Jövő héten lesz a Bocuse d'Or világdöntője

Pohner Ádám
Vágólapra másolva!
Huszonnégy ország csapatai versenyeznek a világ legrangosabb szakácsversenye, a Bocuse d'Or világdöntőjén január 29-30-án Lyonban. 
Vágólapra másolva!

A verseny Paul Bocuse indította el 32 éve. Azóta a finálét minden második évben tartják a SIRHA gasztronómiai vásár keretein belül. 12-12 csapat süt és főt két napon át.

Európából 10, Ázsiából és Amerikából 5-5 csapat jutott be a versenyre, míg Afrikát 2 versenyző fogja képviselni. Az olasz és a kínai csapat pedig szabadkártyával indulhat a szakácsverseny döntőjén.

Pohner Ádám Forrás: @Szindbadazutazo

Idén a magyarok a keddi napon, másodikként kezdhetnek. A csapat elnöke ezúttal is a Magyar Bocuse d'Or Akadémia elnöke, Hamvas Zoltán.

A csapatot Pohner Ádám (versenyző), Csillag Richárd (commis), és Segal Viktor (coach) alkotja.

Felkészülésüket a korábban aranyérmes Orjan Johannessen és a versenyzőként bronz-, coachként pedig aranyérmet nyert Odd Ivar Solvold is segíti.

Magyarország először 2013-ban képviseltette magát a lyoni finálén, abban az évben Széll Tamás és csapata a 10. helyet szerezték meg. 2015-ben Molnár Gábor - és mellette commis-ként Pohner Ádám - a 13. helyen végzett, majd 2017-ben Széll Tamás az európai kontinensdöntő megnyerése után a 4. helyen futott be a világdöntőben.

A csapatoknak két ételt kell elkészíteniük. A versenytémák 2019-ben két tavaly meghalt, legendás séf, Paul Bocuse és Joel Robuchon munkásságának állítanak emléket.

Az egyik téma egy francia klasszikus, a zöldség chartreuse lesz.

Ezt meghatározott kagylófélékkel kell elkészíteni és csak a hivatalos versenypiacon elérhető zöldségeket használhatják fel hozzá a versenyzők.

A másik elkészítendő étel egy hústál, melynek kötelező alapanyaga a csontos borjúkaraj is. Az ételt a csonttal együtt kell majd elkészíteniük a versenyzőknek. Ha kész az étel, 14 adagban kell tálalni, legalább egy másik borjúrésszel, ami lehet láb, vese, mirigy, máj vagy pacal.