Az NHL legutóbbi játéknapjának legizgalmasabb találkozóját Phoenixben vívták, az Edmonton ugyanis 0,3 másodperccel a végső dudaszó előtt ütötte a hosszabbítást érő gólt Chris Pronger révén. Marty Reasoner elhozta a korongot a buliból 2,2 másodperccel a vége előtt, a pakk Pronger elé került, és a hátvéd a lábak között kapuba bombázott. A büntetők során a lélektani előnyben lévő Oilers-játékosok céloztak pontosabban, Ales Hemsky és Radek Dvorak is becsapta Curtis Josephet.

"30 éve foglalkozom a hokival, de ilyen fájdalmas vereséget még nem éltem át" - nyilatkozta Wayne Gretzky, a Coyotes edzője, aki nehezen viselte, hogy kicsúszott csapata kezéből a győzelem. "Egy a millióhoz az esély, hogy ilyen megtörténik" - hitetlenkedett Craig MacTavish, az Edmonton mestere.

Hiába lőtt többször kapura a bajnok Tampa Bay mint a Washington (35-24), és hiába játszott pocsékul Alekszander Ovecskin szerint a fővárosi alakulat az első két harmadban, a Capitals így is legyőzte a Lightningot. A győztes gól előtt éppen az orosz szupertehetség adott nagy passzt két védő szorításában Chris Clarknak, aki Dainius Zubrust szolgálta ki. A végén a szerencse is kellett a Capitals diadalához, fél másodperccel a vége előtt Jevgenyij Artyuhin lövése a kapuvasról vágódott ki. A Washington először nyert háromnál kevesebb ütött góllal, és ezzel megszakadt a három meccses negatív szériája.

A Calgary 1-3-ról nyert a Chicago ellen, az utolsó három találat egyaránt emberelőnyös szituációból esett. A Chicago játéka nagyon visszaesett az első harmad után, jelzésértékű, hogy az első 15 percben tizennégyszer lőttek kapura, a meccs hátralévő részében pedig összesen tízszer. Az első másfél percben egyébként három gól esett, úgyhogy aki késett a kezdésről, az két hazai, és egy vendéggólról maradt le.

eredmények:
Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
gól: Halpern (36:20), Zubrus (57:40), illetve Lecavalier (29:24)

Chicago Blackhawks - Calgary Flames 3-5 (3-2, 0-2, 0-1)
Vrbata (1:09). Bourque (1:18), Bell (15:23), illetve McCarty (0:40), Hamrlik (18:50), Reinprecht (26:56), Phaneuf (35:49), Kobasew (49:27)

Phoenix Coyotes - Edmonton Oilers 3-4 (1-0, 2-2, 0-1, 0-0) - szétlövéssel
Michalek (14:51), Scatchard (36:22), Deveraux (38:05), illetve Torres (21:37), Smyth (35:36), Pronger (59:59), Dvorak (65:00, győztes büntető)