Jakabos Zsuzsanna 4:31.49 perccel hetedik helyen végzett 400 méter vegyesen, míg a női 4x100 méteres gyorsváltó szintén hetedik lett az Abu-Dzabiban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság csütörtöki nyitónapján.

A győriek 32 éves versenyzője a délelőtti előfutamból a hatodik helyen került a fináléba (4:32.06), több mint fél másodperccel volt gyorsabb, mint a kazanyi Európa-bajnokságon, ahol ötödik lett.

A négy-négy európai és észak-amerikai úszót felvonultató döntőben - ahogyan várható volt - Jakabos pillangón erősen kezdett, másodikként fordult a hátúszásra, a táv felénél pedig harmadik volt. Mellen az élmezőny pillanatok alatt ellépett Jakabostól, aki láthatóan elfáradt, így utolsónak kezdte meg a gyorsúszást, amelyen egy pozíciót azonban javítani tudott.

Jakabos a hetedik helyen zárt 400 vegyesen Forrás: Sputnik via AFP/Maksim Bogodvid

A döntő után a váltó miatt rohanó Jakabos megjegyezte, összességében elégedett, hiszen felülmúlta délelőtti idejét, olyan részidőket úszott, amiket szeretett volna,

ugyanakkor a riválisok az előfutamhoz képest óriásit javultak.

Az aranyérmet a kanadai Tessa Cieplucha szerezte meg 4:25.55 perccel.

A Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna, Pádár Nikolett, Késely Ajna összetételű 4x100 méteres gyorsváltó a délelőtti előfutam során 3:36.20 perces országos csúccsal hetedik helyen jutott a fináléba. A döntőben ugyan ebből nem tudott faragni, de a 3:36.94 perces idő így is bőven a régi csúcson (3:41.18) belül volt.

A fináléban óriási csatát vívott egymással az amerikai és a kanadai váltó, amelyek végül századmásodpercre azonos idővel csaptak célba, így holtverseny alakult ki az élen.

női 400 m vegyes, világbajnok:
Tessa Cieplucha (Kanada) 4:25.55 perc
2. Ellen Walshe (Írország) 4:26.52
3. Melanie Margalis (Egyesült Államok) 4:26.62
...7. JAKABOS ZSUZSANNA 4:31.49 perc

női 4x100 m gyorsváltó, világbajnok:
Egyesült Államok (Kate Douglass, Claire Curzan, Katherine Berkoff, Abbey Weitzeil) és Kanada (Kayla Sanchez, Margaret Macneil, Rebecca Smith, Katerine Savard) 3:28.52 perc
3. Svédország (Sarah Sjöström, Michelle Coleman, Sophie Hansson, Louise Hansson) 3:28.80
...7. MAGYARORSZÁG (Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna, Pádár Nikolett, Késely Ajna) 3:36.94