Magyarok Európa első számú asztrobiológus diákjai

Vágólapra másolva!
Huszonhárom ország nyolcvan csapatából egy magyar lett az első Genfben, az eddigi legnagyobb nemzetközi csillagászati versenyen.
Vágólapra másolva!

A nagyszabású verseny célja az volt, hogy népszerűsítse napjaink egyik legdinamikusabban fejlődő tudományterületét, a Földön kívüli élet lehetőségeivel foglalkozó asztrobiológiát. A földi élet egyre alaposabb megismerése a legjobb út ahhoz, hogy elméleteket alkossunk a bolygónkon kívüli életformákról és életlehetőségekről.

Az öt csapatból álló magyar különítmény nem csupán a versenyt nyerte meg 22 másik ország előtt - ami óriási eredmény az egész ország számára - hanem a hangulatot, a hangerőt és a lendületet tekintve is az első helyen végzett. A legnagyobb élmény a kis csapat összetartása és együttműködése volt, s az a látvány, ahogyan együtt tudtak örülni a sikernek. Szép volt!

Győzelem! Az [origo] második helyszíni tudósítása

Az első helyen végzett magyar csapat tagjai (balról): Kristóf Mihály, Orbán Ádám és Lővei Katalin, akik mindannyian az Alternatív Közgazdasági Gimnázium Csillagászat szakkörének tagjai. A diákoktól balra felkészítő tanáruk, Simon Tamás, jobbra pedig genfi mentorunk, Jurcsó Péter

A döntőben a magyarok! Az [origo] első helyszíni tudósítása

Life in the Universe - a verseny hivatalos honlapja

Mivel foglalkozik az asztrobiológia?
Napjaink egyik legizgalmasabb, most kialakulóban lévő tudományága az asztrobiológia. Az asztrofizikai, a szerves kémiai, a biológiai és az űrkutatási ismeretek igazi szintézise valósul meg a Földön kívüli élet utáni kutatásban.