A címvédő Pittsburgh Penguins hosszabbítás után nyert a vendég Philadelphia Flyers ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) hétfői játéknapján.

Két harmad után a vendégek még 3-1-re vezettek, a harmadik felvonás végén azonban döntetlenre álltak (4-4) egymással a csapatok. A túlóra két percig sem tartott: a csapatkapitány Sidney Crosby győztes gólt szerzett a házigazdáknak. A Philadelphia Flyers sorozatban a nyolcadik vereségét szenvedte el, ezek közül ötöt a rendes játékidőn túl. Nem lehet azonban felhőtlenül boldog a Penguins, ugyanis a kapus Matt Murray súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a második harmadban.
A Winnipeg Jets és a Chicago Blackhawks is hétszer talált be otthon, előbbi ötgólos, utóbbi négygólos győzelmet aratott, az újonc Alex DeBrincat három góllal és egy gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

Pittsburgh Penguins-Philadelphia Flyers 5-4 - hosszabbítás után
New Jersey Devils-Florida Panthers 2-3
Montreal Canadiens-Columbus Blue Jackets 3-1
Winnipeg Jets-Minnesota Wild 7-2
Chicago Blackhawks-Anaheim Ducks 7-3