Jönnek a negyeddöntők, pályán Neymar és Messi is

Események

fbl Horizontal
Argentina's forward #10 Lionel Messi celebrates after qualifying to the next round after defeating Australia 2-1 in the Qatar 2022 World Cup round of 16 football match between Argentina and Australia at the Ahmad Bin Ali Stadium in Al-Rayyan, west of Doha on December 3, 2022. (Photo by MANAN VATSYAYANA / AFP)
Kövesse velünk a világbajnokság legfontosabb történéseit. A katari torna ma már a negyeddöntőknél tart, két meccsel folytatódik a vb.
Cikkünk folyamatosan frissül27 bejegyzés
08:57
december 09, 2022

Máris mutatjuk a mai programot

A negyeddöntők első napján fantasztikus párosításokkal folytatódik a katari vb. Előbb Horvátország-Brazília, majd Hollandia-Argentína meccseket rendeznek.

08:58

Pintér Attila a nap tippelője

A volt szövetségi kapitány merész tippekkel állt elő a negyeddöntők első napjára.

Pintér Attila Forrás: MTI/Illyés Tibor
09:05

Ezt történt a legutóbbi holland-argentin vb-meccsen

2014-ben tizenegyesek döntöttek Messiék javára.

09:22

Kiütéses holland győzelmet vár a legendás focista

A Real Madrid és a Tottenham Hotspur korábbi klasszisa, a 109-szeres holland válogatott Rafael Van Der Vaart szerint Hollandia esélyt sem ad majd Argentínának a péntek esti negyeddöntőben.

09:54

A statisztika a brazilok ellen szól

A brazil válogatott 16 órától Horvátország ellen lép pályára az első negyeddöntőben. A végső győzelemre legesélyesebbnek tarott brazilok a világbajnokságok egyenes kieséses szakaszában az utóbbi 5 párharcukat elveszítették, amikor európai riválissal kerültek össze.

10:49

Kiderült, miért utazott haza az angolok focistája

Ben White eredetileg személyes okok miatt távozott, most talán kiderült az igazság.

11:08

Ilyen se volt még a vb kezdete óta

11:19

Neymarnak jó emlékei vannak a horvátokról

A PSG brazil világsztárja kétszer játszott a horvátok ellen és három gólt lőtt nekik. Neymar a 2014-es, 3-1-re megnyert vb-meccsen két gólt lőtt, majd 2018-ban az oroszországi világbajnokság előtti felkészülési meccsen (2-0) is betalált Luka Modricék kapujába.

Neymar a horvátok elleni negyeddöntőben is kulcsfigura lehet Forrás: AFP/Anne-Christine Poujoulat
12:03

Kaká megdöbbentő dolgot árult el a brazilokról

A korábbi kiváló brazil futballista szerint Neymarék nem kapják meg az őket illető elismerést Brazíliában.

Kaká szerint a brazilok másképpen tekintenek a saját legendáikra Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton/NurPhoto/Jose Breton
12:23

Jöjjön a mai galéria

Nézegessen szép képeket ebben a szomorkás időben.

---- separator ----gallery-content-type:116563f0-21e8-48d0-943d-604129c7112c---- separator ----
12:56

Mbappénak üzent a kórházban fekvő Pelé

A vastagbélrákkal küzdő háromszoros világbajnok brazil focilegenda a közösségi médiában gratulált a PSG világsztárjának. A francia csatár a lengyelek elleni (3-1) nyolcaddöntőben elért két góljával már 9 vb-gólnál jár, pedig még nincs 24 éves. Pelé korábban 7 gólt ért el 24 éves kora előtt.

14:06

Tőle tartanak a franciák a negyeddöntőben

A világbajnoki címvédő francia válogatott az angolokkal találkozik a katari foci-vb negyeddöntőjében. A L'Equipe szerint az angolok legveszélyesebb játékosa egy védő, Harry Maguire lehet.

