Szívgyengeséget okozhat a vitaminhiány

Vágólapra másolva!
A vitaminhiány szívgyengeséget idézhet elő, aminek ellenszere a csukamájolaj és a napsugár lehet.
Vágólapra másolva!

Az American College of Cardiologie című folyóirat által közölt tanulmányában ezt hangsúlyozza az a tudományos kutatócsoport, amelyet Armin Zittermann, a bonni egyetem táplálkozástudományi intézetének docense vezet.

A szívelégtelenségrőlhttp://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/1996/9608/11.html

"A számok drámaiak: a világon 15 millió ember szenved szívelégtelenségben. A betegpénztárak által kifizetett minden száz euróból egyet a krónikus szívgyengeség diagnosztizálására, kezelésére vagy megelőzésére fordítanak. A prognózis ennek ellenére rossz: minden második páciens, akár fiatal, akár öreg, a diagnózis megállapítását követő öt éven belül meghal" - állítja a kutató.

A szívelégtelenség - a krónikus szívgyengeség - igazi gyilkos. A betegség gyakran jelentkezik szívinfarktus után, vagy amikor évtizedeken át nem kellően kezelték a magas vérnyomást. A következmény: a szív már csak elégtelen mennyiségben képes vért áramoltatni, a pácienst a legkisebb megerőltetés is kifárasztja, a pulzusszám felszökik, levegőhiány lép fel. A vesék felmondják a szolgálatot, a lábszárak ödémásak lesznek. Végül fulladásos halál végez a pácienssel.

Forrás:noaaKiderült, hogy tyúkokban a D-vitamin hiánya szívgyengeséget idéz elő, amely azonban megszűnik, mihelyt táplálékukat D-vitaminnal dúsítják. Patkányok szívizomzatában pedig D-vitamin megkötésére szolgáló receptorokat találtak kutatók. Ezért nem indokolatlan a feltevés, hogy az angolna, a lazac és a hering, illetve a csukamájolaj szerepet kaphat a szívgyengeség kezelésében.