Négy mérkőzésből három is hosszabbítás vagy büntetőpárbaj után dőlt el az NHL legutóbbi játéknapján, a Chicago, a Phoenix és a Colombus is a ráadásban csikarta ki a győzelmet. Utóbbi gárda a túlórázás bajnokának számít, a Blue Jackets mindkétszer nyert, ha hosszabbításra került sor, a szétlövéseknél pedig háromból három a mérlege.

A Chicago 12 perc után 3-0-ra vezetett Atlantában, aztán a Thrashers fordítani tudott, végül a büntetőpárbaj döntött, ahol az a Michael Holmqvist szerezte a mindent eldöntő gólt az ötödik párban, aki addig kapura sem lőtt. A Blackhawksnak ez volt a harmadik szétlövéses győzelme, az Atlanta viszont az elmúlt hét meccséből hatot elbukott.

A Phoenix 1996 óta nem nyert Bostonban, most megszakadt ez rossz sorozat, köszönhetően Ladislav Nagynak, aki a hosszabbítás harmincadik másodpercében döntötte el a csatát. A szlovák csatár a Coyotes másik találatánál előkészítőként jeleskedett, és 22 pontot szerzett a legutóbbi 13 meccsén.

A New Jersey már alig várja, hogy a Keleti konferenciából érkező ellenféllel játsszon, a Devils ugyanis zsinórban négyszer zakózott, és mindannyiszor nyugati csapattól. Ezúttal a Colombus győzte le a New Jerseyt, Szergej Fjodorov zseniális passzát Bryan Berard lőtte be 14 másodperccel a hosszabbítás vége előtt.

Martin Biron új rekordot állított fel a Buffalo kapujában, tizedik győztes meccsén védett zsinórban, utoljára ez Dominik Haseknek jött össze, még a 2001-2002-es idényben. A Sabres 1-2-ről nyert két megpattanó góllal, Drury és Grier lövése is irányt változtatott, mielőtt kikötött Dwayne Roloson mögött.

eredmények:
Atlanta Thrashers - Chicago Blackhawks 4-5 (2-3, 1-0, 1-1, 0-0) - büntetőkkel
Savard (17:05), Kovalcsuk (19:37, 36:57), Vj. Kozlov (49:36), illetve Vorobijev (1:39, 12:10), Spacek (11:14), Keith (52:31), Holmqvist (65:00, büntetőből)

Boston Bruins - Phoenix Coyotes 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-1) - hosszabbítás után
Leetch (2:29), illetve Mi. Johnson (41:06), Nagy (60:30)

Columbus Blue Jackets - New Jersey Devils 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
Zserdev (31:03, 44:35), Berard (64:46), illetve Martin (10:36), Gionta (36:54)

Minnesota Wild - Buffalo Sabres 2-3 (1-1, 1-1, 0-1)
M. Koivu (11:17), Rolston (31:47), illetve Vanek (8:03), Drury (39:21), Grier (56:28)