Véget ért a Los Angeles Lakers nagy sorozata

Oklahoma City Thunder v Los Angeles Lakers GettyImageRank3 SPORT nba BASKETBALL
LOS ANGELES, CALIFORNIA - NOVEMBER 19: LeBron James #23 of the Los Angeles Lakers looks on after making a shot during the first half of a game against the Oklahoma City Thunder at Staples Center on November 19, 2019 in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement Sean M. Haffey/Getty Images/AFP
Az Indiana Pacers 105-102-re verte a vendég Los Angeles Lakerst, amely sorozatban tizennégy idegenben elért győzelem után kapott ki az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján.

A hazai együttesben Domantas Sabonis 26 ponttal és 10 lepattanóval járult hozzá a sikerhez, miközben Myles Turner 16, Malcolm Brodgon 14, T.J. Warren pedig 12 ponttal segítette a Pacerst, amely sorozatban negyedik meccsét nyerte meg. A Lakers legnagyobb sztárjai közül LeBron James 20 pontig, valamint 9-9 lepattanóig és asszisztig jutott, Dwight Howard pedig szintén 20 pontot dobott.

Salt Lake Cityben a házigazda Utah Jazz egymás után harmadszor nyert, miután az egyformán 30 pontig jutó Donovan Mitchell és Bojan Bogdanovic vezérletével 109-102-re nyert az Orlando Magic ellen, amely a legutóbbi öt találkozójából a negyediket veszítette el.

A New Orleans Pelicans sorozatban 13. alkalommal kapott ki, ezúttal otthon, hosszabbítás után a Brooklyn Netstől, míg Charlotte-ban a vendéglátó Hornets szoros meccsen verte a Sacramentót.

A játéknap pontokban leggazdagabb összecsapását New Yorkban vívták, ahol a házigazda Knicks az újoncként 27 pontig jutó RJ Barrett, valamint az egyformán 22 pontos Marcus Morris és Mitchell Robinson vezetésével 143-120-as győzelmet aratott az Atlanta Hawks felett. A vendégeknél Trae Young 42 pontja is kevésnek bizonyult a sikerhez, a Hawks sorozatban ötödször kapott ki, és a mostani idényben már harmadik alkalommal kapott legalább 140 pontot.

A Los Angeles Clippers Paul George és Kawhi Leonard vezérletével 14/1-re módosította hazai győzelem/vereség mutatóját, mivel 120-99-re nyert a Phoenix Suns ellen.

Indiana Pacers-Los Angeles Lakers 105-102
Charlotte Hornets-Sacramento Kings 110-102
New York Knicks-Atlanta Hawks 143-120
New Orleans Pelicans-Brooklyn Nets 101-108, hosszabbítás után
Utah Jazz-Orlando Magic 109-102
Los Angeles Clippers-Phoenix Suns 120-99