A mobil a sláger az idei CeBIT-en

Vágólapra másolva!
Internetre kapcsolható hűtőszekrény, tollba épített mobiltelefon, táncoló robot - csupán néhány érdekesség az idei CeBIT kiállításról. Európa legrangosabb informatikai és telekommunikációs vására az idén március 18. és 24. között várja a technológia iránt érdeklődőket.
Vágólapra másolva!

Forrás: [origo]A tizennyolcadik alkalommal megrendezésre kerülő 2004-es CeBIT megnyitóján többek között Gerhard Schröder német kancellár, illetve Kunitake Ando, a Sony elnök-vezérigazgatója tartott beszédet a múlt hét szerdán, a látogatók számára pedig csütörtök reggel 9-kor nyíltak meg a vásár kapui. Az IT-ipar legfontosabb európai seregszemléjén az idei évben 6411 kiállító mutatja be termékeit és szolgáltatásait a hannoveri vásárváros 24 kiállítócsarnokában, összesen 355 ezer négyzetméteren. A rendezvényt szervező Deutsche Messe adatai szerint idén a kiállító cégek közel fele Németországon kívülről érkezett, s 2004-ben a korábbiaknál is magasabb az ázsiai országokból érkezett vállalatok aránya: Kína és Dél-Korea például saját szekciókkal rendelkezik Hannoverben. A technológiai vásáron kiállított újdonságokra a CeBIT első három napjában több mint 200 ezer látogató volt kíváncsi, akiknek 30 százaléka érkezett külföldről. Becslések szerint rendezvényt egy hete alatt körülbelül 5-600 ezren keresik majd fel. A rendezvényre egynapos vagy egyhetes jegyek megvásárlása után lehet belépni, ezek ára 36 és 79 euró, míg a 15 év alatti látogatók kedvezménnyel, 17 euróért vásárolhatnak napijegyet a helyszínen.

Tekintse meg a CeBIT-en készült képeinketjavascript:var w=window.open('http://kepek.origo.hu/galleriesdisplay/gdisplay?xml=/CeBIT2004323112311/gallery.xml','popup','width=500,height=520');w.focus();

A korábbi hírek arról számoltak be, hogy a madridi robbantások nyomán az idei CeBIT-en a szokásosnál szigorúbb biztonsági intézkedéseket léptettek életbe. Ebből azonban az átlag-látogató csupán az intenzívnek mondható rendőri jelenlétet érzékelhette, a vásárvárosba történő belépéskor semmiféle extra vizsgálatnak nem kellett alávetniük magukat a látogatóknak - ellenben már a vásárváros felé menet egy sor cég szórólapját és reklámanyagát nyomják az ember kezébe. A tavalyi évhez hasonlóan az összes pavilonban kiépítettek vezeték nélküli hálózatokat, melyen keresztül a Wi-Fi szabványt támogató kézi és notebook számítógépekkel az internetre lehet kapcsolódni. A szolgáltatás díja azonban jelentősen emelkedett: 1 órányi netelérésért 10 eurót (azaz kb. 2500 forintot), egy tízórás hozzáférésért 85 eurót, azaz több mint 20 ezer forintnak megfelelő összeget kell kifizetni.


További ázsiai előretörés

A CeBIT-nek helyt adó épületek legtöbbjében IT-eszközöket gyártó, illetve telekommunikációval foglalkozó vállalatokat, illetve szoftverfejlesztőket találunk, míg egyes pavilonok specifikusabb területeken tevékenykedő - például banki és pénzügyi vagy biztonsági technológiával foglalkozó - vállalatoknak adnak helyet.

Forrás: [origo]Az idei évben is tovább folytatódott az elmúlt években megkezdődött trend: a legnagyobb cégek - például a Microsoft, az IBM, a Deutsche Telekom - stand-palotáinak árnyékában rengeteg kevésbé ismert - javarészt kínai és dél-koreai - kis- és középvállalat állította ki fejlesztései. Az egyes pavilonokban a PC-piac összes ismert neve képviseltette magát, s rendszerint kisebb szóróajándékokkal, illetve folyamatosan zajló nyereményjátékokkal igyekezett a látogatók kegyeit elnyerni, s természetesen a legtöbb standon csinos hostess hölgyek ajánlották az adott cég termékeit/szolgáltatásait az arra tévedő látogatók figyelmébe. A vásár utcáin elhelyezett óriásmonitorokon a CeBIT saját virtuális bemondónője tájékoztatta a nagyérdeműt az aktuális hírekről, s a rendezvénnyel kapcsolatos tudnivalókról. Bár számos pavilonban elsősorban a szakmai közönséget célzó bemutatók kaptak helyet, az ismertebb márkák bőven szolgáltak újdonságokkal standjaikon.