286 milliót csaltak ki a gyereksegítő alapítványtól

napelem, naperőmű
Chinese workers install solar panels at a photovoltaic power station in Qianbao village, Lilin town, Leping city, east China's Jiangxi province, 17 September 2015. While fresh investments in the photovoltaic industry in China are focused on building solar power stations, makers are struggling to get the financing needed to develop more key manufacturing technologies for PV components and equipment which constitutes the core of the industry, reports Guangzhou's 21st Century Business Herald, citing remarks by Wang Bohua, secretary general of the China Photovoltaic Industry Association. At a recent annual forum on investment in China's solar power stations, Wang stressed that the country's PV industry is at a critical juncture for technology upgrades and new investment is badly needed to finance the change, although the country is technically capable of manufacturing high-performance monosilicon cell or polysilicon solar cells. In a document sent in June to the Secretariat of the United Nations Framework Convention on Climate Change, China pledged that its non-fossil energy will account for 15% of primary energy consumption by 2020 and the ratio will rise to 20% by 2030. This should paint a bright future for China's solar power market, as the nation's aggregate installed solar power capacity should reach 150 gigawatts in 2020 and rise further to 400GW in 2030 to honor these commitments.
Vágólapra másolva!
Hozzáfért az egyik alkalmazott e-mail-fiókjához a hacker.
Vágólapra másolva!

Nyilvánosságra hozta a 2017-es pénzügyi évét taglaló jelentését a nemzetközi hálózattal rendelkező, gyerekeket segítő Save the Children jótékonysági alapítvány. A dokumentum sajnos jóval érdekesebb a kelleténél, hiszen kiderült belőle, hogy tavaly áprilisban egy hacker 997 400 dollárt, jelenlegi árfolyamon közel 286 millió forintot csalt ki a szervezettől.

A kép csak illusztráció Forrás: AFP/Imaginechina/Xu Zheng

Az akció nagyon hasonlított arra, ahogyan a nagyobb vállalatoktól szoktak hamis számlákkal pénzt kicsalni. A hacker ismeretlen módon hozzáférést szerzett az alapítvány egyik munkatársának az e-mail-fiókjához, majd a megszemélyesített kolléga nevében meggyőzte a pénzügyi osztályon dolgozókat, hogy utalják el a fenti összeget egy japán bankszámlára.

A csaló állítása szerint pakisztáni egészségügyi központok napelemeinek a megvásárlására kellett a pénz.

Sajnos a csalásra körülbelül egy hónapig nem derült fény, így mire az alapítvány értesítette az FBI-t és a japán rendőrséget, addigra a kicsalt összeg már eltűnt a bankszámláról. Nem világos, hogy mennyi esély van a tettes elfogására.

Az egyetlen jó hír, hogy a biztosításain keresztül az alapítvány képes volt bő 886 ezer dollárt visszaszerezni az ellopott pénzből.

További érdekesség, hogy tavaly valójában két csalásnak esett áldozatul a Save the Children. A másik esetben 9210 dollárt (2,6 millió forintot) csaltak ki belőle az egyik szintén meghackelt beszállítóján keresztül, azonban erre gyorsan fény derült, így 120 dollár híján sikerült visszaszerezni a pénzt.

A pénzügyi beszámoló szerint a Save the Children különféle lépéseket tett a biztonságának fokozása, a csalásoknak való áldozatul esés valószínűségének csökkentése érdekében.

Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!