LeBron James nélkül is harminc ponttal verte a Lakers a Warriorst

Los Angeles Lakers v Golden State Warriors GettyImageRank2 SPORT nba BASKETBALL
SAN FRANCISCO, CALIFORNIA - FEBRUARY 27: LeBron James #23 of the Los Angeles Lakers reacts after Kyle Kuzma #0 dunked the ball during the second half of their game against the Golden State Warriors Chase Center on February 27, 2020 in San Francisco, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Ezra Shaw/Getty Images/AFP
A kisebb sérülés miatt a meccset csak a kispadról figyeli LeBron James hiányában Anthony Davis volt a Lakers vezére, aki 23 ponttal és hat lepattanóval segítette a csapatát. Rajta kívül még öten jutottak tíz pont fölé a nagy különbséggel megnyert meccsen. A találkozót a második negyedben döntötte el a Lakers: ezt a 12 percet 40-17-re nyerték Davisék. Ilyen egy elégedett LeBron James: Final: #LakeShow 116Warriors: 86 AD: 23 pts, 6 rebs, 2 tapKuzma: 18 pts, 3 rebs, 3 astsDwight: 13 pts, 9 rebs, 3 asts, 2 robRondo: 12 pts, 6 asts, 4 rebsMcGee: 12 pts, 6 rebs Bradley: 12 pts, 2 astsKCP: 9 pts, 3 rebsMorris: 8 pts, 4 rebs pic.twitter.com/31bgYpfPq0 — Fanáticos de Los Lakers (@LakersFanaticos) February 28, 2020 A 45-12-es mérleggel álló Lakers magabiztos előnnyel vezeti a liga nyugati főcsoportját, a második helyezett Denver Nuggets 40-18-cal áll. Az Indiana Pacers szoros meccsen győzte le hazai pályán a nyugaton az utolsó még rájátszást jelentő helyért teperő Portlandet. A Pacers kezdő ötösében mindenki tíz pont fölé jutott, a litván center, Domantas Sabonis 20 ponttal és 11 lepttanóval szezonbeli 45. dupla-dupláját érte el csapata 59. alapszakasz mérkőzésén. Az ifjú Sabonisnak még ilyen asszisztokra is futotta: Let’s also highlight that this dagger 3-pointer from Myles Turner was a great find & assist from Domantas Sabonis pic.twitter.com/voXYQMwVqM — Kory Waldron (@KWalHoops) February 28, 2020 A Philadelphia 76ers két All-Star-játékosa, Ben Simmons és Joel Embiid hiányában is talált valakit, aki extra teljesítménnyel tudott kirukkolni: ezúttal a 34 pontot szerző Tobias Harris volt a meccs embere a New York Knicks elleni győzelem során. Tobias Harris:34 Points7 Rebounds7 Assists14-20 FG3-6 3PTWGREAT bounce back game pic.twitter.com/IJrDctp8bo — ³⁵ (@ItsSixerSZN) February 28, 2020 Az Oklahoma City Thunder a harmadik negyedben már 19 pontos hátrányban is volt hazai pályán a Sacramento Kings ellen, azonban a 24 pontos Danilo Gallinari vezérletével újfent fordítani tudtak. Ez volt a 15. meccs, amit az OKC úgy nyert meg, hogy hátrányban kezdte az utolsó negyedet - ebben a mutatóban ők a legjobbak a ligában, és az sem mutat rosszul, hogy utólsó 17 meccsükből a 14.-et nyerték meg. Eredmények:Philadelphia 76ers-New York Knicks 115-106Indiana Pacers-Portland Trail Blazers 106-100Oklahoma City Thunder-Sacramento Kings 112-108Golden State Warriors-Los Angeles Lakers 86-116