A címvédő Internazionale jutott elsőként a döntőbe a labdarúgó Olasz Kupában.

A Juventus elleni elődöntő április 4-i első mérkőzésén, Torinóban 1-1 volt az eredmény, az 1-0-lal zárult szerdai visszavágó gólját pedig Federico Dimarco szerezte a 15. percben. Az olasz védő minden sorozatot figyelembe véve már 5 gólnál jár az idei szezonban, - ebből 4 gólpasszt Nicolò Barella jegyzett - az emúlt tíz évet figyelembe véve az Inter védői közül csak Achraf Hakimi tudott (7 gól a 2020/21-es idényben) több gólt lőni egy szezon alatt.

A címvédő Internazionale legyőzte Juventust és bejutott a döntőbe Forrás: AFP/Marco Bertorello

Az előző kiírásban az Inter és a Juve játszotta a döntőt, melyet a milánói csapat nyert meg hosszabbítás után 4-2-re.

Sikerükkel a milánói kék-feketék történelmet írtak, ugyanis az Olasz Kupa elődöntőjében hatodik alkalommal találkoztak a Juventusszal, de most először ejtették ki a torinói csapatot.

A másik ágon a Cremonese és a Fiorentina csap össze csütörtökön. Az első meccsen a firenzei csapat 2-0-ra nyert Cremonában.