isner párharcának győztesével találkozik.

férfiak (4,7 millió dollár összdíjazás), elődöntő:
Federer (svájci, 7.) - Dolgopolov (ukrán, 28.) 6:3, 6:1

23:50

Kiadta aktuális ranglistáját a WBO-szervezet, és a súlycsoportonkénti összesítésekben ezúttal már négy magyar ökölvívó nevével is találkozhatunk. A nagypehelysúlyú kategóriában a WBO Europa-bajnok Bedák Zsolt (Ferobox Event) a hatodik, középsúlyban Nagy Lajos Márk (Big Boxing) a kilencedik, a nagyközépsúlyú Kelemen Balázs (Ferobox Event) a nyolcadik, míg a cirkálósúlyú WBO Europa-címvédő Lődi Tamás (Lauri Promotion) a kilencedik pozíciót birtokolja - írja a Profiboksz.hu.

23:52

A listavezető Chelsea-t Fabian Delph remek góljával győzte le Birminghamben az Aston Villa.

Íme a nagy találat:

00:01
2014. március 16.

Az Olimpiakosz hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Pantrakikoszt, így zsinórban negyedszer nyerte meg a görög bajnokságot. A mai bajnokin is a kispadon ülő magyar kapus Megyeri Balázs csapatának 29 kör után 77 pontja van, és a második helyezett, 59 pontos Atromitosz már biztosan nem tudja utolérni. Az athéniak történetük 41. aranyérmét ünneplik.

00:06

Serie A, 28. forduló: Verona-Internazionale 0-2 (gól: Palacio 13., Jonathan 63.). Az Inter negyedik, a Verona hetedik a tabellán.