Curry visszatért, röpködtek a negyvenesek

Golden State Warriors v Los Angeles Lakers GettyImageRank2 SPORT BASKETBALL NBA
LOS ANGELES, CA - NOVEMBER 29: Stephen Curry #30 of the Golden State Warriors makes a gesture to the basket as Lonzo Ball #2 of the Los Angeles Lakers stands during a 127-123 Warriors win in overtime at Staples Center on November 29, 2017 in Los Angeles, California. Harry How/Getty Images/AFP
Stephen Curry visszatért és egy szoros meccsen győzelemhez segítette a Golden State Warriorst a Lakers otthonában. Orlandóban és San Antonióban is tapsolhattak 40 pontig jutó hazai játékosnak.

Rövidebb kihagyás után a Los Angeles Lakers ellen tért vissza a Warriors kezdőjébe Stephen Curry, és, ha már így tett, akkor győzelemhez is segítette a címvédőt. A siker a vártnál talán nehezebben jött, a Lakers csak hosszabbításban adta meg magát, amikor a vendégek 18 pontjából 13-at vállalt Curry.

Ebben a cipőben ma már valaki más játszik:

Jó meccsen verte a San Antonio Spurs a Memphis Grizzliest, amiben elvitathatatlan érdemei vannak a 41 pontig (17/24 a mezőnyből) jutó LaMarcus Aldridge-nak.

Orlandóban is volt ok az örömre: nem elég, hogy Aaron Gordon parádés, 40 pontot és 15 lepattanót tartalmazó produkciót tett le az asztalra, de a floridaiak véget vetettek kínos, kilenc meccses vereségsorozatuknak. Tették mindezt a náluk azért jóval többre taksált Oklahoma City Thunder ellen.

A Philadelphia 76ers másodévese, Ben Simmons, aki tavalyi súlyos bokasérülése valójában idén lépett előszőr pályára az NBA-ben, újabb remek estét tudhat maga mögött: 31 pontos és 18 lepattanós izmos dupla-duplát könyvelhetett el, a 4. negyedben előadott 24 büntetődobási kísérlete pedig új ligarekord.