Az USA-ból érkezik a legtöbb spam

Vágólapra másolva!
Az idei évben az Egyesült Államok területéről küldték ki a legtöbb kéretlen reklámlevelet, de jelentős mértékű levélszemét érkezik Dél-Koreából és Kínából is - derül ki egy friss felmérésből.
Vágólapra másolva!

A vírusvédelmi és spamszűrő szoftvereket fejlesztő Sophos cég statisztikái szerint az idei év során a legtöbb spam-üzenet - az összes levélszemét 42,11 százaléka - az Egyesült Államokból érkezett. A kéretlen reklámok magas aránya a társaság szakértői szerint azt jelzi, hogy a az USA-ban tavaly elfogadott, s a kereskedelmi reklámlevelek kiküldését szabályozó, CAN-SPAM (Controlling the Assault of Non-Solicited Pornography and Marketing Act) törvény nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A törvényt korábban számos bírálat érte amiatt, hogy az "opt-out" nevű reklámlevélküldési eljárást legalizálja, amely az e-mail címek felhasználóinak előzetes beleegyezése nélkül is lehetővé teszi a reklámlevelek küldését, csupán a leiratkozásra való lehetőséget követeli meg. Az ország legnagyobb internetszolgáltatója, az AOL egyébként saját statisztikáira támaszkodva a héten arról számolt be, ügyfelei körében tavalyhoz képest csökkent a spamekkel kapcsolatos panaszok száma.

A spamküldési lista második helyén álló Dél-Koreából, illetve a harmadik helyet megkaparintó Kínából összesen is csak feleannyi levélszemetet továbbítottak idén, mint az Egyesült Államokból. Dél-Korea dobogós helyezése a Sophos szakértői szerint annak köszönhető, hogy ezen ország háztartásaiban a leginkább elterjedt a szélessávú internet-elérés. A gyors hozzáférésen a világhálóra kapcsolódó PC-ket kiberbűnözők biztonsági rések kiaknázásával vagy kártékony programok segítségével kéretlen levelek anonim terjesztéséhez használhatják fel. Az otthoni felhasználók gépei rendkívül sok hacker használja levélszemét terjesztésére: világszerte a spamek 40 százalékát vírussal fertőzött, vagy nem megfelelően konfigurált számítógépekről küldik szét - olvasható a tanulmányban.