Csomor Erika ötödik, míg Lipták Tamás első alkalommal nyerte meg a középtávú triatlon országos bajnokságot, amelyet idén Fonyódon rendeztek meg.

Előbbi ezzel beállította Molnár Erika rekordját, aki szintén ötször diadalmaskodott a 2,5 km úszásból, 80 km kerékpározásból és 20 km futásból álló ob-n. Utóbbi viszont ezen a távon pályafutása során először versenyzett, így hatalmas bravúr, hogy rögtön győzelemmel mutatkozott be.

A nőknél az úszást és a kerékpározást követően is a tavalyelőtti győztes szerb-montenegrói Svetlana Brkic vezetett, de Csomor az utolsó számban fantasztikus hajrájával megelőzte.

A férfiaknál Lipták szintén nagyszerű futóteljesítményének köszönheti sikerét. A második Benőcs Zoltán lett, míg az elmúlt két alkalommal bajnok Hóbor Péter ezúttal harmadikként ért célba.