A Los Angeles Lakers a gyenge szezonrajt után megszerezte zsinórban második győzelmét is az NBA-ben. Ezzel megvan LeBron James első hazai sikere a Staples Centerben, aminek a csapat 2016-ban visszavonult legendája, Kobe Bryant is a helyszínen tapsolhatott.

James tripla-duplával, 28 ponttal, valamint 11-11 lepattanóval és gólpasszal vette ki a részét a mérkőzés előttig még veretlen Denver Nuggets elleni 121-114-es sikerből.

Kobe Bryant a háttérből figyeli árgus szemekkel LeBron James Forrás: reddit

A Boston Celtics egy félidőnyi előnyt adott a hazai pályán játszó Oklahoma City Thundernek, de a harmadik negyedben 17 pontot vert ellenfelére, és a 24 pontos Jayson Tatum, valamint a kispadról 21-et szállító Marcus Morris segítségével 101-95-re győzött. Ehhez persze az is kellett, hogy az utolsó bő négy percben egy 16-1-es sorozatot produkáljon a Celtics. Az ellenfélnél Russell Westbrook és Paul George is pocsék napot fogott ki, ráadásul egyre nagyobb bajban van az OKC, amely 0-4-gyel áll.

Pontgazdag mérkőzést nyert meg Orlandóban a Portland Trailblazers, amely a 41 pontos Damian Lillard vezetésével 128-114-es sikert aratott, megszerezve szezonbeli harmadik győzelmét. A Detroit Pistons pedig továbbra is hibátlan, miután 110-103-ra legyőzte a Kevin Love nélkül felálló, zsinórban 5. vereségét begyűjtő Clevelandet.

Los Angeles Lakers-Denver Nuggets 121-114
Detroit Pistons-Cleveland Cavaliers 110-103
Orlando Magic-Portland Trail Blazers 114-128
Oklahoma City Thunder-Boston Celtics 95-101