NHL: nyert a Washington, jöhet a mindent eldöntő 7. meccs

Tampa Bay Lightning v Washington Capitals - Game Six GettyImageRank2 SPORT HORIZONTAL ICE HOCKEY USA Washington DC Winter Sport Winning COMMEMORATION Stanley Cup Photography Tampa Bay Lightning National Hockey League Washington Capitals Playoffs Game Six
WASHINGTON, DC - MAY 21: The Washington Capitals celebrate during their 3-0 win over the Tampa Bay Lightning in Game Six of the Eastern Conference Finals during the 2018 NHL Stanley Cup Playoffs at Capital One Arena on May 21, 2018 in Washington, DC. Patrick Smith/Getty Images/AFP
A Washington Capitals 3-0-ra legyőzte a vendég Tampa Bay Lightning együttesét az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Keleti főcsoportdöntőjének hatodik mérkőzésén, ezzel 3-3-ra alakította az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állását.

A 36. percben született meg a mérkőzés első találata, a Capitals T.J. Oshie emberelőnyös góljával szerzett vezetést.

A fővárosiak az 51. percben duplázták meg az előnyüket - Devante Smith-Pelly volt eredményes -, majd a 60. percben Oshie üres kapus góljával lezárta az összecsapást.
A győztes gárda kapusa, Braden Holtby 24 lövést védett, így hibátlan teljesítménnyel zárt. A Washington az idei rájátszásban kilencedik hazai mérkőzésén negyedszer győzött.

A továbbjutásról döntő hetedik összecsapást szerda este rendezik Tampában.