Minden eddiginél gyorsabb netet fejlesztenek

Vágólapra másolva!
Amerikai kutatók a DSL-eljárás sebességének 6 ezerszeresével pörgő internetes protokollt dolgoztak ki. Az új adattovábbítási eljárás egyelőre csak laboratóriumban létezik.
Vágólapra másolva!

Az Észak Karolinai Egyetem kutatói által fejlesztett új internetes adatátviteli protokoll a BIC-TCP elnevezést kapta. Tesztelése során - melyet a stanfordi SLAC kutatóintézetben végeztek - hat másik, szintén kísérleti protokollal vetették összehasonlító vizsgálatok alá. A tesztekből világosan kiderült, hogy az új kísérleti szabványok közül a BIC produkálja a legnagyobb sebességet - mondta Injong Rhee, a projekt vezetője.

Az új eljárásnak köszönhetően a kutatók laboratóriumi körülmények között a DSL technológia által garantált sebesség 6 ezerszeresét, a hagyományos modemes elérés által szavatolt sávszélesség 150 ezerszeresét érték el - olvasható az Észak Karolinai Egyetem honlapján. Rhee szerint a manapság egyre népszerűbb nemzeti és nemzetközi kutatóprogramok következtében (melyekben különböző laboratóriumok, intézmények és iskolák vesznek részt) a megnövekedett adatforgalom miatt a hagyományos, sőt az amerikai kormány által kifejlesztett és üzembe állított nagysebességű ESNet elnevezésű hálózatokon is túlhasználat következhet be, ellehetetlenítve az azokon való kommunikációt. A kutató elmondta: ezzel szemben a BIC szabvánnyal igen gyorsan tudnak nagy adatokat továbbítani igen nagy távolságokra is, így a megoldás fontos szerephez juthat mind az állami, mind kutatási, de akár a magánszférában is.

A technológia fejlesztői szerint a rendszer már a következő 1-2 évben üzembe állhat ezzel merőben új alkalmazási lehetőségeket nyitva meg felhasználóik előtt.