Éves csúcsot hozott a Sport TV-nek a Real-Dortmund

Az UEFA Bajnokok Ligájának tegnapi játéknapján a spanyol és a német bajnok, azaz a Real Madrid és a Borussia Dortmund találkozott. Az összecsapás a Sport1 eddigi legnézettebb BL-meccse lett 2012-ben.

A Nielsen adatai alapján több mint 750 ezer ember volt kíváncsi az UEFA Bajnokok Ligája negyedik keddi játéknapjának rangadójára és a forduló összes góljára a Sport1-en. A 20:45-kor kezdődő mérkőzéssel az UEFA számára legfontosabb 18-34 éves férfiak körében közel 18 százalékos közönségarányt ért el a sportcsatorna. A Sport1 ezzel főműsoridőben (este 8-tól 11 óráig) a két nagy kereskedelmi televízió mögött az előkelő harmadik helyet szerezte meg a teljes lakosság tekintetében, amivel maga mögé utasította versenytársait - tudatta a Sport TV.

Két hét múlva, november 20-án a BL-címvédője, a Chelsea az olasz bajnok Juventushoz látogat, a Sport1 azt a mérkőzést is élőben közvetíti.