NHL: mérföldkőhöz érkezett a Rangers klasszis kapusa

Washington Capitals v New York Rangers GettyImageRank2 SPORT ICE HOCKEY national hockey league
NEW YORK, NEW YORK - NOVEMBER 20: Henrik Lundqvist #30, Brady Skjei #76 and Tony DeAngelo #77 of the New York Rangers celebrate their 4-1 win over the Washington Capitals at Madison Square Garden on November 20, 2019 in New York City. Emilee Chinn/Getty Images/AFP
A New York Rangers meglepetésre magabiztosan nyert a listavezető Washington Capitals ellen az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) szerdai játéknapján.

A harmadik harmad elején a Rangers 23 másodperc alatt két góllal háromra növelte az előnyét - az orosz Artemij Panarin már a második emberelőnyös találatnál járt -, s a Capitals erejéből csak a szépítésre futotta. A nyáron igazolt szélső sorozatban 12. meccsén szerzett pontot, ez idő alatt 19-nél jár.

A Rangers svéd kapusa, Henrik Lundqvist 30 lövést védett, és pályafutása 454. győzelmét aratta, amivel beérte az örökranglista 5. helyén Curtis Josephet. A Washington legutóbbi tíz idegenbeli mérkőzése közül a másodikat veszítette el, de az elsőt a rendes játékidőben.
Az Ottawa a túlóra 38 másodpercében Brady Tkachuk góljával bizonyult jobbnak a Canadiensnél.

A Senators amerikai kapusa, Craig Anderson 35 védéssel járult hozzá a győzelemhez.

New York Rangers-Washington Capitals 4-1
Montreal Canadiens-Ottawa Senators 1-2, hosszabbítás után