A Brighton egy félidő alatt hármat lőtt a Manchester Unitednek

Horizontal
Brighton's German midfielder Pascal Gross (L) celebrates scoring their third goal from the penalty spot during the English Premier League football match between Brighton and Hove Albion and Manchester United at the American Express Community Stadium in Brighton, southern England on August 19, 2018. / AFP PHOTO / Glyn KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Brighton esélyt sem adva a Manchester Unitednek, 3-2-re győzött a Premier League második fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

A Brighton bátran kezdett, letámadta a Unitedet, és a 25. percben meg is szerezte a vezetést: Glenn Murray pörgette el a labdát parádésan David de Gea mellett. Ez volt a Brighton első kaput eltaláló lövése az idei szezonban. 143 másodperccel később jött a második, és a második gól is. Shane Duffy talált be közelről.

A Brighton meglepte a Unitedet Forrás: AFP/Glyn Kirk

A United Romelu Lukaku fejesével szépített, de a szünetben így is két gól volt a különbség, a félidő végén ugyanis tizenegyeshez jutott a Brighton, amit Pascal Gross értékesített. Nem gyakori jelenség, hogy manchesteriek hármat kapnak egy félidő alatt, a PL megalapítása óta mindössze tízszer fordult elő ilyesmi.

Kétgólos hátrányban támadott a United, de igazán komoly gólhelyzetet nem tudott kialakítani. A 75. percben Paul Pogba lőtt távolról, a kapus azonban kitolta a jobb sarokba tartó labdát.

A vendégeknek semmi nem jött össze, és maradt is volna a 3-1, ha a bíró nem ítél tizenegyest a 94. percben. Pogba védhetetlenül bombázott a kapuba, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég, a Brighton végig kézben tartva a meccset, teljesen megérdemelten nyert.