Montenegró négygólos előnyt herdált el, kikaptak a spanyolok

Kanada, Montenegró, vízilabda
A spanyol válogatott egy góllal kikapott a görögöktől a budapesti vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának hétfői nyitófordulójában, a magyarokkal azonos csoportban szereplő olasz válogatott biztosan győzte le a franciákat, míg montenegrói válogatott meglepetésre csak döntetlent ért el Kanada ellen.

A spanyolok hiába szereztek vezetést, a második negyedben már háromgólos volt a hátrányuk (4-1). A záró felvonásban a spanyolok utolérték ugyan ellenfelüket (7-7),

de másfél perccel a vége előtt a legutóbbi kazanyi világbajnokságon bronzérmes görögök emberelőnyből eldöntötték a találkozót.

Jó olasz kezdést követően a második negyedet meglepetésre megnyerték a franciák.

A harmadik játékrészben viszont hat góllal (7-1) bizonyultak jobbnak az olaszok,

akik így már a záró felvonás előtt eldöntötték a találkozót.

A kanadai Reuel Mark D'Souza a férfi vízilabdatorna A csoportjában játszott Montenegró – Kanada mérkőzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában. Forrás: MTI/Czagány Balázs

A montenegróiak a negyedik negyed elején már 8-4-re vezettek,

de a kanadaiaknak öt és fél perc elég volt ahhoz, hogy egyenlítsenek.

Az olimpiai bajnok és címvédő szerb válogatott fölényes győzelmet aratott a dél-afrikai együttes felett.

Horvátország férfi vízilabda-válogatottja 12-7-re legyőzte az Egyesült Államok csapatát. A mezőny legeredményesebb tagja az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes horvátok katalán játékosa, Xavier García Gadea, valamint csapattársa, Luka Loncar volt egyaránt négy góllal.

Az orosz válogatott a papírformának megfelelően könnyed sikert aratott Japán ellen.

Ideges kezdés után hengerelt első meccsén a pólóválogatott

Ausztrália ellen kezdte meg szereplését a magyar férfi vízilabda-válogatott a budapesti világbajnokságon. A kezdeti idegeskedés után a második negyedre már megnyugodtak a fiúk és közönségszórakoztató játékkal nyertek. A közönség fantasztikus volt, Nagy Viktor stabilitást adott védekezésben, Varga Dénes pedig árlendítette a csapatot a holtponton.