Videojátékot tiltatnának be a melegek

Vágólapra másolva!
Egy holland meleg aktivista betiltatna egy számítógépes akciójátékot, mivel abban többek között homoszexuálisokat és drogosokat lőhet le a monitor előtt ülő játékos.
Vágólapra másolva!

Henk Krol, az egyik vezető holland meleg lap szerkesztője a várhatóan március végén debütáló, Postal 2 című játék Hollandiában való betiltásáért lobbizik - adta hírül a CNN. Krol az amerikai Running with Scissors nevű játékfejlesztő cég játékprogramját "gusztustalannak" titulálta, vélemény szerint a szoftverben hátrányosan megkülönböztetik a melegeket. Mindez ellentétes a helyi törvényekkel, amelyek megvédik a polgárokat a szexuális beállítottságuk nyomán való diszkriminációtól - állítja Krol.

Forrás: ORIGOEzzel szemben a Running with Scissors vezetője, Vince Desi úgy véli, a programban egyáltalán nem különböztetik meg hátrányosan a homoszexuálisokat, s maga a játék sem a melegek ellen irányul. Desi azzal érvel, hogy a Postal 2 egy olyan képzelt városban játszódik, ahol sokféle ember él - többek között színes bőrűek és melegek is - a játékosnak csupán lehetősége van virtuálisan lepuffantania őket, maga a történet legyilkolásuk nélkül is végigkövethető. Desi elismerte, hogz bár valóban legyilkolhatja a játékos a meleg szereplőket, ám ezért cserébe nem kap semmiféle jutalompontot. Emellett a cég vezetője fontosnak tartotta megjegyezni, hogy mindez csupán egy számítógépes játék.

A vállalat egyik előző játékát, a Postal első részét erőszakossága miatt betiltották Ausztráliában, de a holland meleg aktivista szerint a holland játékboltokban országszerte árusították. Henk Krol úgy véli, nem valószínű, hogy a hatóságok meggátolhatnák, hogy a holland polgárok a játékfejlesztő weboldaláról megrendeljék az erőszakos játékot, ám tevékenységétől azt reméli, megakadályozhatja a Postal 2 játékboltokban történő árusítását, illetve fel tudja hívni a figyelmet a program erőszakos tartalmára.

Az idei év áprilisától egyébként az Európai Unió tagországaiban piacra kerülő játékszoftvereket a mozifilmekéhez hasonló korhatár-besorolással látják majd el. A programokat a célközönség életkora alapján öt kategóriába (3+, 7+, 12+, 16+ és 18+) sorolják majd, többek között attól függően, hogy az adott játékban találhatóak-e szexuális tartalmú vagy erőszakos jelenetek.