Harry Maguire a pontrúgásoknál veszélyt jelenthet a franciák kapujára Forrás: Getty Images/Ryan Pierse/Ryan Pierse
14:18

Kedvcsináló a holland-argentin meccs elé

15:26

Roy Keane-t felháborította a brazilok tánca

A Manchester United korábbi játékosa szerint tiszteletlenség, amit a brazilok szövetségi kapitánya, Tite a játékosaival együtt csinált a Dél-Korea elleni nyolcaddntőben.

A brazilok tánca nem nyerte el Roy Keane tetszését Forrás: AFP/Nelson Almeida
15:30

Nem csitulnak a kedélyek Cristiano Ronaldo körül

A kapitány már szinte könyörög, hogy hagyják békén.

Forrás: AFP/Paul Ellis
15:56

Így kezdenek a brazilok a horvátok elleni negyeddöntőben

Félelmetes támadósort küld pályára Tite az előző vb ezüstérmese ellen.

15:58

Megvan a horvátok kezdőcsapata is

Modric, Kovacic és Brozovic is a kezdőben, a kapuban pedig a japánok elleni 11-es párbaj hőse, Livakovic.

16:18

A gigamellű horvát szurkoló már a helyszínen

17:23

Richarlison egy dologban már jobb, mint Neymar

A Tottenham csatára elképesztő formában játszik a vb-n, már három gólja van a tornán. A brazilok támadója 54,5 percenként talált be a nemzeti csapatban 2022-ben, és már tíz gólja van idén a válogatottban.

Ezzel négy találattal megelőzi a brazilok szupersztárját, Neymart is.

17:36

Elképesztő módon tiszteleg Pelé előtt a brazil szurkoló - videó

A brazilok háromszoros világbajnok csatárát mintázó színes lemezruhát vett fel egy brazil szurkoló, és még egy világbajnoki trófeát is szorongatott a kezében a horvátok elleni negyeddöntő előtt.

18:15

A horvátok és a brazilok klasszisa már félidőben mezt cserélt egymással

A Horvátország-Brazília negyeddöntő első félideje után Luka Modric és Casemiro mezt cserélt egymással. A két klasszis középpályás a Real Madridban többször is Bajnokok Ligáját nyert.

18:59

A brazilok egykori csatára sírva szeretné látni Messit

A Fluminese 39 éves támadója, Fred a francia Lyon csapatában volt meghatározó játékos a 2000-es évek közepén. Fred 39 válogatott meccsen 18 gólt rúgott a nemzeti csapatban érdekes nyilatkozatot tett nemrégiben:

- mondta el a brazil játékos.

19:14

Félelmetes maszkban szorít a csapatának a brazil szurkoló

Már a hosszabbítás perceiben jár a brazil-horvát negyeddöntő, Neymar góljával vezet Brazília, és egyre feszültebb a légkör a stadion lelátóin. Az egyik brazil szurkoló egy szörny arcát ábrázoló maszkban keresztbefont kézzel várja a meccs végét.

19:37

Neymar Pelé nyomdokaiba lépett

A PSG brazil sztárja a 77. gólját szerezte a válogatottban a horvátok elleni vb-nyolcaddöntőben. Neymar ezzel beérte a brazilok háromszoros világbajnok csatárát, Pelét a válogatott örökranglistáján.

20:57

Kapcsoljuk a stadiont!

Ilyen hangulatban várja kollégánk az Argentína-Hollandia negyeddöntőt.

22:55

A zokogó Neymar a vereség ellenére is nemes gesztust tett - videó

A brazil válogatott sztárja a horvátok elleni tizenegyespárbaj után megölelt egy hozzá odafutó horvát kisfiút.

23:21

A zseniális gólpasszt adó Messi megelőzte Pelét

A hollandok elleni negyeddöntő első félidejében az argentinok klasszisa fantasztikus gólpasszt adott csapattársának, Molinának. Messi ezzel öt gólpassznál jár a világbajnokságok egyenes kieséses szakaszában, és megelőzte a brazil Pelét, akinek négy gólt érő átadása volt a korábbi tornák hasonló szakaszaiban.