Biliárd-paradicsom

Vágólapra másolva!
Biliárdozni sokan szeretnek, és amit sokan kedvelnek, annak helye van a monitorokon is. Ennek a megállapításnak a fényében fogott hozzá az Awesome Development egy olyan programhoz, amelynek főszereplője az említett játék hazánkban is kedvelt válfaja, a pool.
Vágólapra másolva!

Egyértelmű, hogy sokkal jobb a téren focizni vagy kosarazni, mint a gép előtt ülve, de mi van akkor, ha éppen szakad a hó, vagy sötét van, netalán beteg a grundok bajnoka. Szintén élvezetesebb fából készült dákóval ütögetni a golyókat, csak a biliárdterem pénzbe kerül, vágni lehet a cigifüstöt, és asztal sincs mindig. Az ilyen problémák orvoslására születtek meg a számítógépes sportjátékok, melyeket csak egyszer vásárolunk meg, és aztán ha szél van, ha fagy, nem állhat utunkba semmi - legfeljebb az áramszünet...

A Pool Paradise azon sportprogramok közé tartozik, melyek még történettel is rendelkeznek: egy trópusi szigeten ragadt a játékos, aki csak biliárdmeccsek megnyerésével gyűjtheti össze a pénzt, mellyel visszautazhat a kontinensre. Kétségtelen, nem egy Idő kerekét verő sztori, de legalább van. A mérkőzésekre ellenfelek garmadájából válogathatunk, akik mindannyian más és más pool játékban állnak ki ellenünk. Hogy egyáltalán ki hajlandó asztalhoz állni velünk, az attól függ, hogy mennyi tétet tudunk felajánlani, és természetesen a nagyobb összeget megkövetelő ellenfelek nagyobb kihívást is jelentenek.

Hogy pontosan milyen játékok kapnak helyet a programban, azt némi homály fedi, de valószínű, hogy minden ismertebb játékfajtával találkozhatunk. Ez talán meglepően hangzik a hazai olvasónak, hisz a magyar termekben mindenki ugyanazon, fantáziadúsnak egyáltalán nem nevezhető szabályok szerint játszik, de pool játékból is annyi van, mint égen a csillag - 15 golyós, 8 golyós, amerikai 9 golyós, és ezeket is rengeteg egyedi szabállyal játszhatjuk.

Hogy még egy csavar kerüljön a gépezetbe, a hagyományos, téglalap alakú asztalok mellett kipróbálhatunk háromszögletű, L alakú vagy egészen extrém játékasztalokat is, ehhez azonban meg kell nyernünk néhány nagyobb tétért folyó mérkőzést. Talán sokan fogják hiányolni, hogy nincs snooker a programban, de ők se csüggedjenek, hisz amolyan minijátékként helyet kapott a darts, a skeeball, és több, amolyan kocsmai szórakozás is.

Talán mondanunk sem kell, de a játék 3D-s, ami meghatározza, hogy minden szögből láthatjuk az asztalt. Valóban, kedvünkre forgathatjuk, illetve közelíthetjük és távolíthatjuk a "játékteret". Ha kiválasztottuk az ideális látószöget, megragadjuk a virtuális dákót, kijelöljük azt a pontot a golyón, ahol el akarjuk találni, meghatározzuk a lökés erősségét, és már indulhat is a gombóc a kiválasztott lyuk vagy másik golyóbis felé.

A program grafikájáról már említettük, hogy háromdimenziós, és annak ellenére, hogy túl sok extrával nem kecsegtet bennünket, a célnak tökéletesen megfelel. Persze, mit vár el az ember egy olyan játéktól, ahol a főszereplő egy nagy zöld kocka, meg néhány színes golyó, de mivel egy trópusi szigeten vagyunk, azért valami csemegét reméltünk. Például az ellenfelek nem látszanak a meccsek alatt, és biztos feldobta volna a színvonalat egy-egy bikiniben - vagy még inkább anélkül - asztal mellé álló szőkeség.

Egyelőre ennyit lehet tudni az Awesome és az Ignition programjáról, mellyel közelebbi ismeretséget még idén tavasszal - ha egyáltalán lesz még itt ilyen évszak - köthetünk. Akik szeretik a hasonló programokat, azok bizonyára nem csalódnak, hisz a 3D-nek köszönhetően a lehető legvalószerűbben adja vissza a játék egy poolmeccs hangulatát, az viszont kétséges, hogy akinek már van kedvenc biliárdos programja, átszokik-e a Pool Paradise-ra.