Ez a zöld szuperétel segíti csak igazán a fogyást

spirulina
Vágólapra másolva!
A spirulina egy kék-zöld alga, ami manapság népszerű szuperétel. Ezt a címet csodás tulajdonságai miatt viselheti. Általában étrendkiegészítőként fogyasztjuk kapszula vagy por formájában, segíti a fogyást és hozzájárul a bél egészségéhez. Emellett tele van fehérjékkel és vitaminokkal. Ez azonban csak néhány ok, amiért megéri beépíteni az étrendünkbe. De vajon hogyan tegyük ezt meg? Galériánkból ez is kiderül!
Vágólapra másolva!

A spirulina antioxidánsainak köszönhetően gyulladásgátló tulajdonságokkal bír, és segíthet megerősíteni az immunrendszert. Kálium, nátrium, magnézium, kalcium, foszfor, vas, folát, niacin, tiamin,

C-, A-, B6- és K-vitamin is van benne.

A spirulina nem tartalmaz sok rostot, ezért a bél egészsége érdekében érdemes beépíteni az étrendünkbe a következő élelmiszereket is: árpa, bab, bogyós gyümölcsök, brokkoli, sárgarépa, dinnye, diófélék, narancs, zab, borsó, körte, rozs, magvak, teljes kiőrlésű kenyér.

Forrás: Shutterstock

Mivel a spirulina tápanyagban gazdag, tökéletes választás egy alacsony kalóriatartalmú, diétás étrendbe. Egy 2016-os placebokontrollos kutatás szerint a spirulina segíthet az egészséges testsúly fenntartásában. A kutatás során túlsúlyos résztvevőket figyeltek meg három hónapon keresztül, akik rendszeresen fogyasztották a spirulinát. A vizsgálat végén a résztvevőknek javult a testtömeg-indexe.

A Clinical Nutrition folyóiratban megjelent 2016-os tanulmányban a tudósok arról számoltak be, hogy a spirulinával történő kiegészítés javítja a vér zsírtartalmának szintjét.

Vagyis a spirulina csökkentheti az LDL, a rossz koleszterinszintet, ugyanakkor növeli a HDL, a jó koleszterinszintet. A tanulmányok azt is kimutatták, hogy fel lehet használni a vérnyomás szabályozására is.

A 2016-ban közzétett, kisméretű tanulmányban a kutatók megjegyezték, hogy a spirulina rendszeres bevétele legalább 3 hónapig hozzájárulhat a hipertóniában szenvedő, túlsúlyos egyének vérnyomásának csökkentéséhez. Mielőtt beépíteni étrendjébe, mindenképp konzultáljon orvosával.

Forrás: Shutterstock

Így tegyük ízletessé a spirulinát

Szeretné megtapasztalni ennek a szuperételnek az előnyeit, de az íze miatt a fogyasztása nehézséget okoz? A spirulinapor, ha először fogyasztja, meglehetősen szokatlan. Mindenesetre akkor is érdemes tiszta spirulinát vásárolni keverékek helyett, hogy teljes mértékben élvezhessük csodás hatásait.

A tény, hogy támogatja az agy működését,

az anyagcserét, feltölt energiával, visszaszorítja a kimerültséget és a stresszt, segíti a fogyást, ráadásul még a vérnyomásra és a koleszterinszintre is hatással lehet, túlságosan erőteljes ahhoz, hogy csak az íze miatt lemondjunk róla.

Valójában sokkal könnyebb beépíteni az étrendbe, mint gondolná. Kattintson a képre és nézze meg a galériát, ahol több ötletet is talál.

smoothie
truffel
pesto
frittata
spirulina falatok
spirulina jégkrém
spirulina latte
spirulinás limonádé, spirulina
spirulina torta
spirulina, turmixtál
smoothie
truffel
pesto
frittata
spirulina falatok
spirulina jégkrém
spirulina latte
spirulinás limonádé, spirulina
spirulina torta
spirulina, turmixtál
smoothie
truffel
pesto
frittata
spirulina falatok
spirulina jégkrém
spirulina latte
spirulinás limonádé, spirulina
spirulina torta
spirulina, turmixtál

Spirulinagolyók

Hozzávalók:

  • 3 evőkanál kakaópor
  • 1 és 1/3 magozott és apróra vágott datolya
  • 1/2 csésze kesudió
  • 1/2 csésze mandula
  • 1/3 csésze gojibogyó
  • 1 evőkanál spirulinapor
  • 2 evőkanál chiamag
  • 2 evőkanál kókuszpehely vagy kókuszreszelék

Elkészítés:

Tegyük az összetevőket egy aprítógépbe és kezdjük el összedolgozni.
Akkor jó, ha a keverék könnyen összetapad.
Ha nem, akkor adjunk hozzá még datolyát és dolgozzuk össze újra a géppel.
Formázzunk golyókat 2 evőkanál keverékből.
Forgassuk meg a golyókat kakaóporban vagy kókuszreszelékben.
Tegyük a hűtőbe 30 percre tálalás előtt.