NBA: Houstonban folytatódott a Warriors vesszőfutása

Horizontal SPORT BASKETBALL
(FILES) In this file photo taken on February 27, 2019 James Harden #13 of the Houston Rockets reacts after a play against the Charlotte Hornets during their game at Spectrum Center in Charlotte, North Carolina. - James Harden scored 27 points in the first quarter and matched his career best of 61 as the Houston Rockets rallied late to beat the San Antonio Spurs 111-105 on Friday. The 29-year-old NBA scoring leader equalled his career-high total which he set earlier this season at Madison Square Garden and scored more than 50 points for the eighth time this season. (Photo by STREETER LECKA / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP)
Szezonbeli nyolcadik mérkőzésén hatodik vereségét szenvedte el a legutóbb döntős Golden State az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA).

A Warriors három legjobbja nélkül vette fel a harcot szerdán a Houston Rockets vendégeként, mivel Stephen Curry, Draymond Green és D'Angelo Russell is sérült. A túloldalon, a texasi gárdában az elmúlt két szezon mesterlövésze, James Harden 36 ponttal és 13 gólpasszal zárt, emellett a kezdőötösből mindenki legalább tíz pontot szerzett.

James Harden dupla-duplát ért el Forrás: AFP/2019 Getty Images/Streeter Lecka

Az előző idény legjobbjává választott Jannisz Antetokunmpo 38 ponttal és 16 lepattanóval vezette sikerre a Milwaukee-t a Los Angeles Clippers vendégeként. A kaliforniaiaknál nem lépett pályára a júniusi döntő legjobbja, Kawhi Leonard, akit már a második meccsén pihentetett klubja. A távollétében Montrezl Harrell 34 pontos karriercsúcsot ért el.
A New York sorozatban negyedszer kapott ki - ezúttal Detroitban -, és eddigi nyolc meccséből csak egyet tudott megnyerni.
A 27 pontos szlovén Luka Doncic által irányított Dallas úgy verte meg az Orlandót, hogy két és fél perccel a vége előtt 107-102-re vezetett, de ezután már nem dobott kosarat.

Houston Rockets-Golden State Warriors 129-112
Los Angeles Clippers-Milwaukee Bucks 124-129
Detroit Pistons-New York Knicks 122-102
Dallas Mavericks-Orlando Magic 107-106
Indiana Pacers-Washington Wizards 121-106
Atlanta Hawks-Chicago Bulls 93-113
Toronto Raptors-Sacramento Kings 124-120
Memphis Grizzlies-Minnesota Timberwolves 137-121