400 éves borokat árvereznek el, amelyeket a tenger fenekén találtak

A kép csak illusztráció
Vágólapra másolva!
A Christie's aukcióház egyedülálló árveréssel készül a jövő héten. Két olyan bort szeretne elárverezni, amelyek a 17. századból származnak. Ezek az eddigi legrégebbi borok, amelyek megfordultak az aukciósházban.
Vágólapra másolva!

A Legjobb és Legritkább Borok és Szeszes Italok árverését június 5-6 között tartják a Christie's aukciósházban, Londonban. Két olyan bort bocsájtanak árverésre, amelyek nemcsak az idő próbáját állták ki, de még egy hajótörést is túléltek.

– írja a Christie's.

A kép csak illusztráció Forrás: The Daily Standard World News

A tesztelés során a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy erőteljes vörösborok vannak az üvegekben. A palack alakja és a parafadugó vizsgálata alapján úgy gondolják,

hogy a borok 1670 és 1690 között készültek.

A palackok kikiáltási ára 32 942 és 38 010 dollár, vagyis körülbelül 9-10 millió forint között lesz.