Vágólapra másolva!
Nemrég látott napvilágot a Magyarországon helyszínelők címen vetítet televíziós sorozat alapján készült játék, és máris egy újabb hasonló programról adhatunk rövid ismertetőt, mely a Law and Order című sorozatot varázsolja a monitorra.
Vágólapra másolva!

Gyakran olvashatunk olyan panaszokat, melyek amiatt sírnak, hogy a fiatalok kizárólag a televízió előtt ülve szívják magukba a kultúra egy ráadásul meglehetősen csökevényes változatát, illetve, hogy túl sokat ülnek a monitor előtt számítógépes játékokat nyúzva. Ezen panaszok írói bizonyára elszörnyűködve konstatálják, hogy a két, szerintük kártékony dolog kezd összefonódni, vagyis egyre több televíziós műsor és sorozat jelenik meg számítógépes játék formájában.

A soron következő ilyen játék a szeptemberre ígért Law and Order II: Double or Nothing című program, melyben a főleg nyugaton sikeres Law and Order sorozat szereplőivel találkozhatunk ismét. A játékos Lennie Brisco detektív partnerét alakítja, kinek nem mellesleg az eredeti sorozatban feltűnő Jerry Orbach kölcsönzi a hangját.

Az első eset, mellyel szembesülünk, kapásból egy gyilkosság. A nyomozók egy gépkocsihoz érkeznek, mely vezetője már biztos nem fog gyorsan hajtani, mivel elhalálozott. Nemsokár kiderül, hogy a halott sofőr nem más, mint egy nagyon híres tudós, akit nem egy embernek volt oka eltenni láb alól.

A játék második részében az elődben megismert szakértelmek, a kihallgatás, a csapatmunka, és a bizonyítékok gyűjtése mellett feltűnik egy újabb skill, a case organization. Hogyha ezt választjuk specializációnak, akkor az eseteket bemutató mappán feltűnik egy tipp-gomb, mely megnyomásával mindig kérhetünk valamilyen segítséget az aktuális esettel kapcsolatban. Ez a játékot kevésbé ismerők számára talán lenézendő dolognak tűnhet, de aki kipróbálta az első epizódot, az tudhatja, hogy bizony nem ritkán jön jól egy kis segítség.

A második részbe a fent említett skill mellett számos olyan elem is be, illetve megváltoztatásra került, melyekkel gondja volt a játékosoknak az első epizódban. Először is most már kiírathatjuk a képernyőre a párbeszédek szövegét, ami nagy könnyebbség a nem angol anyanyelvűek számára. Ezen felül eltűntek az időkorlátok, vagyis bármennyit taktikázhatunk az ügyek felderítésénél. Nem kell továbbá visszamennünk a legutolsó mentéshez, hogy egy párbeszédet újra szeretnénk játszani, amely lehetőség szintén nagyon sok játékos igénylistáján szerepelt.

A kezelőfelület maradt a régi, amit a sorozat, és általában a kalandjátékok kedvelői azt hiszem pozitívumként fognak üdvözölni. Akár bizonyítékokat gyűjtünk a képernyőn, akár a menük között kalózkodunk, mindent könnyedén elérhetünk egy-egy kattintással.

Akik alig várják, hogy este elkezdődjön kedvenc sorozatuk, biztosan örömmel fogadják a Law and Order második részét is. Akik viszont kevésbé rajonganak a hasonló TV-s szériákért, de kedvelik a kalandjátékokat, pár óra erejéig ők is kipróbálhatják, hogy mit sikerült a programozóknak a játékba sűríteniük.

Rendszerkövetelmény: még nem ismert.